В началото на бременността с близнаци - моля за успокоение!

  • 2 499
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 950
Здравейте!
Аз съм повече от шашната. Нито в моя, нито в рода на мъжа ми е имало някога близнаци, но ето че ние сега ще ставаме мама и тати на двама, по-точно на трима, тъй като вече имаме едно дете. Вчера разбрах, че съм бременна с близнаци и не мога да опиша какво усещам - ужасно съм щастлива, но вече започвам и да се паникьосвам.
В 7-ма седмица съм и лекарят ми каза, че абсолютно всичко е наред. НО... едното е малко по-малко от другото - според него това е нормално. Много се притеснявам, защото прочетох в една книга, че това може да е недоразвит близнак и да не оживее по-натам. Още е рано да се чуят сърцата и след две седмици ще ходя точно за това, а до тогава ще умра от страх. Моля ви, споделете как е било при вас в началото на бременността? Абсолютно еднакви ли са били бебчетата ви? Има ли от какво да се страхувам?
Предварително ви благодаря!  Praynig

# 1
  • Мнения: 91
Десси,и аз така се чувствах,когато ми казаха,че са 2.Обвзеха ме смесени чувства-дали ще ги износя,изобщо дали ще се справим с мъжа ми и финансово, и физически ,че даже и психически,от друга страна винаги съм се кефила на близнаците!
Моите са вече на 3 и полвина,аууу, трошат ми нервите и ме командорят,а пък като си спомня какви мръвчици бяха до вчера.
Успокой се, няма страшно-естествено,че няма да са равни на килограми - и моите имаха разлика в килограмите!
Радвай се!Близнаците са ЧУДО!
Лека бременост!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 950
Мноооооого ти благодаря за бързия отговор! Аз много се притеснявам и чакам с нетърпение да им чуя сърчицата, че да се успокоя!
Отново ти благодаря за пожеланията - дано се сбъднат! Hug

# 3
  • Мнения: 1 744
Деси, и аз бях в твоето положение: чудех се как ще се справим с две бебета наведнъж и с една кака, която не беше толкова голяма. Пък и имах проблемна бременност. Но Господ помага на такива като нас. Сега са едни бабанковци. Моите още в корема си имаха малка разлика и сега така си вървят. Не се притеснявай. Радвай се на бременността си и се пази все пак.
Лека бременност! Hug

# 4
  • Мнения: 7 803
нормално е да имат разлика, не се притеснявай. а за справянето, ще се справите  Hug
лека бременност и се пази

# 5
  • Мнения: 4 965
...Абсолютно еднакви ли са били бебчетата ви? Има ли от какво да се страхувам?
Предварително ви благодаря!  Praynig

Не се притеснявай.
Моите никога не са били еднакви - няма начин да са еднакви - може да са близнаци, но това са си съвсем различни хора. Споко. Моите от самото начало ги измерваха с около 2 седмици разлика. Така си вървяха до 7-мия месец, когато едната "заседна" в таза ми и нямаше място да расте - тогава разликата в размерите стана близо 3 седмици (всъщност, размерите са по определен осреднен стандарт, а "стандартни" бебета няма - всички са уникални, а и тези измервания често са доста неточни).
Двете се родиха с разлика от 1 см. и 300 г., което за бебета по около 2 кг. е огромна разлика. В момента разликата им вече е 3 см. и 1700 г. - т.е. дори с годините се увеличава.

# 6
  • Мнения: 2 950
Момичета, много сте мили. Съвсем различно е да споделите от собствен опит. Благодаря! Hug

# 7
  • Мнения: 1 419
И при мен подобно на Азаф единия беше много ниско и нямаше много място - роди се половин килограм по-лек от брат си. Сега само след месец разликата е вече килограм!

# 8
  • Мнения: 2 051
На мен през цялото време ехографията (банална и двуизмерна, чернобяла) ми изкарваше едното бебе по-голямо от другото, но се родиха съвсем еднакви  Grinning.

Възможни изводи:
        1. И апаратурата не е Дядо Господ и не винаги отчита всичко точно.
        2. И бебетата са хора, растат по индивидуален начин, единия месец - едното повече, а другия месец - другото.

В твоя случай разликата между бебета е от порядъка на милиметри и части от грама.

Вземи се успокой, разрови се из нета, намери си четива и започни да влизаш в час за това, което ти предстои, вместо да броиш минутите до следващия преглед.
Или излез, разходи се навън и се порадвай на това, че се движиш и на хубавите ти все още крака, например, защото съвсем скоро ще престанеш да ги виждаш директно  Laughing Laughing Laughing

Спокойно, колкото и да са бебетата - едно или три,  няма да ти е лесно отначало, но те чакат много радости, бъди сигурна.  bouquet


# 9
  • Мнения: 649
При нас, докато бяха още в корема, докторите ми казваха, че единия е много по-малък от другия, но било нормално. Не съм се притеснявала. Като се родиха, разликата им не беше почти никаква - 50гр, децата-живи и здрави, са добре!. Стискам палци и при вас всичко да е наред!!!

# 10
  • Мнения: 50
Преди три месеца и аз изпитах същите смесени чувства като теб - изненадата ме хвърли в сто различни мисли и настроения. Още в началото лекарката ме предупреди, че може и да не се запазят двете. Имах и проблеми, кървене и какво ли още не.

Сега, когато вече мина малко време, когато корема ми започна да расте, а в него и двете изненадки - мога да кажа, че съм щастлива и почти спокойна. Впрочем новината, че бебетата са две, а не едно/както бяхме планирали/ в началото беше шашкаща и за таткото, и за бъдещия батко. И на тях им трябваше време да проумеят, какво точно се случва - но сега и тримата чакаме трескаво първите ритничета, обсъждаме колички, легълца и какво ли още не.

И при мен бебетата са с разлика, макар и не голяма. Така че, дай си малко време и ще видиш колко хубаво нещо ти се е случило.  Laughing

# 11
  • Мнения: 263
Здравей мила, честито за новината Simple Smile! Не се притеснявай излишно, моли се за бебенцата и се пази много за тях   Heart Eyes. Това е благословия и прекрасно изпитание, купон у дома и много смях и радост baby_neutral baby_neutral Joy.Чакаме следващите новини за вас!!!

# 12
  • Мнения: 2 950
Благодаря ви на всички. вече колко ме наплашиха, че в 90% от случаите изпадало едното и незнам какво да си мисля. А много ги искам и двете вече  Praynig
До Гергьовден ще е минал вторият преглед и тогава ще знам със сигурност!  Praynig

# 13
  • Мнения: 2 051
вече колко ме наплашиха, че в 90% от случаите изпадало едното и незнам какво да си мисля.

Едва ли ти го е казал лекар и едва ли си го прочела от сериозен източник.
Не давай ухо на празни приказки. Съвсем скоро самата ти ще установиш колко много питанки без отговор има все още около съществуването на близнаците и колко много глупости се изприказват "компетентно" от хора, които и идея си нямат какво е, що е, ама ей така, важно е акъл да се даде...
Спокойно, доверявай се на майчинския си инстинкт и по-малко на подобни "предупреждения".

# 14
  • София
  • Мнения: 1 642
Деси не мога да се въздържа да не се намеся. От доста време те чета в едни други теми и донякъде те чувствам близка.

Искам да знаеш, че се случва, при това често, единият близнак да падне в началото на бременността - на мен ми се случи, до 8г.с. бях с два плодни сака-живи и в 9г.с. остана само един. Първоначално си мислех, че са се скрили един зад друг, но не. Така си имам прекрасно момиченце и съм щастлива, какво като е едно. Не се пренавивай и не се плаши или пък радвай, още е рано за това. Господ си знае работата!

Не те успокоявам, защото е по-добре да си подготвена и за двата варианта. Най-важното е, че в теб расте живот, пък оттам нататък каквото има да става ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт