месояден "хищник"

  • 911
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте д-р Слънчева,

Дъщеря ми е на 1г и 4м и е изключителен любител на месцето. Много ми е трудно да я нахраня с постно ястие. Сутрешната и следобедна закуска са леки разбира се - попара, кремче или плод, но за обяд и за вечеря категорично предпочите ястие с месо или риба, заспива и с около 150мл кисело мляко. Теглото й към момента е около 10кг. Храната, която и давам е приготвена домашно, в редки случаи готови пюрета, храната от детската кухня в повечето случаи я изхвърляме.
Моля, кажете ми какво е количеството месо и риба /изобщо протеини/, което мога да давам без притеснения за  здравето й.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Добре е всеки ден към храната да има продукт от животински произход. Този тип белтъчини се използват от организма за активния растеж и образуване на антитела. Плодовите и зеленчуците ще ги получава като се прибавят към месото и ли като десерт. Хубово е поне един ден от седмицата да приема риба. От месото най-подходящо е бялото пилешко месо, пуешко, заешко и телешко. Това не са тлъсти меса и са богати на протеини.

# 2
  • Мнения: 28
Благодаря! май притесненията ми са напразни, просто си обича месце детето, зеленчуци и плодове яде всеки ден и сурови и сварени или на сок, но без месце в яденето трудно ще я излъжа....

Общи условия

Активация на акаунт