6.700кг на 2 месеца!!

  • 435
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте,
малкия ми син е изцяло на кърма и не знам дали е нормално ,но вече си е удвоил теглото ,а е само на 2 месеца.За първият месец качи 2кг ,а сега 1.400кг . Не е ли много? Ортопеда каза да не се притеснявам,но все пак големият ми син беше 6.700 на 6 месеца!!! ,а този само на 2 месеца.Не мога да го насилвам да спре нощното хранене. Пораснал е и на дължина много- от 50см при раждането сега е 65см.
Имам ли основание за притеснението?

# 1
  • Мнения: 46 434
Не се притеснявай Peace

Дъщеря ми качи първия месец 1.800 кг., втория 1.300 кг., педиатърката каза, че е идеално  Mr. Green

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Аз не виждам повод за тревога, всяко дете расте със собствено темпо.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 262
Да за кг и аз не се изненадвам, ама см нещо ми се виждат много, сигурна ли си че правилно сте измерили см?

# 4
  • Мнения: 888
И на мен сантиметрите ми се виждат доста- не че има лошо  Grinning- ама 15 см. за 2 месеца! newsm78 Браво на вас! Hug

# 5
  • Мнения: 255
Синът ми наддаде за първия месец 1,700 кг, а за втория 1,500. Нашата лекарка каза, че няма нужда да се притеснявам, щом детето е само на кърма.

# 6
  • Мнения: 1 440
Ами в сравнение с нас бих казала, че сте качили повечко, въпреки че и ния бяхме само на кърма...ама какво значение има...детето щом хапва не може да не му даваш, нали Peace Сигурно следващите месеци вече няма да качва по толкова. Мисля, че няма за какво да се притесняваш Peace

# 7
  • Мнения: 8 242
И мойто първите два месеца качи 3,100 кг и 12 см - на 2м. беше 6400 / 63 см  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 691
Моят пък качи малко на тегло (2 пъти по 600 гр), но на ръст пък дръпна с 10 см за два месеца. Всяко дете си е уникално.

# 9
  • Мнения: 2 152
Лошо няма, много хубаво даже Hug. Само внимавай за рахита, че ние си патихме.Трябва много внимателно педиатъра ви да му следи развитието, ти подсещай да му опипва главичката и фонтанелката на всяка консултация

# 10
  • София
  • Мнения: 372
Два пъти го мери на дължина -и не бърка newsm78 а и дрехите размер 62 са му малки. този месец е 5 см ,а първия 10.Давам му вигантол по1-2 капки и се надявам да не направи рахит. Малко ме поуспокоихте,че не сме извън всякакви норми все пак... Hug  Благодаря ви   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 152
1-2 капки е добре, ние стигнахме до 6 капки.Сега на 6 месеца е почти 9 кг., колкото едно дете на годинка и нещо. Размина ни се...няма нищо тревожно, просто си имай едно наум. Сега като се замисля, идва лятото, с много слънце, така че супер Peace

# 12
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Браво на бебчо! Да ти е жив и здрав. Не се притеснявай излишно. Много си е добре даже.

Общи условия

Активация на акаунт