Въпрос за Фризопеп

  • 592
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Здравейте, мили мами!
Бебо е почти на три месеца и вече ми намалява кърмата. Какво ли не пробвах - и боза пия, и чайовете на хип, и туй то! Не мога да му насмогна. Имах малко замразена от началото, когато той ядеше по-малко, ама и тя е на привършване. Само да поясня - бебо се роди в 8 месец и не съм го кърмила, а се изцеждам. Защото трябваше да наддаде, беше само 2 кг и 100 гр. Педито ми беше казала в началото да му давам Фрозопеп. Но той не е изследван за алергия и не знам какви са признаците. Та въпросът ми е - сега като ми се наложи да го дохранвам да взема ли фризо пеп или фризилак. Знам, че в болницата докато е бил в кувъоза са му давали фрозолак и е нямало проблем. И друго  - водата за всяко храневне отделно ли  япрварявате или преварявате по-голямо количество и после само затопляте. Благодаря ви за отговорите.

# 1
  • Мнения: 4 509
На мен лично Фризо- марките не ми харесват, но щом в болницата са му давали, не би трябвало сега да направи проблем.
За водата - аз си преварявах дневното количество вода в кана, покривах я и си наливах колкото ми трябва за хранене и я топлех само. На следващия ден - ново преваряване.

# 2
  • Мнения: 539
И ние пием Фризопеп и какво разбрах за него - там белтъка е "раздробен", така че да е много лесно усвоим. Много добре се понася, и много се усвоява. Доколкото разбрах дори и да няма нужда от него, няма да навреди. Може  би докторката се опасява, че е много малко бебето и ако има непоносимост към белтъка, може да се влоши състоянието му.

# 3
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Аз от самото начало имах малко кърма и се налагаше да дохранвам с изкуствен заместител. Но близки педиатри категорично ме предупредиха да стоя далеч от фризо-вариантите. Въпрос на преценка е все пак. А иначе относно водата спокойно може да си превариш едно по-голямо количество и после само да затопляш. Но това е количеснвото само за деня - не за два, три дни напред.

Общи условия

Активация на акаунт