ниско прикрепена плацента и болки ниско долу

  • 1 371
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Здравейте момичета...сигурно тази тема е доста разисквана тук,нямам представа,но понеже сам нова и моля да простите ако се повтарям с някоя от вас...Проблема ми е следния:имам ниско прикрепена плацента,за която така и не са ми казали дали е превия или не...и аз не зная..Сега влизам в 8 ми месец ,т е 31 ва седмица съм.От доста време си страдам и от режеща болка много ниско долу,която е моментна,но доста силна и ми се струва,че с епоявява,когато бебо рита,както си варвиш например...Това което пия е магнерич и нищо друго.Единственото успокоение ми е,  че нямам кървене и не съм имала до сега.Вапросите са ми:Имам ли все още шанс за нормално раждане или вече е късно да се вдигне плацентата?.и...тази болка която получавам от време на време през деня опасна ли е и може ли да предизвика преждевременно раждане?  Sad Тази бременност ми е втора и не си спомням да съм имала каквито и да било проблеми с първото бебо и за това сам толкова притеснена...а и още нещо набързо ..ако някоя от вас знае нещо за доктор Заимов -Пловдив( дали е добър??) ,моля кажете ми..аз ходя на консултации при него,работел в Окръжна...и за нея нищо не знам,първия път съм раждала в ВМИ при Масарлиев,но той се пенсионира вече...
предварително благодаря за отговорите ви.. Hug

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Аз също съм с такава плацента,която очаквах да се вдигне.Сега съм в 29 седмица и уви,вчера като ходих на преглед се установи,че вече съм с плацента превия.Сега може би ще се наложи секцио.Все пак АГ-то ме окуражи,че окончателно ще се знае,когато вляза в деветия месец.
Може би се измаряш,или стоиш дълго права или вдигаш тежко.Трябва много да се пазиш.А за секса предполагам са те предупредили.Абсолютно никакъв и по никакъв начин.Аз също имам болки понякога и дори леки контракции/слава Богу безболезнени засега/,но усещам че става така,когато се изморя.
Пожелавам ти да дочакаш термина си и се пази! Hug

# 2
  • Мнения: 630
Мисля, че е най-добре да се консултираш с лекаря си за болката. Аз имах ниско разположена плацента от шестия месец. Тогава ми казаха, че до осмия има шанс да се вдигне. При мен не се вдигна, стана превия, но аз имах всякакви показатели за секцио, така че това не ме притсеняваше. още преди да забременея бях наясно, че ще раждам секцио. Не съм имала никакви болки или кървене и затова смятам, че трябва да те прегледат по-обстойно. Успех и здраво бебе на финала!

# 3
  • Мнения: 779
 PraynigМоля се всичко да е наред,защото умирам от страх ,ако трябва да раждам секцио...ужас.... ,а може би не е толкова  болезнено Embarassed,незнам...Но много мерси за отговорите,чуствам подкрепа..момичета,другата седмица ще хода при лекаря да видим... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт