Не иска да яде достатъчно

  • 375
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Здравейте имам проблем с дъщеря си Sad

Родих нормално, но кърмата ми дойде доста късно някъде към 7-8 ден. До тогава детенце беше на АМ от шише и вода по съвет на педиатрите. Много пъти съм опитвала да я слагам на гърда, но след шишето тя категорично отказва, дърпа се реве. Сега се изцеждам с помпа и и давам кърма от шише - крайна сметка много искам да  кърмя, жалко че по този начин трябва да бъде с цедене.
Първият месец детето наддаде 1 кг, което според мен е добре.
Сега от два дена реве по средата на яденето и се дърпа -обикновено след като изяде някъде около 50 мл  е абсолютно невъзможно да я накарам да яде по повече - само като види че посягам към шишето и плаче Sad. Много се притеснявам за нея, не мога да разбера какво не е наред защо отказва да се храни. Храни се по 7-8 пъти на ден през около 3 часа.
Нормата за нея е 110 мл на хранене, а тя рядко изяжда повече от 80 мл.
Роди се 2,700 износена и ни изписаха 2,550, а в момента тежи около 3650кг.
Жизнена е не е болна, закача се ,но  упорито ми отказва последните дни да яде повече от 50-60мл.
Ако я кърмех от цица нямаше и да разбера че яде по толкова малко - не се теглим всеки ден.
Нямам представа това дали е някакъв период който ще отмине, много се тревожа вече. Възможно ли е да има колики и за това да не иска да се храни ?
На някой друг случвало ли му се е подобно нещо? На какво може да се дължи това

# 1
  • Мнения: 119
А промяна в памперсите има ли?

# 2
  • Мнения: 1 516
Пробвай със силиконови протектори ... Аз кърмя Виктор така и после си дохранвам с АМ от шише, защотото не ми стига кърмата. Първия път му беше трудно, но сега засуква с лекота ...

Само да допълня, че 1 месец не беше сукал въобще, само цедях и давах. Сега чат пат цедя , но си и суче от мен ...

# 3
  • Мнения: 2 829
Защо не опиташ да и даваш кърма по-често? Може би стомахчето и е малко още, но ако я храниш по-често с по-малко мляко ще си поема достатъчно. newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 4 129
Може да има колики и да я боли коремчето. Когато суче от шише по-лесно влиза въздух.
Даваш ли й нещо срещу колики?
Иначе опитай първо да я кърмиш, а после да даваш с шише. Особено когато е сънена. За теб ще е по-лесно да се кърмите.

# 5
  • Мнения: 888
И моята буболечка ми прави някакви парчета напоследък- особено през деня...дали аз и предавам напрежнието си и не иска да суче /седмицата беше доста тежка- каката с ангина+други тревоги/, но това, което установих е, че че като я събудя /по-скоро си я взема и леко сложа на гърдата, без да я разсънвам естествено/ през нощта и се храни доста добре- и тези 2 хранения са ни най- силните поне по моя преценка, без да съм я теглила...
Пробвай това, ако не те бърка да ставаш през нощта! Hug

# 6
  • Мнения: 953
Днес говорих с педиатърката. Според нея това са колики, защото бебка тръгва да се храни и спира по средата с рев.
Сега съм и намерила занимание - пускам й музикалната играчка над леглото, слагам я да легне и тя си хапва. Нямам представа защо предпочита да си лежи и зяпа играчките докато яде, но по-важното е че се храни по този начин.
Изчаквам в просъница да я нахраня - тогава не плаче, макар че се храним много бавничко.
Памперсите са и мокри, ходи по голяма нужда някъде 1-2 пъти на ден, акото й е нормално.
Сега смених капките против колики - давам и саб симплекс, преди това пиеше Лефакс, но не й подейства явно.

Общи условия

Активация на акаунт