ИМА ЛИ ЛЕЧЕНИЕ НА АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ!?

  • 19 771
  • 48
  •   1
Отговори
Моля, ако някой е успял да се излекува или да е получил по-добри резултати от дадено лечение на атопичен дерматит, да ми отговори на мойто запитване!  Cry

Две годишната ми дъщеричка се роди с атопичен дерматит, наследствен от баща си в силно обостренна форма. До доста специалисти съм се допитвала и общо взето никой не дава сигурен отговор и нито един препарат не помага (само облекчаващо).
Нямам идея какво да правя и как да й облекча сърбежа и нейното състояние като цяло.

Искрено Ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 095
Да има!

Миналата година една майка беше споделила за дедето си. Ще го намеря и ще ти го пусна.

# 2
  • Мнения: 1 014
И аз се интересувам от темата.

# 3
  • Мнения: 359
И аз се интересувам от темата.

i az!

# 4
  • Мнения: 5 525
Ами ние се бориме вече 4 г а АД и аз съм видяла само моментни подобрения, до този момент не сме успяли да се излекуваме напълно. Но поне лекарката която сега лекува дъщеря ми, постига поне по-трайни подобрения.

# 5
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
 Моят син е също с АД и доктора ни каза, че ще се излекува напълно на 3г. или на 5г. или в пубертета дотогава ще се мажем.....  Но при нас не е много тежка формата. Само го къпя със специален гел и го мажа с крем след всяка баня и няма проблем. Само като се наложи да го изкъпя със сапун (когато се наложи да пренощуваме извън къщи) веднага се изрива. Също съм забелязала, че зимата се изостря повече и има нужда от повече мазане, а лятото на слънце почти изчезва.
  Между другото на моята кума синът и е също с АД. Напълно се е излекувал към 17-тата си година...  от самосебе си. Това е което мога да ти кажа от личен опит, но предполагам че при всяко дете си е строго индивидуално и трябва лекар да каже какво е най-подходящото лечение.

# 6
  • Мнения: 201
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0

« #528 сряда, 11 април 2007, 15:15 »  

--------------------------------------------------------------------------------

Малката ми дъщеря има АД. В момента я лекува хомеопат, предупреди ме, че лечението ще е продължително. Много съм доволна, че не се налага да използвам кортикостероиди или други вредни лекарства. Трябва да знаете, че те само подтискат симптомите, а не лекуват заболяването! Докато хомеопатията лекува причината за него, което е много по-важно! И може би знаете, че Атопичния дерматит не е някакво безобидно заболяване, което детето ще израсте с възрастта, както много от хората си мислят. В 80% от случаите преминава в по-късна възраст в алергичен ринит, астма или псориазис. Трябва да се лекува и колкото по-навреме, толкова по-добре! Аз съжелявам, че по-рано не се обърнах към хомеопат! 
 
 

# 7
  • Мнения: 8 451
Има,с хомеопатия.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 85
Малката ми дъщеря е с АД, в доста тежка форма, вече 2г. и половина, от 3 месеца се лекуваме с хомеопатия, за сега съм много доволна, но не сме се излекували, сигурна съм че и това ще стане.

# 9
  • Мнения: 2 237
Дъщеря ми е с АД още от едномесечно бебе,тогава беше доста обострен.Ходихме в Александровска болница при д-р Бърдарев,той каза още тогава че лечение почти няма и трябва да чакаме да го израстне.Редуваха се периоди на затихналост и такива когато се обостряше и детето ставаше като краставо.Измазах всички видове кортикостероиди,резултат - временно облекчаване.Преди около година я заведох при моята хомеопатка която и даде капки.Не знам дали от внушение ли ,детето ли го израстна или капките наистина помогнаха,но сега е добре.Вече не се появи онази острата форма която я тормозеше,само леки обривчета и то много рядко.С две думи подобрението и рязко се усети.

# 10
  • София
  • Мнения: 203
 Записвам се и аз да следя темата

# 11
  • Мнения: 524
запис и аз!

Споделете моля, мами, лекуващи децата си с хомеопатия какво са ви казали хомеопатите. Открили ли са причината и точното (конституционно ли се казваше) лекарство.
Нашата хомеопатичка мисли, че би могло да е реакция от ДТК ваксината.
Преди време и на мен ми сложиха набързо тази диагноза в Кожен диспансер, защото ръцете ми са много зле. Обаче мисля, че при мен е от препаратите за миене и чистене,които ползвам макар и рядко  Embarassed.
Навеждате ме на мисъл, че би могло при дъщеря ми АД да е наследствен  newsm78. Вече незнам, знам само ,че се чуствам много зле заради милото си дете.

# 12
Дъщеря ми е с АД от бебе. Имаше едно затихване след 3тата година, но отново се обостри към 10тата. Пробвахме с хомеопатия, но дали не беше правилно подбрано  лекарството - не помогна. В момента не е в много остра фаза, но китките й са постоянно груби и зачервени. Не знам ще го израстне ли, надявам се някоя мама да се похвали с ефикасно лечение.

# 13
  • Мнения: 2 237
ЗлатоПерка,и на нас ни казаха че може да е реакция от ваксините,ранното захранване също има пръст в тая работа.
Според мен е възможно и да е наследствено,баща ми страда от същото вече много години.

# 14
  • Мнения: 524
ранното захранване също има пръст в тая работа.

Близначе, представи си на мен пък ми казаха, че дългото кърмене е виновно. Честно -няма ориентири, няма еднотипни показатели. Лошо ми става.

Общи условия

Активация на акаунт