На какво играете с децата си?

  • 808
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 660
Играете ли често с децата си? Имате ли достатъчно време да го правите? Аз като се прибера от работа,гледам да сготвя и ми остава време за няколко приказки,разчитам на неделята и на отпуската общо взето .

# 1
  • Мнения: 4 244
При мен по специални причини денят е стриктно разпределен.
Затова винаги имам час за игра.
С децата правя джумбалдаци, скачаме на въже,танцуваме, заедно редим пъзели.
Вече можем с каката на Не се сърди човече да играем, На покупки, Лото и разни такива игрички пак с зарчета и пионки.
През уикенда програмата ни е винаги пълна с премеждия, че сме едната седмица на кънки, другата на плувен басейн (това през зимата) или на разходка в гората (стига да не вали)

# 2
  • Мнения: 1 210
Прибирам се късничко - 19-19:30 и до 21 не прява нищо друго освен да се занимавам с дребосъка. В редки случаи ако няма сготвено за него  готвя, но за половин час съм готова (ползвам си замразени полуфабрикати приготвени от мен).
Всичко останало правя след като го сложим да легне - вечеря, малко отмора. Случва се да приготвя "полуфабрикат" за вечерята на другия ден, за да може да стане по-бързо.
Гладенето е сутрин, докато се събуди дребосъчко. Това е 6-7 часа сън горе долу държат положението. Събота и неделя, дребосъчко и баща му са първа писта за глезотене и занимавки, а моята глезотия е един здрав следобеден сън.
От книгата "501 занимания за деца" черпя много идеи за това какво да правим всички заедно. Втората част на "Моето бебе от 1 до 3 годинки" също ми помагаше за развлеченията.

# 3
  • Мнения: 4 244
Забравих - четенето на книжка е ритуал преди лягане и се разминаваме с него само ако сме наказани (но това е рядкост)

# 4
  • Мнения: 5 877
О, да, Аничка, "501 занимания за деца" и за мен е голямо откритие. Освен това правим и други неща -
рисуваме заедно - тя драска, аз слагам очи и уста на кривулиците и заедно решаваме кое какво е,
или й показвам разни номера при рисуването с водни бои - сгъваме листа, за да получим отпечатък, сипваме сол върху мократа боя, рисуваме с пастели и после с боички отгоре, правим печатчета от картоф, разни такива.
Много обичаме да готвим заедно - особено ако са някакви сладки и има тесто за месене. Но и на другите неща тя много обича да сипва сол, подправки, нарязаните продукти в тенджерата и така нататък. Имаме си еднакви престилки - аз, тя и Мецанка (плюшена).
Правим си разни играчки, за да окомплектоваме наличните. Тя има едно любимо миниатюрно бебе и сме му направили креватче (от кутия за сок), люлка (от изрязано шише за мляко), ваничка (от кутия за топено сирене), роклички разни и прочее. Живот си живее бебето Бени.
Куклен театър си правим понякога - уж ние на нея, ама тя все се пъха зад пердето и иска и тя да движи куклите.
Четем до сто и едно и обратно - като дойде някоя ентусиазирана баба на гости, веднага я хващаме за черноработник, докато не й писне да чете всяка книжка по двайсет пъти.

Такива неща.
Кажи ми, моля те, какви точно замразени храни си правиш, защото напоследък ще ми се увеличава работата и ще имам нужда от такива "номера" за пестене на време. Мисля да се пробвам и със седмичното пазаруване, макар че ми се вижда трудно.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: tyntyrymyntyry
Играете ли често с децата си? Имате ли достатъчно време да го правите? Аз като се прибера от работа,гледам да сготвя и ми остава време за няколко приказки,разчитам на неделята и на отпуската общо взето .


Аз като взема Александра от ясла се занимавам само с нея! Като си легне към 20:30 започвам да готвя и пр...

# 6
  • Мнения: 1 210
На гоненица, криеница, гараж, на конче, на количка (той ходи на ръче, а аз му държа краката), пеем и танцуваме, на нещо като тенис - но с голяма надуваема топка. Въобще през седмицата гледам да го "изтощя" физически. През уикенда - рисуваме (главно с молив и химикал - включително по тапетите). Водни боички още не съм се престрашила да му давам. След като се опита да ми помага при правенето на едни бухтички с форми му купих пластелин - омазахме всичко, но пък той направи картофки (от жълтия) и грах (от зеления). После следва хранене на всички плюшени герои. Веднъж му изрисувах печка - с котлони, фурна, копчета и т.н. Но бях забравила нещо в кутията да дрънчи и опаковъчната хартия беше напълно разкъсана от любопитство - т.е. изтрая точно 2 дни). Подреждаме кутийки, пъзели и конструктор. Ами това е. Учим и разни стихчета и броилки.

Общи условия

Активация на акаунт