За изтеклите паспорти

  • 2 430
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Момичета (живеещи в САЩ),
Задграничния ми паспорт е изтекъл, а искам да се прибера до БГ това лято.
Имам валидна зелена карта.

Трябва ли да си издавам нов паспорт, преди да пътувам?...
 WinkАз знам че трябва, но дали мога да мина "метър"?
Толкова дълго време отнема това, сигурно няма да мога да го получа навреме.

Въпроса ми към вас е има ли някой, който е пътувал със изтекъл паспорт до БГ?
Какви проблеми ви създаваха по летищата?
А някой да си е издавал т.н. временен паспорт?
Какво представлява той? Ако сте пътували с такъв, създаваха ли ви проблеми?

# 1
Ружа, най-бързо става ако пратиш на някой пълномощно да ти го извади в България. Пълномощното се прави в посолството, там си попълваш и формуляра. Има срок, в който трябва да си изкараш нов паспорт. Моят беше изтекъл от година, та ме глобиха 30 евро.

за САЩ предполагам не е много по _ разли4но

# 2
  • Мнения: 54
И това го мислих, но на мен ми трябва паспорта ТУК.
То в БГ като си отида и аз мога да си го извадя.
Как ще пътувам като паспотра ми си е "на топло" в БГ?
 Wink

# 3
И това го мислих, но на мен ми трябва паспорта ТУК.
То в БГ като си отида и аз мога да си го извадя.
Как ще пътувам като паспотра ми си е "на топло" в БГ?
 Wink



ясно ми е това  Peace
на мен ми го изпратиха по DHL

# 4
  • Мнения: 5 475
Ако наскоро е изтекъл,могат да ти го продължат до 6 м. с печат в консулството или посолството.Или да поискаш пасаван (пак от посолството или консулството).
  И аз съм със зелена карта,но тя не е валиден документ за пътуване в чужбина.Излиза се с паспорт. Peace
  Друг вариант е както ти е казала Джоя.С куриер. Peace
  Успех!

# 5
  • Мнения: 5 475
Тъкмо погледнах в сайта на посолството,че може да ти го продължат ,само ако все още е валиден. Confused
   Според мен обади се в посолството или консулството,което ти е близо,оттам ще получиш най-точна информация .  Peace

# 6
  • Мнения: 54
Ох, не искам да се разправям със куриери и пълномощни,
освен ако не е абсолютно наложително.
Може би между Европа и БГ нещата се движат за дни,
но със САЩ е много по бавно (и трудно).
След като ми се загубиха важни лични документи на 2 пъти,
вярвам са мо на метода "от-ръка-на-ръка" или на "направи си сам" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 880
В България ще те пуснат да влезеш и с невалиден паспорт (изпитано)
важното е да уредиш въпроса с излизането от там, където си.

# 8
  • Мнения: 54
Тъкмо погледнах в сайта на посолството,че може да ти го продължат ,само ако все още е валиден. Confused
   Според мен обади се в посолството или консулството,което ти е близо,оттам ще получиш най-точна информация .  Peace

Обаждам се!
Ще видя какво ще ми кажат.
 Confused

# 9
  • Мнения: 54
В България ще те пуснат да влезеш и с невалиден паспорт (изпитано)
важното е да уредиш въпроса с излизането от там, където си.

Не ти ли правиха въртели по митниците като те видяхаа че си със изтекъл паспорт?

# 10
  • Мнения: 3 880
В България ще те пуснат да влезеш и с невалиден паспорт (изпитано)
важното е да уредиш въпроса с излизането от там, където си.

Не ти ли правиха въртели по митниците като те видяхаа че си със изтекъл паспорт?

Ами не, и точно това се оказа проблем за мен, защото ако ми бяха правили въртели щях да взема мерки навреме, а те дума не обелиха  и чак на излизане се сетиха да ми кажат, че нямам право да изляза. Става въпрос за старите паспорти, които в един момент станаха невалидни (от някаква дата), аз обаче не бях разбрала, влязох съвсем нормално 8 месеца след тази дата. И на излизане като стана скандала ги питах защо не се запънаха така на влизане, а един митничар ми вика- "ама госпожо, вие сте българка и можете да влезете в България всякак, с валиден, невалиден паспорт, че дори и без паспорт". Та от там съм запомнила това изказване Wink Дано обаче и другите митничари да го знаят това Laughing

# 11
  • Мнения: 7 091
Ох, не искам да се разправям със куриери и пълномощни,
освен ако не е абсолютно наложително.
Може би между Европа и БГ нещата се движат за дни,
но със САЩ е много по бавно (и трудно).
След като ми се загубиха важни лични документи на 2 пъти,
вярвам са мо на метода "от-ръка-на-ръка" или на "направи си сам" Simple Smile

Ружа, абсолютно подкрепям Gioia! Имай предвид, че законите в БГ се пишат от съответния служител на място и ако искат да ти направят проблем ще ти направят, независимо на колко хора не са направили.
Документите, които са ти се губили с куриер ли са ти ги пращали?! Shocked Толкова много неща сме пращали и получавали, да не говорим за застраховките, които имат, НИКОГА не се е случвало да се загуби документ. Да се забави- да, но да се загуби не.
Според мен си направи паспорта да ти е мирна главата, има и поръчка за 24 часа.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 381
Ружа, паспортът ми беше изпратен с DHL от Бг и пристигна за 3 дена.
(да не споменавам, че последният пакет, който пратих до Бг с обикновена поща също пристигна светкавично (5 дена) без проблеми)
Майка ми беше извадила новия с бърза процедура. Време единствено отнема тук (заверка на пълмонощното).

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 22:24 от Niki1

# 13
  • Мнения: 1 436
Ружа, най-бързо става ако пратиш на някой пълномощно да ти го извади в България. Пълномощното се прави в посолството, там си попълваш и формуляра.

Само да кажа, че преди 2 години даже нямаше нужда да ходиш на място в посолството. Ние подписахме формуляра и пълномощното пред тукашен нотариус и пратихме по пощата на консулството да сложат още една заверка  Peace. Сега може да са го променили, още повече, че тогава имаше консулство само в Ню Йорк.

На теория мисля, че би трябвало да те пуснат да излезеш - отиваш си в родната страна все пак, не могат да те държат едва ли не насила  newsm78

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 22:03 от Juturna

# 14
  • Мнения: 2 257
Само да кажа, че преди 2 години даже нямаше нужда да ходиш на място в посолството. Ние подписахме формуляра и пълномощното пред тукашен нотариус и пратихме по пощата на консулството да сложат още една заверка  Peace. Сега може да са го променили, още повече, че тогава имаше консулство само в Ню Йорк.

Променили са го - ходи се на място в посолството. В 5ти месец се наложи да се помъкна от Флорида до Вашингтон заради глупавите им пълномощни. От Март миналата година е сменена наредбата и трябва да се ходи лично за пълномощно; дори и да си неподвижен и в несъстоятелнст да се занесеш до съответното посолство, "трябва да намерите начин" както ми казаха от там....
 Към Ружа  - ако мислиш, че можеш да поемеш риска да си отидеш с изтекъл паспорт и там си сигурна, че ще го подновиш - рискувай; но аз бих (и така направих) - бих си изкарала нов чрез пълномощник в Бг - стана за нула време, без много проблеми, въпреки, че бях и със сменено име и това трябваше да се оправя. Аз вяра на БГ митничари и закони нямам, затова предпочитам като затръгвам за натам да съм с вързани гащи.

Общи условия

Активация на акаунт