Юнската дружина си има талисманка, да ни е жива и здрава малката Билянка

  • 13 909
  • 283
  •   1
Отговори
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979


ДА НИ Е ЧЕСТИТО ПЪРВОТО ЮНЧЕ - мартенско! Hug
  Цялата юнска дружина му изпраща всичките си позитивни сили, за да може скоро да е в топлите прегръдки на мама и тате

 23.03. - БИЛЯНА на мама ЗОЯ-АЛЕКС - 1.200 кг  stork-girl




       
1 юни
Lioness, 28г., София, второ бебе, при д-р Стаменов
МКТ - 25 г. - второ бебе
Alqara - първо бебе

2 юни
ШоШи (Цвети), 29г., Германия, дъщеря Диана, 2.12.2004, второ бебе
ycu, първо бебе
Elz, първо бебе

3 юни
maiave -  първо бебе,
dimitriana - първо бебе

4 юни

yanabanana - първа бремемност,

Soffffy, 27г., първо бебе
танита77 - Таня, 29 г., Ямбол, второ бебе

5 юни
deni-k - Деница, София, първо бебе
reni82, 24 г., Бургас, първо бебе - Бургаското родилно
ДИДКА-БАНДИДКА - ДИана, първо бебе

6 юни
aani - второ бебе
nora sokolova - второ бебе

anna_25 (Юлиана), 22г., Благоевград, първо бебе
lucia

ivcheto - 28 г.,първо бебе

ivet_a - Ивета, 28 г., първо бебе  



7 юни
Ketkata - 31 г. - първо бебе  - Mайчин дом, секцио

8 юни
Anniem
TESA

10 юни

Eli4ko, първо бебе  при д-р Георгиева, 11 ДКЦ - Първа АГ или Втора градска
piccola - 26 г. - второ бебе

11 юни
trapezica - второ бебе
Svetlana_72  - второ бебе, 34 г.

12 юни
bosilek - почти 29 г. - първо бебе
chebisheva - 36г. - второ бебе
princesska - 30 г. , второ бебе - бившата Тина Киркова - настояща I АГ Св. София



13 юни
Krasimira Ivanova

Lilibon - 34 г. от Варна - трето бебе

moni 81 - 26 г., първо бебе

kiki29 /Красимира/, 30г., второ бебе
- частна болница "Вита", някъде около 10 дни преди термин
gogolina, 28г., Добрич, второ бебе

14 юни
mileidi - Дарина, Варна - Окръжна болница, д-р Скочев
Blues - първо бебе  - Тина Киркова
antoniast - първо бебе


15 юни
m_a_y_a, Варна, 25г., първо бебе

16 юни
Netia - второ бебе
asq82 - Ася, Пловдив, първо бебе

17 юни
happywoman, 22 г. - първо бебе
mery 79, 27г, Холандия/В. Търново, първо бебе
Мерисън - второ бебе
4oko25  - първо бебе
pelican  - първо бебе, Джула, от гр. Варна  - Окръжна болница, Варна
mama Ana  - второ бебе, Варна
 


 
 


18 юни
Krassi-Mira -  Краси, трето бебе 
Gery_baby - Гергана, първо бебе - Шейново
abi7v - първо бебе
lilianna -  първо бебе 

19 юни
Laleto - 32 г. от София - второ бебе

21 юни
Gerinceto, Германия
svetli, 28г., Варна, първо бебе - Майчин дом - Варна
Alissaa  - Цвети, София, 34 г.
jujata - първо бебе, Бургас
 


22 юни
parleva - първо бебе , при д-р Гиздов, ВМА
gadje - 26 г., второ бебе 

23 юни
ВОСКА, Русе, първо бебе

24 юни
madame - първо бебе

25 юни
DjuDjo, София, първо бебе
rosse_ , София, трето бебе
fransis  - първо бебе,
detrixa - първо бебе 

26 юни
krasinka, Добрич
dessy_encheva, Русе
mds - Деси, София, 26 г., второ бебе  - Токуда

27 юни
Di13
Л.К.А. - първо бебе
mila
Cheki, второ бебе
m_mm -

28 юни
silvadge, 24г., Чирпан, зодия Рак
mom_an, второ бебе   - МБАЛ-Тутракан
supi4ka -

29 юни
iliana.argirova, Пловдив
black_poison_  - Людмила, второ бебе
maslinka - първо бебе

30 юни
Reneta M, 25г., Перник, първо бебе
barabanjio, 30г., Кайзерслаутерн-Бургас, първо бебе


Полезни линкове:
Магазини със стоки за бременни, бебета и деца - гр. София
Магазини за бременни- гр. Варна
Калкулатор
Календар на сп. "9 месеца"
Как се поставя лентичка
МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ - БЕЗПЛАТНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - PDF формат
ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ-статия
Сайт - "МАМА И БЕБЕ" - калкулатор, развитие на бебето  … олезна информация
БЪЛГАРСКИТЕ ИМЕНА
БЪЛГАРСКИ ИМЕНА
ИМЕННИК
СВЕТЦИТЕ-ПОКРОВИТЕЛИ


Предишните ни теми:
За Юнско бебе стягаме се всички,обсъждаме и пазаруваме дрешки, легълца, колички
От ЮНИ месец обещаваме, че ще кърмим на поискване и ще мием дупенца напишкани
Мило,кръгло ми коремче, я кажи - на топличко си скрило най-хубавото ЮНаЧЕ, нали?
Юнското човече е достатъчно голямо да разпознава гласовете на тате и на мама
Юнчетата подарък чуден ще направят - по коремчето на мама ритничета ще шарят
Златна есен ми радва очите, ЮНСКО бебе ми пълни мечтите!
Три сезона отминават, ЮНИ с бебе ни дарява
С тупкащи сърца към ЮНИ гледаме, дрехите стягат ни коремите


 smile3509 www.snimka.bg
user: june07
pass: 062007

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 19:35 от Lioness

# 1
  • Мнения: 1 488
Ееее и аз доживях да направя сефтето! А да ни е честита новата темичка   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 489
Ааааа, аз първа я видях, ама докато дочета старата, ти ме превари!
Лъвичке, браво за заглавието, дано й хареса и на Зоя-Алекс, аз мисля, че е много мило! И малката талисманка да се оправя бързо! Praynig

# 3
  • Мнения: 1 488
  mom_an smile3533 

# 4
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Благодаря, мисля, че трябва да си подкрепим малкото слънчице Билянка! Все пак щъркелът първо нея ни донесе и засега си ни е единственото юнско щастие   bouquet На Лалето заглавието е хубаво, но подкрепата ни към Зоя и Билянка мисля, че е по-важна, пък и доста позитивна  Peace               

Написах едно огрооооооомно писание до всички мамита, преминали през различни проблеми и мъки...ама изчезна  Twisted Evil. Нямам сили да пиша на ново Crossing Arms.
Само пожелавам на всички - горе главите, всичко е добре, когато свършва добре.


Иначе и аз минах през доста притеснения тези дни, едно с ремонта кретаме яваш-яваш, ами и дребният ми Огнян нещо направи уретрит, та се влачим по лаборатории, поликлиники и болници за прегледи. Днес сме чакали на 3 големи опашки и мога сам да ви разказвам случки за това, как хората са станали абсолютни толупи и дебелокожи егоисти!! Няма мъже, няма  жени... всичко си гледа до пред носа и на почти никого не прави впечатление гледката с малко дете - на година и 8 месеца, бременна с огрооомен тумбак и татко, който гушка болното дете. Гледат те тъпо и си пазят реда за преглед и пенсионери и свободни хора, дето ти разправят, че си чакат от 2-3 часа  Close, а ако го предредиш ...с поглед те е размазал, разколачил и закопал #2gunfire. Ей такова злобно и дребнаво племе сме си и мисля, че никога тая лошотия няма да изчезне... Tired
Ама да загърбя лошото и да се похваля, че детето ми е с възможно най-леките притеснения засега, няма опасност от постъпване в болница и се надявам скоро да се оправи. В събота чакам резултати от стерилната урина и посявката и ще видим какъв антибиотик ще се наложи да пие...И се моля до тук да спре болестта и повече да не се мяркам по институции и ред други заведения от тоя сорт Thinking

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 08:59 от Lioness

# 5
  • Мнения: 42
Добро утро,мамита!
Лъвичке дано всичко при вас се оправи и скоро да ни зарадваш с добри новини.А пък заглавието е супер.Нека ни послужи като малко заклинание и да пази малката Билянка,родителите и,и юнската дружина. Simple Smile
Пожелавам на всички лек ден и лека работа.И много цунки по  preggo

# 6
  • Мнения: 270
добро утро и от мен да се запиша и аз в новата теми4ка.Заглавието както винаги е супер само дано малката Билянка е добре и скоро да си я приберат в къщи всички се молим за ней,Зоя бъди силна всичко ще се оправи стискаме палци  baby_neutral  Hug и дано всичко лошо да е останало назад. Peaceайде чао ще се оправям да излизам днес времето е супер и мисля да не се прибирам цял ден  Joy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Лъвичке, дано всичко е наред с Оги и скоро бъдещият батко да е добре! Малката талисманка също да наддава, за да може мама Зоя-Алекс да си отпусне най-сетне стегнатата душица и да й се зарадва от сърце! А всички други юнски бебета да изчакат поне месец май, преди да почнат да се появяват на бял свят!

Днес си мислех, момичета, колко виртуална е всъщност връзката ни с бъдещите бебета. Мислим за тях, усещаме ги, контактуваме по някакъв начин, но когато дойде срещата на живо те ще се окажат съвсем различни, от това, което сме си представяли. Изненадата ще е голяма и дори шокираща. "Нашето бебе" отначало може да ни изглежда съвсем чуждо и ще трябва тепърва да се запознаваме и опознаваме. Но какво пък - това му е интересното на живота. Само всичко да мине добре! Лек ден на всички мами с тумбаци от едно малко слонче, дето е наддало 2 кг от понеделник насам.  ooooh!

# 8
  • Мнения: 479
Ето ме и мен  Flutter Hug

Страхотно заглавие, наистина!

Лъвичке, дано се оправяте, а по въпроса за ДЕБЕЛОКОЖИТЕ българи (софиянци), просто няма смисъл да се говори  Sick
Хората са станали изключително вълче племе.. Незнам кое ги прави такива, но за съжаление нашите деца ще растат сред тях... Confused

Да се надяваме просто, че всичко в някакъв момент ще се оправи, но най - важното, че дечицата ни ще се родят живи и здрави  Heart Eyes Peace

Лек ден и целувки на всички   bouquet

# 9
  • Мнения: 4 489
Лъвичке, такива са наистина хората! Когато бях в 9 мес. бременна със Стефан, пътувах с маршрутка в Бургас и около 15 мин. 3-ма мъже се чудеха да си мръднат ли г...вете, та да седна аз. Накрая една женица с много торби стана и ми отстъпи мястото си, чак ми стана неудобно... Ама такова племе са българите. Ти не се ядосвай, стискам палци Оги бързо да оздравява!
Лилибонче, много си права по принцип, но аз само да кажа, че аз не изпитах никакъв шок, когато видях сина си. Вярно, не бях си го представяла по никакъв начин и ми беше любопитно, но имах чувството, че го познавам о тмного отдавна. Той също сякаш усещапе, че аз съм мама, защото в ръцете ми беше много спокоен и щастлив. И още нещо, закоето може и да не ми повярвате, малко звучи като сайънс фикшън, но мнооого години пред да забременея, сънувах първородното си дете - момче, русо и синеоко. Сънувах го в продължение на години и все ми беше смешно, защото си казвах: Явно няма да е от гаджето ми (сегашния ми "мъж"), защото и двамата сме тъмнокоси и с кафеви очи, явно ще имам друг мъж. Е, нямам друг мъж, останах си с този, но първородното ми дете е момче, с тъмно руса коса и синьо-зелени очи и много прилича на детето от сънищата ми. Наистина! Така че явно затова имах чувството, че съм била с това дете много повече от 9 месеца преди раждането му.
Сега даже малко ме е яд, че не сънувам детенцето си и се плаша дали всичко ще е наред, щом не сънувам... ooooh!
Хайде лек ден на всички, аз излизам, че времето се оправи! Hug

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Оп, ама кога сварихте нова тема да отворите  Crazy Аз си обучавам заместника и не ми остава много време за форума  Blush Днес дадох сума ти телесни течности за изследвания, дано са наред!

Лек ден и стискам палци на Билянка  Praynig

# 11
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен  Laughing

Много подходяща темичка - Зоя продължаваме да се молим всичко при вас да се развива добре и съвсем скоро да си е Билянка в ръцете ти и да си я гушкаш и кърмиш и всички д асте много щастливи.
На Лъвичката и всички останали, на които им се случват всякакви бивалици и небивалици - дано останат "в миналата тема".
Стига толкова проблеми и болежки - малко ни остана и дано е най-хубавото от тук нататък за всички ни.  Hug
Аз съм зарината от работа и нямам време да се радвам на слънцето и да обикалям по магазини, но все пък така усърдно ме подритва малката ми сладурана, че не мога да не съм нонстоп ухилена  Laughing

