Хранене с изцедена кърма навън

  • 6 203
  • 13
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Имам следния въпрос- как трябва да съхранявам изцедената кърмата, когато излизаме навън. Ако е с температурата от хладилника няма да мога да я давам преди да я затопля, което навън е невъзможно. Ако е с нормалната температура ще се развали докато я дам. Какво да правя? Не искам да кърмя навън, а ми се иска да се разхождаме по- дълго с беба   Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 223
Имам следния въпрос- как трябва да съхранявам изцедената кърмата, когато излизаме навън. Ако е с температурата от хладилника няма да мога да я давам преди да я затопля, което навън е невъзможно. Ако е с нормалната температура ще се развали докато я дам. Какво да правя? Не искам да кърмя навън, а ми се иска да се разхождаме по- дълго с беба   Rolling Eyes


И аз съм в подобно на твоето положение. Засега съм решила да я стоплям и сипвам в термос преди да изляза навън..но все още незнам дали това е най - правилният вариант newsm78

# 2
  • Мнения: 598
ами аз не я претоплям кърмата, давам я на стайна температура... А ако навън е твърде топло, наистина ми звучи разумно да се използва термос. Аз лично използвам термобокс, защото нямам термос.

# 3
  • Мнения: 2 829
Момичета, кърмата всъщност трае доста повече, отколкото мислят педиатрите в България Simple Smile
Спокойно можете да си носите кърма на стайна температура -така е годна за консумация поне 10 часа.
Във Библиотеката има много полезна статия за съхранението на изцедена кърма:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Имам приятелка, която вече 9 месеца кърми с изцедена кърма, понякога я носи в биберона по 5-6 часа, мога от първа ръка да ви уверя, че всичко е наред с кърмата. При нея единствения проблем е, че не и е удобно да се цеди навън и трябва да се прибира за цедене.
Приятни разходки от мен!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Благодаря за информацията   bouquet
Ако нося кърмата в термос, трябва ли да я оставя предварително да достигне стайна температура и тогава да я слагам в термоса?  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 829
Според мен-да, най-лесно ще ти е ако си носиш кърмата готова за даване на бебето. По принцип, когато изцедиш кърма, ако ще я даваш на бебето в рамките на 6-8-10 часа можеш въобще да не я охлаждаш-ще си улесниш поне малко живота Grinning

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Повече от 3-4 часа няма да държа кърмата преди да му я дам. Като излезем на разходка и беба огладнява на всеки час  Crazy и при положение, че суче бавно, кърмене навън си е  #Crazy
Затова сега смятам да пробвам с шише пък дано да я излъжа, че да си кротува на разходки.
Дали има опасност , ако я храня веднъж с шише (но само от време на време) да се отбие?  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 829
Много добре те разбирам! Въпреки, че аз не се притеснявам от кърмене навън първите месеци, когато бебето сучеше чести и дълго ми беше неудобно да го кърмя например като съм седнала в някое кафе, особено в компания на познати, които нямат деца. Понеже аз не можех нищо да изцедя намерих друго решение-носех си едно пончо, или пък един голям шал и пъхах бебчо отдолу-така хем той си сучеше без да се разсейва, хем нищо не се виждаше. Случвало се е дори да ме питат- "къде ти е бебето"- а той скрит под пончото.
На въпроса ти-не, не мисля, че бебето ще се отбие. Ако ти е по-удобно да даваш изцедена кърма от биберон-давай. Аз ти предлагам моята алтернатива, само защото на мен така ми беше по-удобно.
 Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 567
Спокойно няма да се развали кърмата.
Аз съм си я носила прясно изцедена без охлаждане, термоси и т.н. каквато беше температурата навън. Проблеми никакви.
Не се е отбила от шишето по време на разходките, все пак през останалото време  суче.
Това е добър начин да сте навън по-дълго време.
Пробвай няколко пъти и ще се нагодите с бебето.

# 9
  • Мнения: 2 467
В началото и аз много се притеснявах да кърмя навън (даже на една форумска среща "избягах" за да я накърмя)
Постепенно срама ми мина покрай неудобството да цедя, да си тръгвам малко след като съм седнала и сега вече съм безсрамница  Mr. Green Кърмя навсякъде без угризения. В повечето случай хората около мен не разбират какво правя.
Та, идеята за шал /пончо на yanast е чудесна. Ето нещо подобно http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=4631187.

# 10
  • Мнения: 4 915
И на мен в началото ми беше странно да кърмя Мариела навън, но скоро разбрах колко удобно е това.  Mr. Green
Когато бебето се сложи първо близо до гърдата, блузата се повдигне от долния край и му се даде да суче - почти нищо не се вижда, освен ако някой не се набута съвсем до вас.

За по-притеснителните или ако кърмите, оголвайки гърдата откъм деколтето (ако сте с рокля например, няма да я запретнете нагоре, я  Laughing): намятайте бебето откъм главичката или цялото, или само рамото ви - откъм страната, където кърмите - с една лека и тънка памучна пеленка. Хем и сянка можете така да му пазите, ако сте на слънце. А за по-пораснали бебоци: така няма да се разсейва да зяпа наоколо със зърното ви в устата си.  Shocked Mr. Green

Ако все пак се изцеждате и носите кърма в шише, нека всичко е добре стерилизирано. Особено  в жегите.

# 11
  • Мнения: 950
Аз откакто сме почнали да излизаме давам изцедена кърма навън. Като я извадя от хладилника стоплям я малко повече в МВ и я слагам в термоса. После като дойде време за хранене я давам, а тя е леко поизтинала - точно колкото ми трябва. Давам я след около 3-4 часа и не е имало проблеми. За толкова време няма да се развали.

# 12
  • Мнения: 277
и аз така се притеснявах с първото.смущавах се да си извадя цицата навън .и един ден просто се престраших,гледайки друга мама ,която си кърмеше бебето с одеалце.добре завито и така и аз пробвах и стана.другото съм го правила ,но е хамалогия,а през лятото може и да се вкисне.то детската кухня се вкисваше ,та млякото.
смелост!

# 13
  • Мнения: 1 174
Мисля, че няма проблем за кърмата, ако си решила да я топлиш и после от термос да я даваш.Пък и по-хладна може.
Аз не цедя вече, имам стерилизирана във фризера, но не съм хранила навън още.Откарваме и по 4 часа разходка вече, а сладуранката  или спи, или гледка будна.

Общи условия

Активация на акаунт