Пилешки воденички със сметана!!!

  • 10 507
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Необходими продукти
1 кг воденички
1 глава лук
300-400 гр гъби
един пилешки бульон
половин пакетче масло
2 с.л брашно
1 кофичка заквасена сметана
Приготвяне
Воденичките се сваряват .В тенжера се задушава лука с гъбите и половината от маслото , добавят се сварените воденички и 2 чаши от бульона в който са се варили воденичките .Добавя се кубчето бульон.Брашното се размива с водичка и се сипва към врящата смес добавя се и другата половина от маслото. Накрая се слага заквасената сметана и малко черен пипер и се оставя още 5 минутки на бавен огън .Стават разкошни като мозък.
Да ви е сладко!!!!!
Сега го готвя снимка ще ви покажа по късно.
Накрая ястието може да ес поръси със магданоз  Hug Hug

Ето и снимка на готовия продукт:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=25352&AlbumId=90790

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 17:53 от Зечова

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
ММмм... много вкусно ми се струва, ама мисля да им сложа( като реша да ги направя тия дни) и малко синьо сиренце, много харесвам в комбинация със сметанов сос Wink - записвам си рецептата.

# 2
  • Мнения: 22 867
Ох, пак ще ми намериш работа с твоите вкусни рецепти! Кажи само сметаната малка или голяма кофичка е, или просто няма значение каква! Grinning Иначе, както обичам воденички...........Ще се прави съвсем скоро!  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Правя ги с малка кофичка заквасена сметана  Peace
Jujka , а това със синьото сирене е супер идея аз също много го обичам и ще го пробвам другия път с тази комбинация  Hug

# 4
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И на мен ми харесва идеята.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И на мен ми харесва идеята.
И на мен!  Peace

# 6
  • Мнения: 22 867
Направих ги, сосчето се хареса особено много. Страхотно вкусно се получава. Мисля, че ще го пробвам и с чесън следващия път. Зечова 10х за страхотната идея!  bouquet  bouquet

 

# 7
  • Мнения: 4 370
И аз ще ги направя!

# 8
  • Мнения: 375
Вчера ги направих! Страхотни са! Благодаря!

# 9
  • Мнения: 6 461
Приготвяла съм ги така ...,
но без заквасената сметана.
Следващия път ще сложа.
Мерси за идеята  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт