Изтъняла ретина по време на бременност???

  • 2 117
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 225
Сега се връщам от очен и ме "зарадваха" с една новина. Била ми изтъняла ретината и ме препратиха на специалистка от Медицинска академия - която била по лазарна диагностика. Толкова ме е страх. Тя щяла да си даде мнението за "поведението по време на раждане". Аз тия неща си ги превежда - че ще каже дали съм за секцио.

Моля ако някой знае нещо по въпроса да сподели.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 179
Аз имах подобен проблем - по принцип съм с късогледство и ме пратиха на очен лекар, за да ме прегледа и да прецени дали ще има някакъв проблем да родя нормално. Оказа се, че диоптъра не е проблем, но за сметка на това ми откриха изтъняла ретина, както и леко отлепване в единия край на дясното око и категорично ми казаха, че трябва да родя секцио, защото е опасно. Тъй като се бях настроила за нормално раждане много се разочаровах, но в крайна сметка всичко мина нормално и сега си имам живо и здраво бебенце!  Simple Smile
Стискам палци при теб всичко да е наред, но ако се наложи секцио, не се притеснявай, моят съвет е да не рискуваш с очите. Успех!  Peace

# 2
  • Мнения: 1 225
Много ти благодаря за отговора.
Да разбирам че си родила нормално, така ли?
Аз много се страхувам защото майка ми е с две неуспешни операции и сега не вижда с едното око...

# 3
  • Мнения: 2 152
Сиско и аз поради тази причина, раждах секцио.По принцип си исках операция, а после се оказа, че си има и основателна причина...Трябваше след раждането да отида на очен, да ми направи процедура с лазер, но така и още не съм намерила време. Знам, че при изтъняване, ако има силен напън, можеш да отлепиш ретината си и оттам да ослепееш с това око

# 4
  • Мнения: 1 225
кръц кръц, сега имаш ли някакви проблеми с очите? Казваш че не си ходила на лазер след раждането.

# 5
  • Мнения: 2 152
Нямам проблеми, но не съм раждала нормално все пак.
Лекарката каза да отида, защото с времето май още повече се засилвал проблема, та ще трябва да намеря време.Иначе аз нищо не усещам.Нито ме боли окото,нито ме дразни

# 6
  • Мнения: X
И аз утре ще ходя на изследвания за ретината....по принцип доиптърът ми е -4 на двете очи и лекарката ми каза да направя такова изследване...освен това, ми каза че имам и пигментни натрупвания, които обаче не били опасни.

# 7
  • Мнения: 175
Sisko здравей! Не се притеснявай за такива неща. Има много жени, които раждат секцио точно по тази причина. Ето аз например съм с 5,25 диоптъра и когато отидох на изследване за раждането лекарката ми обясни подробно, че при този висок диоптър е нормално ретината да изтънее и никой не може да каже какво ще се случи по време на раждането, но от напъните ретината може да се отлепи и да ослепееш. Така, че тя ми препоръча секцио. Мисля, че така е най-добре - ако има проблем при теб с по-тънка ретина те съвтвам да не рискуваш. Какво толкова - да не би нормалното раждане да не боли, а и при всеки е индивидуално. Но ако нещо се случи, струва ли си да рискуваш зрението си. А си помисли и само колко много жени избират по свое желание секциото, защото казват, че това  е по-лесния начин. Колкото да лазера на мен ми откриха някаква малформация на ретината - някакво петънце и за това и на мен след раждането ще ми правят лазер, но и това не е чудото на света - нито боли, нито е операция, просто сядаш и те го обработват с лазер. Наслаждавай се на бременността си и ти пожелавам едно здраво и спокойно бебче, а ако го родиш със секцио какво толкова, няма да свърши света!  Wink

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 315
Аз имах подобен проблем - по принцип съм с късогледство и ме пратиха на очен лекар, за да ме прегледа и да прецени дали ще има някакъв проблем да родя нормално. Оказа се, че диоптъра не е проблем, но за сметка на това ми откриха изтъняла ретина, както и леко отлепване в единия край на дясното око и категорично ми казаха, че трябва да родя секцио, защото е опасно. Тъй като се бях настроила за нормално раждане много се разочаровах, но в крайна сметка всичко мина нормално и сега си имам живо и здраво бебенце!  Simple Smile
Стискам палци при теб всичко да е наред, но ако се наложи секцио, не се притеснявай, моят съвет е да не рискуваш с очите. Успех!  Peace

Моят случай е почти идентичен  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 679
Моят съвет към тези, които още не са отишли на подробен преглед, да го направят.
Аз имам роднина, която работи с лазер точно в медицинска академия и заради диоптрите сама  пожела да ме види, още преди пет години. Оказа се, че и аз имам някакви проблеми по ретината и веднага ми направи корекция с лазер - единственото неприятно е, че после навън ти е адски светло, сълзят очите и не се вижда добре. Самата процедура е съвсем леко болезнена, а лазера си е като в дискотеката - само дето ти го правят на оченцето. Естествено, секциото беше задължително, но при мен диоптрите са над пет. А и секциото си беше забавно.

Сиско, не е задължително да ти дадат такава препоръка, непременно се консултирай.

По-добре отидете сега, не искам да ви плаша, но може да стане по-сериозно.

# 10
  • Мнения: 1 225
Много ви благодаря, момичета за отговорите.
Успях да се запиша при една от специалистките, за вторник.
В крайна сметка наистина предпочитам операцията - секцио, пред това да остана без зрение. А и виждам какво стана с майка ми. Може би за това толкова се страхувам.

# 11
  • Мнения: 50
Mnogo stranno. Az sa6to sam s visok dioptar no kogato rajdah parviya pat lekarya mi kaza 4e tuk ve4e rajdaneto ne se smyata za pri4ina za otlepvane ne retinata i ne se prepora4va cekcio. taka i stana rodih si normalno napavah 3h sled koeto nyakolko dni po kasno se okaza 4e sam uveli4ila diptara s cyal na ednoto oko i s 1 i 50 na drugoto. Kazah tova na lekarya mi i toy kaza 4e tova bilo normalno. sega 6te rajdam pak i polojenieto e sa6toto. Imam vsi4ki priznaci na otlepena retina i te pak kazvat 4e nyama problem 4e bilo normalno. Samo deto kato vi slu6am vas napravi trapki me pobivat moje li lekarite tuk da sa tolkova bezotgovorni. Kazvat mi 4e sekcio tuk e samo pri mnogo kriti4en slu4ay i ako ima opasnost za jivota na bebeto ili maykat. Stranna rabota a v BG sekcio davat za kakvo li ne daje i za gluposti i strah. ujasno sam u4udena.

# 12
  • Мнения: 1 225
naiges, за къде говориш?
Ако питаш мен, аз хич и не искам секцио. Но като знам че майка ми е сляпа с едното око - предпочитам да ме срежат.

# 13
  • Мнения: 1 207
Сънчо ти корекция на диоптъра ли си прави?
Много се интересувам тъй като съм с -3 и ми е интересно дали след лазера не носиш повече очила

Общи условия

Активация на акаунт