кръщаване в Рилския манастир

  • 1 347
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Искам да ви питам някой който си е кръщавал детето на Рилския манастир да ми каже каква е процедурата.Колко струва,трябва ли предварително записване и вярно ли е че кръщават няколко деца наведнъж.Много ви благодаря предварително за информацията.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 20:30 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз кръщавах там преди 5г.Не беше с предварително записване,на място се уговорихме,за цена не помня,но наистина кръщаваха няколко деца едновремено,беше много претупана работата в една малка стаичка която едвам побираше родителите и кръстниците,за гости да не говорим #Cussing out и определено не си струваше NaughtyМойто дете го кръстих в кварталната църква и церемонията беше къде,къде по-добра.

# 2
  • Мнения: 376
Аз кръщавах там преди 5г.Не беше с предварително записване,на място се уговорихме,за цена не помня,но наистина кръщаваха няколко деца едновремено,беше много претупана работата в една малка стаичка която едвам побираше родителите и кръстниците,за гости да не говорим #Cussing out и определено не си струваше NaughtyМойто дете го кръстих в кварталната църква и церемонията беше къде,къде по-добра.
Абсолютно подкрепям казаното по горе , по добре си харесайте някоя по малка чмерква но да знаеш , че ритуала е само за теб.

# 3
  • в стаята
  • Мнения: 469
Записвам се да следя темата, защото мислехме там да кръстим детето. Но като казвате, че така претупват ритуала Rolling Eyes, май ще се откажем. Дано повече майки да споделят.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
И не само в Рилския манастир претупват ритуала и кръщават няколко деца едновременно. По големите празници и  в малките църкви е така, защото желаещите са много, а свещениците не чак толкова.

# 5
  • Мнения: 647
 Peace Подкепям казаното за Рилския манастир ! Присъствах на едно кръщане там и съм много разочарована- по няколко деца наведнъж кръщават и толкова претупват целия ритуал...

# 6
  • Мнения: 20
Благодаря ви за информацията.Вече реших че ще го кръстим на друго място.

# 7
  • Мнения: 576
Аз мисля кръщенето на Рая да го направя в хотелски комплекс Царско село. Има много красив параклис, красива природа, а също така и ресторант и кафе-сладкарница за почерпката! smile3521 smile3521 newsm10

# 8
  • Мнения: 154
Смятам това лято да кръщаваме и нашето дете. Искам да бъде в Кръстова гора-манастир
 Света троица. Ако има някой който е кръщавал дете си там, кажете как минава всичко, колко струва и може ли педварително да се запишем потелефона

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 23:11 от styni

# 9
  • Мнения: 256
Моето мнение е негативно към манастирите.Предния месец ходих ме да кръщаваме племенницата ми в Гложенсия манастир еми не ми хареса Naughtyорганизацията им навсякъде 1 и също Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 3 886
Аз кръщавах там преди 5г.Не беше с предварително записване,на място се уговорихме,за цена не помня,но наистина кръщаваха няколко деца едновремено,беше много претупана работата в една малка стаичка която едвам побираше родителите и кръстниците,за гости да не говорим #Cussing out и определено не си струваше NaughtyМойто дете го кръстих в кварталната църква и церемонията беше къде,къде по-добра.
Аз така и направих.всички бяхме доволни .Не бих завела детето си на толкова път и зада го кръстят с един куп други деца.Плюс това кръщене се прави субота или неделя а тогава особено в Рилския е лудница  Naughty Naughty Naughty

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ние нашите ги кръстихме там-голямата навалица е сутрин.Отидохме по обяд и нямаше други деца,кръстиха ги сами. PeaceПроблема е,че не ги кръщават в църквата ,а в една малка пригодена стаичка.После бяхме в един комплекс до реката с голяма градина,децата се надивяха. Hug

Общи условия

Активация на акаунт