Много, много усмивки дано има и на вашите лица   bouquet

# 12
  • Мнения: 50
здравейте и от мен!!!!
темичката е страхотна и искрено се надявам всичко при малката Биляна да е наред и слънчевата и усмивка скоро да огрее техния дом!!! newsm07
аз се загубих малко,поеже си позволихме с моя мъж да направим няколко малки екскурзии из прекрасната ни страна БЪЛГАРИЯ bg
от цветница до сега постоянно сме някъде.посетихме гр.Шипка и забележителноститие около него-църквата посторена в памет на руските войници.............както и намиращите се в близост наскоро открити голяма и малка Косматка.от Шипка се насочихме към казанлъшката гробница и така един цял ден прекарахме в разглеждане на забележителности  car003
тази седмица пък решихме да си направим разходка до Асеновград,ходихме на излет до река Чая,после се качихме на горе в балкана,минавайки през нареченските бани и стигайки до ЧУДНИТЕ МОСТОВЕ newsm10 Там вече си прекарахме невероятно,случихме и на прекрасно време,а това което видяхме не може да се опише с думи............
аз не бях ходила до сега в Родопите и наиситна енергията,която се носи във въздуха там е божествена..............
препоръчвам на всички ,които не са ходили,ако имат възможност някои ден без да се колебаят да отидат,защото там е велико.............
та така аз съм все на път и не съм се спирала въобще пред компютъра,изпрочетох всичко ,което сте писали и сега вече мога пълноценно да се включвам в новата темичка Peace
край с пътуванията,за да не предизвикам нещо!!!!!!сега само градски разходки!!!!!!!
мисля да започна и аз едно пролетно почистване,но не нещо сериозно като вас,че трябва сама да си правя ремонта.моя мъж работи за себе си (т.е.няма щефове)и сега май и юни са му най-силните месеци за работа,затова немога да го притеснявам и с ремонти в къщи Sad
макар ,4е на мен само размествания и промени са ми в главата и не се знае ,дали няма д ами хрумне в последния момент нещо Laughing
Lioness стискам палци и за напред всичко с малкия Оги да е наред!!!!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 558

Здравейте и от мен, мили мами!

Наистина страхотно послание носи новата темичка. Дано скоро Билянка да стане дебеланка и да си ходи вкъщи при мама и тате! Надявам се от тук нататък само хубави неща да ни се случват, че като чета премеждията на някои мамчета ми настърчава косата.

Лъвичке, надявам се малкия Оги да се оправи бързо. Аз лично вече не се страхувам толкова от болестите на дъщеря ми. Може би, защото имам тренинг от миналата зима, когато тръгна на ясла и аз се върнах на работа. Нямаше месец да не изляза в болнични. Вече и не помня имената на всички антибиотици, които е изпила, че даже и една антибиограма не са и направили. Но да се надяваме, че всичко това е зад гърба ни. Да чукна на дърво, тази зима само 1 път е пила антибиотик. А пък затова, че  хората са тапири и дебелокожи си много права, не знам какво им става. Аз също като mom_An трябваше да пътувам в автобуса бременна и с малко дете, но добре, че вече е по-големичка и може да си каже, че още докато се качи и се развиква /а тя си е доста гръмогласна/ "Искам да седна на столче, искам тия гадни хора да слязат" Simple Smile. Досрамява ме  Embarassed, все едно, че не съм я възпитала, но като са замисля други хора трябва да се засрамят. И все разни по-възрастни жени ми отстъпват място. Но това са бели кахъри. Хайде, че се отплеснах.

Радвайте се на слънчицето навън и само позитивни мисли!

# 14
  • Мнения: 49
Честита ни нова темичка и поздравления за авторката   bouquet

Лъвичке благодаря ти за пожеланията аз съм от потърпевшите от миналата темичка и вече се чувствам много добре надявам се и останалите мами да са вече добре. Надявам се  Praynig да загърбим злото и от сега нататък само хубави неща да ни спохождат  Hug Много целувки от мен на малкия Оги и бързо оздравяване. Колкото до дебелокожието на хората не са само Софиянци такива това е българския манталитет и няма оправия. Надявам се ние да успеем да възпитаме у нашите деца добри чувства и състрадателност към другите.

Сега да напиша за лекцията на сп. "9 месеца" за сефте се събрахме повече от три Юнки бяхме цели 6  Joy Аз, Зоя, Кики29, Кетката, Антониаст и Лилианна (довечера ще приложа снимков материал). Аз лично понаучих доста и си прекарах много добре, но трябваше да ги изоставя, че все още се числя към работещите  #Cussing out. От там си тръгнахме заедно със Зоя и като се качихме в трамвая за 2 спирки, та да се добера по- бързо до офиса, и ние се сблъскахме с човешкото дебелокожие  #2gunfire. Не говоря за факта, че никой не понечи да стане еми един дядо като даде на заден ход и ме бута и то по корема и аз го подпрях с ръка да се предпазя и чак ми се скара, че го бутам и аз като викнах (много ми се отдава Twisted Evil) и в следващия момент ми се отвори широка пътечка до вратата. Ама се питам трябва ли винаги с лошото не е ли по-добре да бъдем хора?

Цунки по коремчетата Heart Eyes

 

Общи условия

Активация на акаунт