За коледната звезда...

  • 5 944
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Искам да попитам тези от вас, които отглеждат коледни звезди, а не като мен всяка година да си купуват нови! Simple Smile
Та тази година майка ми ми подари много красива коледна звезда и много ми се иска да се погрижа както трябва за нея!
Та на въпроса... В началото много и падаха листата и зелените останаха съвсем малко. Сега опадаха червените почти, но си пусна от върховете много красиви зелени листенца и стана една кичеста и красива...
В един сайт за цветарство прочетох че в края на май трябва да я отрежа на около 10 см от почвата. Да обаче това означава, че там няма да останат листа. Ще останат да стърчат три голи пръчки...
Ако го направя така както пише, дали ще излязат нови листенца и дали няма да я уморя горката.

# 1
  • Мнения: 4 916
Аз съм от тези, на които всяка година им умират коледните звезди  Confused Вече се отказах да се мъча с тях.  ooooh!

# 2
  • Мнения: 416
Направи го,няма да умре.Следва период през който звездата спи- дръж я на тъмно и хладно място и я поливай рядко.Успех!

# 3
  • Мнения: 2 386
А как изглежда тя  Embarassed ?

# 4
  • Мнения: 1 120
отрежи листата и остави голи клонки около педя.може да ги покриеш с тъмна торбичка и сложи саксията на студено и тъмно място.поливай все по-малко,докато спреш тотално водата.есента я събуди
а,и сега не я тори в никакъв случай

# 5
# 6
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Ами трябва ли да се пресади?

# 7
  • Мнения: 1 120
Ами трябва ли да се пресади?

какво имаш предвид?
дали да я пресадиш преди да я приспиш или?ако е така.не е нужно пресаждане

# 8
  • София
  • Мнения: 715
Много полезна темичка  Hug
wish при мен ситуацията е същата - до миналата година все ми умираха коледните звезди и си купувах нови... Тази година обаче /всъщност миналата  Wink/ ми подариха една, която като по чудо оживя! И аз бях чела някъде, че през май трябва да се отреже, но не бях сигурна какво ще стане  newsm78 Точно днес се чудих какво да я правя  Thinking
Сега обаче, след като прочетох съветите на момичетата, ще я отрежа с чиста съвест ! Най-лошото, което може да стане е по нова година да се наложи да купувам нова...  Rolling Eyes Но все ми се иска да си я отгледам сама...
После ще споделяме кой как я е кръцнал и какво е станало  Wink Laughing
Поздрави момичета и още веднъж благодаря за полезното инфо   bouquet

# 9
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Ами трябва ли да се пресади?

какво имаш предвид?
дали да я пресадиш преди да я приспиш или?ако е така.не е нужно пресаждане


Да, това имах предвид. А знаете ли какво ми каза жената от цветарския магазин - като и паднат червените листенца да я пресадя и отрежа. Затова питах за пресаждането. Питам се дали не е искала да и направя оборот за Коледа? Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 701
Хи-хи ...
Ири, едва ли това е искала да постигне жената! Simple Smile
Аз още не съм я отрязала, иначе я пресадих.Мисля днес утре да го направя така, но мисля да не я приспивам.
После ще кажа какво е станало!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ами на моята зелените листа опадаха, но червените още стоят и ми е съвестно да я отрежа newsm78 Но като чета тук май ще трябва Thinking

# 12
  • Мнения: 1 120
странно,вижте какво пише в  http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=4
 
според тяхните думи,тя не се приспива.аз пък знам друго

# 13
  • Мнения: 1 701
И аз след като прочетох това се отказах да я приспивам ...

# 14
  • Мнения: 1 120
И аз след като прочетох това се отказах да я приспивам ...

ще се разровя в специализирана литература ще пиша пак.въпреки че мои познати я приспиват и така гледат от години.аз не я харесвам и затова не съм си взела,но ще намеря вярното инфо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт