Колан за след раждане?

  • 2 381
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 585
Здравейте! Предстои ми раждане скоро и съм се замислила какъв колан да си взема за след това, за да може коремът ми да се прибере по-бързо. Мисля да е тип гащи, но не знам дали това е най-доброто решение и реших да се посъветвам с вас. Simple SmileЩе се радвам да ми препоръчате и ако може да кажете откъде да си го взема.
Благодаря!  bouquet

П.П Дано мястото на темата е тук. Извинявам се, ако не е. Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 276
Някой може ли да препоръча наистина, моля.  Rolling Eyes

Благодаря ви предварително!

# 2
  • Мнения: 2 529
И на мен ми е интересно, защото първият път не ползвах колан, но сега мисля да си взема непременно. Гинеколожката ми каза Триумф, но ако има и други мнения...

# 3
  • Мнения: 4 111
Аз използвах от първата седмица колан тип гащи и го нося до сега. Гинеколожката каза, че няма проблем да се носи още от първата седмица след раждането. Купих го от един щанд на градските ни Хали от една баба, която продава пижами, чорапогащници и тем подобни неща. Колана се казва следоперативен (родих секцио, но съата работа върши и при нормално раждане), бяха няколко размера и струва символичните 10 лева, не като в скъпите магазини. Ако ви се разхожда по такива сергиийки на бабки може да намерите - вършат работата не по-лоша от скъпите колани.  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 044
Аз ползвах но не тип гащи а тип колан,доволна съм Rolling Eyes ,прибра ми се бързо корема,аз бях секцио

# 5
  • Мнения: 4 784
Аз родих секцио и доктора ми препоръча колан да слагам след 2 рия месец. И аз се интересумвам по -подробно каква марка да си купя, защото не искам да се разочаровам.

# 6
  • Мнения: 10 983
На мен ми препоръчаха тези гащи и мисля да ги пробвам.
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=1813

# 7
  • Мнения: 2 714
Моя избор е ластичен колан,тип гащи на българската фирма опал.
Според менса много качествени и доста по евтини от триумфа около 20

# 8
  • Мнения: 137
az  имах точно такав колан гащи на опал. но аз лично много не му вярвах, а и в панталон изглеждах смешно с тези гащи, а и го носих не повече от 3 седмици и ефект естествено нямаше. и до сега съм си с коремче, ама...

# 9
  • Мнения: 2 714
Аз незнам да ималастичен колан който да не се очертава под панталон,независимо дали ще  тип гащи,или с крачол.
А и нека да не се заблуждаваме,че с такова пристягане може да се прибере корема,независимо какъв ще е колана.

# 10
  • Мнения: 128
Аз ползвах медицински клин. Поръчах го от данет( медицински клин Алиса), но нещо не съм доволна. Не съм го носила повече от 10-15 пъти. Набираше ми се на кръста и стягаше само долната част на корема (а горната изпъкваше още повече  Weary). Постоянно го вдигах нагоре и накрая се отказах да го нося. И още добре че си купих по-малкия номер (нямаха в наличност от този който трябваше да взема според таблицата), оказа се че ми стана , даже леко се разшири. Дано съм ти била от полза.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 828
привет!

не се стърпях този път  Embarassed

Искам да разясня някои неща Simple Smile
Към горния постинг - това е към описанието на клина Alisa:
"Еластичен, медицински клин за след раждане с по-голяма плътност в областта на външната част на бедрата.
Предназначен за поддържане на коремната област след раждане, травми и операции, след Цезарово сечение, за поддържане на долната част на коремната стена , както и за корекция на фигурата. "
Тоест той не е със задигната талия, тоест свършва някъде по средата на корема.

Докато колана Rita, който е посочен по-горе е доста задигнат и наистина обхваща целия корем /той е почти до под ребрата/. И като материя, и като еластичност са доста различни.

Поне тези, които ние предлагаме в ДаНет са медицински /което предполага, че са специално разработени с тази цел/,  разнообразието вече е голямо - някои са с крачоли, други - без, със задигната талия, с цип , само колани, тип гащи и т.н.  - акцента е различен.

Някои клиенти си купуват такива клинове/колани заради естествено раждане или след Цезарово, други просто защото искат да изглеждат елегантно на сватба ... Ако подберете правилно вашия модел, смятам, че няма да имате голямо разминаване между очаквано и получило се.
Важно според мен е да се отчете и колко време е минало след раждането.

За тези неща се сещам като полезна информация.

поздрави  Peace

Чернаева

п.п. ако имате питанки бих отговорила с удоволствие

Общи условия

Активация на акаунт