Риба тон

  • 6 609
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте мами, искам да попитам от кога мога да давам риба тон и каква точно в собстен сос или в растително масло?

# 1
  • Мнения: 119
Рибата е след годината,специално за тон не знам

# 2
  • Мнения: 1 559
Риба се дава след годинката, алерген е.
Аз реших да я въведа към две годинки за по-сигурно.
Това е линк към тема, която пуснах скоро тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177424.msg3567245#msg3567245

# 3
  • Мнения: 546
Рибата тон не е подходяща за малко дете. Линка, който ти е дала Илиана_М е много полезен.
Но освен това каквато и риба да дадеш според мен трябва да е прясна, в краен случай замразена, но не и от консерва.

# 4
  • Мнения: 1 425
Риба след годинката, но задължително прясна. От консерва с риба тон може да се получи токсично натравяне.

# 5
  • Мнения: 1 353
Рибата е след годинка, но за консервирана не мислиш ли, че не е много полезно за детето. Консерви не смятам да давам, поне до три.

# 6
  • Мнения: 133
риба тон, в консерва или не, съдържа високо количество живак, и не се препоръчва за бременни и малки деца...(поне това е последната информация разпространявана в САЩ...) По малките породи риби имат по малко и са по-добър избор...

# 7
  • Мнения: 348
Внимавай, рибата тон дава много тежки алергии, аз познавам няколко души, ако ще даваш по-добре изчакай и давай по мъъничко в началото  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 241
риба тон, в консерва или не, съдържа високо количество живак, и не се препоръчва за бременни и малки деца...(поне това е последната информация разпространявана в САЩ...) По малките породи риби имат по малко и са по-добър избор...
Напълно подкрепям Peace
Рибата е алерген, доста ви е рано за нея!!

# 9
  • Мнения: 119
А бе изобщо риба от консерва не препоръчвам дори за възрастни, най-добре е прясна, дори и замразена си променя вкуса.За дете пък съвсем.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Здравейте мами, искам да попитам от кога мога да давам риба тон и каква точно в собстен сос или в растително масло?

Питаш за консерва, нали?! Доста е рано. Моята е голяма, яде риба отдавна, но за консерви не съм и помисляла  Naughty

# 11
  • Мнения: 3 478
риба тон, в консерва или не, съдържа високо количество живак, и не се препоръчва за бременни и малки деца...(поне това е последната информация разпространявана в САЩ...) По малките породи риби имат по малко и са по-добър избор...

Абсолютно подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт