Как се пуска жалба до НОИ за болничен?

  • 7 129
  • 13
  •   1
Отговори
От януари съм болничен, този месец ще родя сигурно , а още нямам никакви пари от НОИ.  Какви ли не проблеми имаха със софтуера си, първо беше сменената фамилия, миналата седмица трудовия договор не виждал софтуера им, днес никой не вдига телефоните и съм бясна просто.  Жалба ли трябва да им пиша? Някои има ли идея?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Първо установи какви са конкретните причини за забавянето  Peace

# 2
Каквито и да са причините, а те всяка седмица си измислят нова, не са в мен. Явно не е трябвало да си сменям фамилията като се омъжих.  Дала съм им всички коректни документи , а и миналата седмица те  ми казаха , че тази седмица най-късно ще ми платят, ама няма нищо както винаги. Полудях вече.

# 3
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ох какво да ти кажа и аз съм потърпевша-и аз днес звънях и ми казаха че днес са пунали преводи и да проверя на картата след 7 часа или утре сутринта.Ако няма пари утре ще ми направят справка какво става с болничния.....Начи парите ги пускат в 4етвъртък...и след 7 часа са по картите в краен случай сутринта....утре ще проверя и ще видим на кво дередже сме..
аз съм от 1-ви февруари болничен  и пари ьок #Crazy

# 4
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Преводите се правят в четвъртък, тоест днес, и утре трябва да са по сметката ти. Ако ги няма звънни на 926-1990 отговаря една мила дама на име Даниела, или 926-1798 Манолов, 926-1979 Петров или 926-1927 Агопян. Пишеш, че си звъняла, но не знам дали на тези номера. Бъди упорита, че не вдигат веднага или дава свободно. Казваш си ЕГН и те проверяват. Ако трябва, иди  и до самата сграда и си издири документите, за да стане ясно защо не плащат. Аз така направих и им висях на главата, докато не ги откриха и не ми дадоха писмено обяснение кое защо и как. Днес са ми превели парите за януари - нямам думи просто, вече сме средата на април. Тези 30 дни срок - за нищо ги нямат.

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
И аз имам същия проблем - и звънях упорито на 926 19 90 - дамата вече не виждаше причина да не ми е изплатен болничния от 31.01-07.02. ! И ми даде телефоните на тримата господа посочени от ШЕРИЛ ! Толкова ги набирах един след друг - че като ми вдигнаха не помнех с  кой от всичките съм се свързала! Казах си ЕГН-то, в базата им данни се виждаше, че коригиращи декларации за новата ми фамилия - тя междудругото е прибавена с тиренце като четвърто име - са подадени още на 21.03  и пича се смути, оправда се, че компютъра нещо не е "закачил промяната" каквото и да значи това!?!?!? Каза ми, че тепърва ще ми го пусне за ПРЕИЗЧИСЛЕНИЕ - минали са повече от 30 дена - и другата седмица трябвало да го получа! Каза ми да му се обадя пак в понеделник да види дали всичко е поправено - като Тодор Колев се представи и каза него да търся!
 МОят съвет е също - звъни настоятелна на тези телефони!!! Това е от мен  успех ! 

# 6
  • Мнения: 796
А посочените по-горе телефонни номера за цялата страна ли важат или само за София?

# 7
  • София
  • Мнения: 9 099
Само за София са тези телефони. Иначе и аз имах забавен болничен от януари. Писах мейл-жалба до НОИ и до Министерство на социалната политика. Пратиха ми един писмен отговор, който всъщност не е отговор , а един вид, че си препращат писмото, на което трябва да ми бъде отговорено. Звънях и по телефона. Да не казвам голяма дума, но след това нещата потръгнаха. Платиха ми януарския болничен. На следващата седмица февруарския. А днес са мипревели за 2-та дена от март, които са част от февруарско-мартенския болничен. Сега вече ще чакам майчинството, което почва от 4.03- но може би ще им трябва малко време да го изчислят.
Мисълта ми е, че като звъниш и пишеш жалба, се поразмърдват. При мен може да се каже, че нещата почти влязоха в релси за сега.
Най-бързо ми вдигнаха на 9261990. Още напървия път. Иначе имах още 5-6 телефона, но там съм звъняла над половин час, докато някой благоволи да вдигне и накрая не ми дадоха вярна информация.
Жалбата я написах на мейл-а на НОИ, който взех от сайта им.

# 8
Днес ходих на място, и ми казаха че болничните ми били пратени за изчисление на 02.04 , а колко време се изчислява , за да им влезе във ведомостта никои не можа да ми каже. Така , че само мога да чакам вече. Надявам се бебо да не ги изпревари Wink)

# 9
Мами даите ми съвет аз какво да правя.Имам болничен от 1.01 които е продължение от миналата година.Значи аз съм по старата система на изплащане на болнични но, до този момент не съм взела 1лв. тази година.От НОИ ми казват че нямам представен болничен при тях.Работодателят ми казва чакай другата седмица.Ама то минаха много седмици че даже и месеци.Има ли някоя мама с проблем като моя?

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мами даите ми съвет аз какво да правя.Имам болничен от 1.01 които е продължение от миналата година.Значи аз съм по старата система на изплащане на болнични но, до този момент не съм взела 1лв. тази година.От НОИ ми казват че нямам представен болничен при тях.Работодателят ми казва чакай другата седмица.Ама то минаха много седмици че даже и месеци.Има ли някоя мама с проблем като моя?

След като болничния ви е продължение, работодателят ви не трябва да го представя в НОИ, а след превеждане на дължимите осигуровки за съответния период трябва да пусне искане за теглене на сумата от НОИ. Обезщетенията ви се дължат на датата на изплащане на заплатите на останалите служители, а работодателя после си ги тегли от НОИ.

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 9 099
И аз като гледам, трябва да си търсиш парите от работодателя, щом болничният е продължение на друг от преди 01.01.2007, а не първичен. До сега трябваше да ти го е платил отдавна. Много некоректно.  #2gunfire

# 13
  • Мнения: 565
На чакащите болнични искам да да ви питам сигурни ли сте че работодателя ви е превел осигуровките. Тъй като моя е достатъчно некоректен да си трае и да не ги превежда вече 6м и постоянно отлага. И по този въпрос се консултирах и ми казаха че докато не ги преведе и не постъпи информация в НОИ няма да ми ги преведат. Имам време докато ми пуснат болничния и се надявам да ги преведе, защото не ми се занимава със жалби. Дано при вас ситуацията е различна. Силно се надявам   bouquet  Hug

Общи условия

Активация на акаунт