Козметиката и манията към нея

  • 1 114
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
ЗАпочвам да се чудя проблем ли имам или всички жени са така. Постоянно ме глождят мисли за разни козметични продукти. НЕзависимо с какво се занимавам, какви други проблеми си имам... Все обмислям какво още да си купя, търся нови "вълшебни" продукти, не мога да мирясам направо. Постепенно горната граница на финансовия ми лимит за козметика става все по-висока, хвърлям се на все по-хай клас неща. И все не съм доволна от ефекта. Още преди да съм преполовила някой продукт, вече или съм си купила друг, или здравата ме тресе да си купя... И почти не ме е грижа с какво съм облечена - най-важно ми е кожата, косата, грима да са ми на перфектно ниво.
Като чета какво съм написала до момента, съвсем ми изглежда като мания... Има ли и други такива като мене, как се оправяте?

# 1
  • Мнения: 208
Добре дошла в клуба на маниячките. Hug

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз не съм от вашия фланг  Grinning

# 3
  • Варна
  • Мнения: 870
такава съм и аз.Не само за козметични продукти-дрехи чанти обувки,по някога се мразя много.но съм си такава добре че мъжо не ми писка.Вече ми е свикнал.Има продукти които ги копувам и след това не ги използвам-почвам да ги подарявам на приятелките си.Ето сега от Ейвън си купих някакъв лосион-вече не ми харесва стои си във шкафчето Embarassed

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 415
WELLCOME TO MY WORLD Hug
само че аз съм на периоди...зимата бях луда на тема бельо...в чекмеджето ми има над 20 сутиена и още толкова прашки,боксерки или бикини...после започна периода на ФДТ...бях в търсене на идеалния ФДТ...после дойде периода на лосионите за тяло със светлоотразяващи частици и съответно продуктите за лице, които придават ефекта "целуната от слънцето"...междувременно разбира се си купувам дрехи...чанти...потничета...дънки, обувки... Blush
даже ми казаха, че съм зависима от shoppinga...добре, че и моят приятел е търпелив... Hug
като ви чета тук...се успокоих малко  Whistling

# 5
  • Мнения: 2 220
И аз съм маниачка на тема кремчета.  Laughing Е, не ми е постоянно това в съзнанието, нито си купувам скъпи и прескъпи, но имам цял рафт с най-разнообразни видове, които посмъртно не мога да употребя до края на срока им на годност. Просто ми доставя удоволствие да си ги гледам  Crazy. Сега обаче съм решила да им намалям бройката и се заех с най-празните. Влизам малко в релси  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 234
И аз съм така.Не мога да се сдържа и постоянно купувам някаква козметика,половината от която после изхвърлям,защото не съм успяла да я употребя до край и срока на годност е изтекъл. AngryСъс същите количества купувам лакове за нокти,въпреки че избягвам да се лакирам,защото ноктите ми постоянно се чупят.Истинстата ми мания обаче са ботушите-искам да имам стотици,друго може да не си купя,ама ботуши-задължително,ако има как всеки месец....обаче ми излиза малко скъпичко,кото се има предвид цената на едни хубави ботуши  ooooh!

# 7
  • Пловдив/Бургас
  • Мнения: 156
Добре дошла в клуба на маниячките. Hug

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз не съм от вашия фланг  Grinning

Аз също  bowuu
Не, че нямам един шкаф с козметика. Просто само понякога изпадам в "криза" и се запасявам с козметика за години напред  ooooh! Не за друго, а просто да не вземат да свършат мазилата по магазините  Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
В желанието си да сме толкова красиви и прекрасни  newsm26 изпадаме в едни такива необесними състояния на постоянното търсене и пазаруване на всевъзможни козметични помади и мазилца . Не ,че производителите им не ни помагат за това състояние Mr. Green Като направят една прекрасна реклама с перфектна мадама и направо влизаш в първия магазин и ти иде да ги изкупиш  та да станеш и ти толкова прекрасна и отгоре. Peace                                                                                           

# 10
  • Мнения: 1 800
Аз съм така с шампоани, балсами и други продукти за коса. Ела да видиш в къщи , салоните пасти да ядат Mr. Green... Аз често си сменям прическата и всеки път нов продукт...постоянно пререждам шкафовете в банята, за да има повече място за моите неща Embarassed

# 11
  • Варна
  • Мнения: 246
ЗАпочвам да се чудя проблем ли имам или всички жени са така. Постоянно ме глождят мисли за разни козметични продукти. НЕзависимо с какво се занимавам, какви други проблеми си имам... Все обмислям какво още да си купя, търся нови "вълшебни" продукти, не мога да мирясам направо. Постепенно горната граница на финансовия ми лимит за козметика става все по-висока, хвърлям се на все по-хай клас неща. И все не съм доволна от ефекта. Още преди да съм преполовила някой продукт, вече или съм си купила друг, или здравата ме тресе да си купя... И почти не ме е грижа с какво съм облечена - най-важно ми е кожата, косата, грима да са ми на перфектно ниво.
Като чета какво съм написала до момента, съвсем ми изглежда като мания... Има ли и други такива като мене, как се оправяте?


Боже, мила за себе си ли говориш или за мен. И аз съм така, имам какви ли мазила вкъщи, дори както се казва нямам физическата възможност да ги ползвам всички Laughing

# 12
  • Мнения: 224
Ох, значи не съм била само аз Simple Smile . Много обичам всякакви мазила, кремчета, но проблемът е, че имам доста чувствителна кожа на лицето и получавам всякакви алергии. Та в търсене на подходящия продукт съм събрала толкова много неща, които сега се чудя какво да ги правя Simple Smile . А и все изникват нови и интересни чудодейни неща. От време на време ми избиват чивиите де, и изхвърлям!!! (макар понякога да ме боли сърцето, като знам колко пари съм дала, но си казвам, че с толкова много химия едва ли ще й е по-добре на кожата ми).

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,нормално е да купувате различна козметика.На пазара се появиха стотици марки ,който предлагат кремове с обещания за хубава кожа.Истината е,че все по рядко има наистина качествена козметика и от този факт преливат шкафчетата ви с мазила,които не ви вършат работа.Аз още не съм попаднала на моя крем,както казват жените ,които са доволни от даден продукт и съответно изглеждат добре.Кожата ми е чувствителна и всичко ,което купувам или няма ефект върху кожата ми или получавам алергия-започва се едно подаряване на роднини ,приятели ,колежки и ........Вече съм на 36 години и още не съм се спряла на даден продукт,а трябва! Close

# 14
  • Мнения: 6 607
Същото е и при мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт