За ноктите на крачетата

  • 947
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте мами
Искам да попитам от каква възраст се режт ноктите на крачетата на бебетата. Аз вчера се пробвах да се справя с тази процедура докато малкия спи, но той и тогава не стой мирен, а и има гъдел на крачетата. Мисля че ще мога да ги отрежа само ако е под упойка smile3521. Дайте съвет как по-лесно да се справя с това задължение. Благодаря.  newsm51

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако на 4 месеца не можеш да ги отрежеш и искаш упойка, след това ще трябва да го връзваш с вериги.На тази възръст покойно можеш да ги режеш, просто сама трябва да намериш най-лесният начин.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Имаше на скоро подобна тема - разрови се и виж .
колкото до това от каква възраст - аз почти от самото раждане, 1 месец ги режа и на ръце и на крака.

# 3
  • Мнения: 1 877
На Боян не смеех да ги режа доста време - те сами се чупеха,ама грозна гледка.Сега вече на Дарин му ги режа от самото начало с малка нокторезачка.

# 4
  • Мнения: 2 891
Нокторезачка му е майката.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Баща им ги режеше  още от първия месец Mr. Green,справяше се перфектно.

# 6
  • Мнения: 2 677
Режа ги с ножица на Чико почти от самото начало. Въпросът е да намериш най-удобната поза.  Peace

# 7
  • Мнения: 150
На ръцете ги режа докато спи. На краката съм рязала досега само на палчетата, като стискам здраво, за да не мръдне. Слава Богу - не ми се сърди. А на Алекси ги режеше баба му в началото. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 138
Режа и на краката и на ръцете с нокторезачка. По-удобна ми е от ножица Peace. На крачетата Вики има гъдел и докато му режа ноктите гледам да го занимавам с нещо (приказвам, пея #Crazy) че да не ми се дърпа много.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
и аз в началото с ножичка на чико режех, но в един момент стана непоносима борба и режех по 1 на ден, пробвах с нокторезачка - стои мирен....направо не повярвах, от тогава само с нокторезачка. Иначе си ги режа още от началото...особено на ръцете защото зе дереше, но и на краката, защото растяха и се завиваха и се забиваха в пръсчетата.

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Момичета, я да използвам темата и да ви попитам дали имате представа поради каква причина на дъщеря ми ноктите на крачетата й се извиват нагоре. Като деформирани стоят. А на ръцете са й с нормална форма?

# 11
  • Мнения: 689
На ръцете режа от 2-ия месец, а на краката съм рязала само веднъж и то на палците - другите не са израстнали.
На краката ще виждам голям зор, но все някак ще се справя - няма как.

# 12
  • Мнения: 5 362
Ако на 4 месеца не можеш да ги отрежеш и искаш упойка, след това ще трябва да го връзваш с вериги.На тази възръст покойно можеш да ги режеш, просто сама трябва да намериш най-лесният начин.
smile3521
Голям проблем са ни тези нокти на краката и на нас.И то от скоро,а като беше бебе така лесно ги режех...

# 13
  • Мнения: 2 039
Отрязах ги за първи път,когато взеха да стържат по дамаската на леглото  Joy Joy Joy
Всъщност синът ми се роди с мнооого къси ноктенца,така че изчаках,докато израстат напълно  Peace

# 14
  • Мнения: 3 478
Ами в интерес на истината на краката и ги рязох за първи път като беше на 6 месеца. Много бавно и растяха. Сега по-често се налага. Слагам я да седне в мен, така ми е най-удобно. Ползвам ножичка, незнам защо, но с нокторезачка така и не се справих добре. Явно всеки различно в това отношение.

Общи условия

Активация на акаунт