Да си купиш дрога от аптека-сега по света, скоро и у нас.

  • 903
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 "В холандския град Грьонинген бе открита първата аптека, която официално продава леки наркотици от индийски коноп. С рецепта там може да бъде закупен наркотик на по-ниска цена, отколкото в останалите аптеки и дори от кафенетата, където леките наркотици са достъпни за всички желаещи. Аптеката е открита по инициатива на бившия общинар Флер Ваудстра и съюза на пациентите към асоциацията “Марихуана за медицински цели”. Индийския коноп за нея се отглежда от грьонингенската фирма “Бедрокан” и се доставя от бюрото “Медицинска марихуана” към холандското министерство на здравеопазването. В Холандия има около 15 000 болни от СПИН, рак и други болести, които се нуждаят от наркотици предимно като болкоуспокоително. Аптеката в Грьонинген има право да доставя наркотици от индийски коноп по рецепта на цялата територия на Холандия. Тя се намира под контрола на официална инстанция – Инспекцията по здравеопазване."

 Представям си как държавниците го легализират и у нас, та да настане един всенароден делириум и да си развяват коня съвсем необезпокоявани Tired
 
 По темата : За Холандия неща от такова естество май са нормални. Това "под контрола на официална инстанция – Инспекцията по здравеопазване" обаче малко ме втрещи...Мнението ви?

# 1
  • Мнения: 25 449
Мнението ми е, че ако леките дроги се продават легално, няма да има пазар на черно. Няма да има и изгода да се зарибяват децата.
Същото може да стане и със сериозните наркотици. Безплатно предлагане от медицински лица в контролирани условия.
Ако се премахне възможността за печалба, този бизнес ще отмре.

ПП Сега видях смененото заглавие. Ами те и сега си купуват дроги от аптеката, хем е забранено...

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Става дума за употребяване на дрога по медицински причини и в рецепта. А не всеки да може да си купи. Нали? Или аз не съм разбрала. Лично аз съм "За" подобни неща, не искам да се поставям на мястото на хора, които се нуждаят от това на място, където е абсолютно забранено. След като го ползват за лекарство, защо да не го купуват от аптека с рецепта?

# 3
  • Мнения: 4 665
Смених го, да.
Вярно е че продават опиати по аптеките, не съм сигурна дали контролът при продажбата им е сериозен.
И аз като теб разбрах инфото и въпреки това не го възприемам. Макар че може да се направи аналогия с периодичните апели и проституцията да се легализира...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Що да се морят хората да ходят до аптека, бе?!
Сега  идват доставчиците на крак.Най-много до ъгъла да се наложи да иде човек.

# 5
  • Мнения: 920
И аз като теб разбрах инфото и въпреки това не го възприемам. Макар че може да се направи аналогия с периодичните апели и проституцията да се легализира...

А защо да не се? Има ли - има я. Като си затваряме очите, по-добре ли е.

Държавниците у нас няма да го легализират, защото много от тях живеят доста сносно от това.

# 6
  • UK
  • Мнения: 3 959
Щом е под контрола на Инспекцията по здравеопазването поне качеството му ще е сигурно, нали? Поне няма да навреди на използващите го повече от... Нормалното. Все пак се касае за хора със силни болки... Не би трябвало да има вредни примеси и други гадости за печалба...

# 7
  • Мнения: 2 070
Положително ми е мнението. Не си ли чела за медицинските ползи на това растение. Помага при глаукома, множествена склероза и други дето не ги помня. Така или иначе се използва за медицински цели и в някой медикаменти, нормално е да се продава в аптеката.

# 8
  • Мнения: 677
Касиди,кога казваш е това "скоро и у нас"?  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 423
Чакайте, бре, това не е ли
хипер-ултра-мега-стара
информация. Или имам дежа-вю...
В БГ този филм няма да се прожектира!
Но пък торенти-моренти - бол.

# 10
  • Мнения: 358
Вярно е че продават опиати по аптеките, не съм сигурна дали контролът при продажбата им е сериозен.-Контролът е много сериозен NaughtyПросто въвеждат лекарство на основата на марихуана, няма нищо лошо Peace

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
След гледки от опиянени от дрога в Канада, разбирам защо холандците разрешават и дори дават безплатно наркотици. Такова чудо, каквото е във Ванкувър и Виктория, няма в Амстердам.
Забравили са да споменат за програмите, които има за наркотично зависещите и всякаквата помощ, която им се оказва, ако имат желание.

Общи условия

Активация на акаунт