Само да споделя

  • 1 384
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили мами,
не че е нещо кой знае какво,но искам да споделя как с настъпването на Великия ден започвам да се притеснявам.
След 3 дни влизам в 8мия месец.
Нищо не сме купили,мисля как трябва лека полека да стягам багажа за родилното.Всеки ден да купувам по нещо-за мен и за бебето.Е,има време,но........
Мисля,как се разбрахме с доктора,че ще направим секцио...ми да ви кажа аз така искам.
И как да си избера дата горе-долу 10 дни преди термина.И аз си избрах.
Но той щял да замине за известно време когато вече ще съм в 9тия,та ме е страх да не вземе бебето да тръгне да се ражда по-рано и всичко да отиде по дяволите.
Та такива мити работи Sad
Просто исках да ви кажа за страховете си.
Благодаря на изслушалите ме. Heart Eyes

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
 Hug Hug аз бях същата работа и въпреки че най-необходимото е взето пак страховете са големи.Аз бях убедена че до 9-тия нямя да изкарам а и док казваше така но вече съм в 9-тия и си чакам датата.
Тия дни пак ме хвана ревливото и депресарското и като си помисля че след по-малко от 10дни ще имам бебе умирааааааммммм.Незнам дали ще се справя и това че от сега ми се бъркат ме вбесява.
Мила освен кураж  Hug да си даваме друго незнам.Бебетата нас ще чакат .Не се притеснявай ако пък тръгне бебо по.рано никой няма да те върне  Mr. Green аз даже предпочитам така.
Хайде като се обебя ще ти пиша.

# 2
  • Мнения: 7 723
....Благодаря на изслушалите ме. Heart Eyes

Аз съм от прочелите те и искам да ти кажа, че притесненията ти са напълно основателни  Hug
Започвай с купуването на нещата и се наслаждавай докрай на тези приятни мигове  Hug

# 3
  • Мнения: 31
Напълно те разбирам мила. Аз влизам в 9-я след една седмица, но се притеснявах бебо да не дойде по - рано и вече напазарувах. Най - добре е да сме подготвени за да не се притесняваме за излишни неща. Иначе, почивай още малко а за после УСПЕХ!

# 4
  • Мнения: 151
Споко  Peace Всичко ще е наред.После сама ще се смееш на стаховете си.Успех.

# 5
  • Мнения: 520
Да, по-добре си накупи някои неща тъкмо ще имаш възможност ти да си ги избереш.
На мен всички ми казваха има време.. ама после като ме изписаха нямах нищо за бебето
и така се шашнах  #Crazy На път за вкъщи минахме в аптеката да вземем памперси , шише,
залъгалка и т.н. неща от първа необходимост.Добре че поне легло бяхме взели, че до като се
организирам покрай беба нямах никакво време за себе с и камо ли да пазарувам.
 Само си докарах нерви!!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
Спокойно, всичко ще е наред. Hug Няма неродено бебе. Simple Smile
И на мен ми предстои скоро раждане и аз се притеснявам, но това си е съвсем нормално.
Успех и леко раждане!  bouquet

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Спокойно! Мисли си само за хубави неща!  Hug Леко раждане!  Peace

# 8
  • Мнения: 492
Мила, не се притеснявай!Всяка бременна е имала твоите притеснения!Но вместо да те затормозяват тези мисли излез навън и обикаляй по магазините!Направи нужните покупки,или поне набележи това, което ти хареса.Моят багаж  за родилното стоеше  приготвен в гардероба от осмия месец- приготви го и ти, за да си спокойна.Прави разходки на хубавото време и се наслаждавай на бременността си!Успех и леко раждане!Всичко ще е наред!

# 9
  • Мнения: 1 596
Благодаря на всички които ме подкрепят,
ще се вслушам в съветите ви.
Една мама каза,ще обиколиш и т.н........ооох,как да обикалям,като ходя 5 метра и се изморявам,ужас.пък и не съм първа младост.допишква ми се през 5 мин.трябва да седна и  така.
на каквото мога да взема из района,ще го взема.
искам да ви питам и за тези мокри кърпички дето ги пише в списъците за болницата.мокри интимни или обикновени?
и колко пакетчета да взема? newsm78 те за какво ще са ми?
еми това е мерси на всички Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Mamma mia, за възрастта няма да се разберем!  Stop Много си ти е добре възрастта! Какво като не можеш много да ходиш по магазини и по малко покупки на ден действат добре! Аз още няколко дни след като купя поредната бебешка дреболийка си я вадя, да си я гледам и да й се радвам. Лека-полека ще напазаруваш, а като дойде бебчо ще се справяте в крачка. Тия неща не могат да се планират, тепърва ще се запознаете и ще свикнете един с друг, но да знаеш - като мама друга няма - така че ти ще се справяш най-добре с детенцето си. Терминът ти е близо до моя - заповядай в юнската отчетна тема, там всички весело психясваме заедно.  Laughing

Не смятам, че ще ти трябват интимни кърпички за родилното. Най-добрата хигиена се постига с топла водичка, а сестрите й помагат с разтвор на йод.  Mr. Green Да не би в списъка да са мокри кърпи за бебешко дупе?

# 11
  • Мнения: 1 596
Mamma mia, за възрастта няма да се разберем!  Stop Много си ти е добре възрастта! Какво като не можеш много да ходиш по магазини и по малко покупки на ден действат добре! Аз още няколко дни след като купя поредната бебешка дреболийка си я вадя, да си я гледам и да й се радвам. Лека-полека ще напазаруваш, а като дойде бебчо ще се справяте в крачка. Тия неща не могат да се планират, тепърва ще се запознаете и ще свикнете един с друг, но да знаеш - като мама друга няма - така че ти ще се справяш най-добре с детенцето си. Терминът ти е близо до моя - заповядай в юнската отчетна тема, там всички весело психясваме заедно.  Laughing

Не смятам, че ще ти трябват интимни кърпички за родилното. Най-добрата хигиена се постига с топла водичка, а сестрите й помагат с разтвор на йод.  Mr. Green Да не би в списъка да са мокри кърпи за бебешко дупе?

не,пише в списъка на майката за родилното мокри+обикновени кърпички ама за какво не разбрах.
в юнската тема нищо не пише,само кой кога ще роди Thinking

# 12
  • Мнения: 911
Аз утре влизам в осмия. В понеделник ще се разберем с док за датата. Абсолютно нищо не сме купили - за родилното ще си ги набавя нещата, няма как... а списъка за бебето - ами ще го направя и ще го връча на бабите и мъжа ми.
Никак не се притеснявам - е, мъничко, де, като например ще ми тръгне ли кърмата, дали много ще ме болят гърдите, как ще се справям с бебето.
Ами, мисля, че за това какво да правиш, ако бебето тръгне да излиза по-рано - трябва да се разбереш с доктора.

Мама миа, а за възрастта мила, хич не съм съгласна - аз съм по-възрастна от тебе (37) и как така през 5 метра се изморяваш???... Ти не си ли се разхождала през бременността?... Аз качих 16 кг до тук, коремът ми е направо феноменален - все едно съм глътнала цепелин, уж съм рискова бременност, а не ме свърта и препускам напред-назад.
Я се стегни, няма да им се даваме на 20 годишните мами!
Така де!

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 10:48 от korinka

# 13
  • Мнения: 1 422
Иди си купи всичмко за детето. После ще мислиш какво си пропуснала, кой какво да купува, ще даваш задачи, вместо да си починеш поне от тези ангажименти и да се нагласим към новите си задачи и ритъм на живот. Няма нужда да спринтираш от магазин в магазин - по малко по малко. Всеки ден едно нещо или пък едни магазин.
А това за възрастта го махни от хубавата си главица. В една моя лубима книга се казва живота на жената има 3 етапа - девойка, жена и старица, Вторият е най-продължителен и само от теб зависи каго ще преминеш в третия.# Думата #възрастен# се отнася и за межете и дза жените и няма връзка само с годините, а и начина на мислене. Този памфлет беше с цел разсейване на мислите  bowuu bowuu.
А мокрите кърпички са за ръце, за лице изобщо за освежаване и почистване без да трябва да ходиш в банята. Интимни не ти трябват. В коя болноци ще раждаш?

# 14
  • Мнения: 1 596
Аз утре влизам в осмия. В понеделник ще се разберем с док за датата. Абсолютно нищо не сме купили - за родилното ще си ги набавя нещата, няма как... а списъка за бебето - ами ще го направя и ще го връча на бабите и мъжа ми.
Никак не се притеснявам - е, мъничко, де, като например ще ми тръгне ли кърмата, дали много ще ме болят гърдите, как ще се справям с бебето.
Ами, мисля, че за това какво да правиш, ако бебето тръгне да излиза по-рано - трябва да се разбереш с доктора.

Мама миа, а за възрастта мила, хич не съм съгласна - аз съм по-възрастна от тебе (37) и как така през 5 метра се изморяваш???... Ти не си ли се разхождала през бременността?... Аз качих 16 кг до тук, коремът ми е направо феноменален - все едно съм глътнала цепелин, уж съм рискова бременност, а не ме свърта и препускам напред-назад.
Я се стегни, няма да им се даваме на 20 годишните мами!
Така де!

здрасти коринка,
просто твоят организъм е друг.аз съм на 35 и се изморявам-това е.не защото не съм се разхождала, а защото не мога да ходя дълго и не лъжа.
толкова надебелах,че ми се търкат краката от вътрешната страна почти до колената са ми залепнали,а бях толкова слабичка.
и аз имам голям корем.и мен не ме свърта,но не мога да ходя на големи разстояния,допишква ми се е се изморявам,ходя бавно като слон.пък и имам комплекс,че съм такава дебелана.
а бях хубавичка и подвижна,добре облечена.сега ходя с едни парцали....ми като нищо не ми става.приличам на борец с дебел врат и трицепси........
ох,незнам..... Sad

Общи условия

Активация на акаунт