Въпрос за бебе с нисък хемоглубин

  • 1 498
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,искам помощ от Вас.
Племенника ми се роди 1800 кг.Вече е на 3 месеца,има нисък хемоглубин.
Храни се с адаптирано мляко НАН AR ,когато му слагат капки от желязо в млякото,повръща и не се чувства добре.Какво да правим ?

# 1
  • Мнения: 2 908
Здравей!
Дъщери ми се роди 2.100кг и до сега е снисък хемоглобин:около 100-101-102.Изписаха ни капки Малтофер и аз и давам вече когато се сетя,защото ги пихме първо стриктно 1 месец и половина ама пак си остана нисък.До колкото чувам това е често срещан проблем при бебетата и като започнело захранване с жълтък и месо щял да се вдигне.Не се притеснявай-явно не е от това че е недоносено бебето.
Отидете на лекар,но най-вероятното е да ви изпише капки.Тъпча с тях дъщеря си вече общо 3 месеца и май няма ефект-не се притеснявам вече.
аз не разбрах че вие пиете вече капки.Ами в такъв случай-пак на лекар.Но аз лично не се притеснявам за ниският хемоглобин-е,зависи колко е.Ако е доста под 100-тогава беж към доктора.

# 2
  • Мнения: 2 082
ниският хемоглобин не се дължи единствено на липсата на желязо.може да е липса на вит.Б или таласемия минор-тогава е противопоказно да се дава желязо.колко е хемоглобина всъщност?

# 3
  • Мнения: 1 079
Няма ли шанс за кърмене ?
Малкото ми дете е с хемоглобин 99.Но има идруги ниски показатели .Утре ще ходим за по- задълбочени изследвания .
Май трябва да се види каква е точно анемията ,защото има различни видове .
Този НАН против повръщане ли е ?

# 4
  • Мнения: 4 150
Ако е от липса на желяzо,то с лекарства таzи липса се коригира след около 6 месеца.Не очаквайте реzултати след седмица или месец.Прекалено рано е.
Преди години референтните стойности бяха около 90,сега са покачени на 110...Така,че спокойно.По старите норми сте в норма.
Иначе трябва да се иzследва каква е причината и да се наzначи адекватно лечение.

При условие ,че детето се храни и е жиzнено,наддава,вероятно толерира ниският хемоглобин.
Важни са и други параметри.Предполагам,че червените телца са сьЩо ниски,както и ретикулоцитите.
Ако е така,е вьпрос на време да се вьzстанови.Пове4ето рано родени са в това сьстояние.

# 5
Благодаря на всички,но много сме притеснени,хемоглубина му е 75

# 6
Няма шанс за кърмене,майката близо месец се опитваше да задържи кърмата но не успя,през това време бебето беше в болница,знаете провинциалните болници- не разрешиха на майката да го кърми.Беше на изследване в София-генетичната клиника,всичко е наред,само дето хемоглубина е нисък,тази седмица ще направим изследвана на кръвта.

# 7
  • Мнения: 48
Хемоглобина е доста нисък.Задължително на лекар и изследвания.Хубаво е да се види желязото и другите еритроцитни индекси, а съшо така морфология на еритроцити.Така поне ще знаете дали желязодефицитна анемия или друг вид и да сте спокойни.Ако детето наддава и се храни добре ще се размините само с капки.Желая ви успех.

# 8
             bouquetБлагодаря Ви много за съветите!!!!

# 9
  • Мнения: 2 082
и пишете ,когато направите изследванията...

# 10
  • Мнения: 58
Моето дете беше с хемоглобин 76. Направиха му морфологични и биохимични изследвания и се оказа, че е с желязодефицитна анемия. Пи 3 месеца Малтофер и вече две години хемоглобинът е в норма. Малката ми сега е на 10 м. и хемоглобинът също и е 85, хем сме основно на кърма и не съм заместила още хранене. Пак пие Малтофер.

# 11
     Здравейте, лошото е там,че повръща млякото и го боли стомаха от капките,ще Ви пиша след като получим резултатите от изследването.

# 12
  • Мнения: 3 537
     Здравейте, лошото е там,че повръща млякото и го боли стомаха от капките,ще Ви пиша след като получим резултатите от изследването.
ще чакаме Simple Smile

# 13
 Здравейте,изследванията на Борисчо са готови.Хемуглобина му е 71,а желязото 3-желязодефицитна анемия.Малтофера го повръща,слагаме му по 1 капка в млякото,но всичко повръща.Майка му вари корен от коприва и пие такава вода.Моля помогнете с Вашия опит.

Общи условия

Активация на акаунт