замразяване на кърма

  • 492
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте отново момичета!Аз като начинаеща кърмачка пак ще задам въпрос.Казаха ми да започна да замразявам кърма, тъй като при всяко хранене задължително цедя и после гузно я изхвърлям Embarassed Нашия хладилник е Аристон с отделна врата на камерата с температура -18 гр.а в хладилника е -5, като там има и по-студен фреш бокс. Мога ли да пълня един контейнер от 3-4 пъти цедене, т.е. около 12 часа , който да стои в хладилника и да доливам към него? Знам, че прясна кърма не е хубаво да се добавя към вече охладена, но не виждам друг начин да напълня отведнъж един контейнер от 180 мл.например. Може ли така да се долива и колко време може да стои контейнера в хладилника преди да се премести в камерата? По добре ли е да си купя по-малки контейнерчета за да бъде по-бърз процеса на замразяване?Благодаря!!!!

# 1
  • Мнения: 689
Прочети тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Има достатъчно информация.

# 2
  • Мнения: 1 771
Защо цедиш  newsm78?

# 3
  • Мнения: 349

защото ако не го правя гърдите ми стават на камъни и е невъзможно да захапе зърното, май правя хиперлактация и ми казаха да огранича течностите

# 4
  • Мнения: 3 478
Вече са  ти дали инфо с линка горе, но определено е по-добре с малки контейнери. 180мл. ми се струва доста голямо количество. Като ти се наложи да почнеш да размразяваш не се знае дали ще успееш да го изразходиш всичкото на време. А размразената кърма аз знам че не е токова трайна колкото прясната оставена в хладилник.

# 5
  • Мнения: 1 771

защото ако не го правя гърдите ми стават на камъни и е невъзможно да захапе зърното, май правя хиперлактация и ми казаха да огранича течностите

Тогава малко изцеждай колкото напрежение да се намали тях.
Защото иначе се стимулира лактацията и се възпроизвежда повече мляко от необходимото.

# 6
  • Мнения: 157
Замръзявай! Аз замразявах и благодарение на това бебка ще е на кърма до 10 мес., че сега вече спря.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
И аз замразявах. Отби се на 8 месеца и нещо, след това още сигурно два месеца пиеше кърма от шише.

# 8
  • Мнения: 349
Момичета и още нещо се чудя, какво количество трябва да замразя, че да ми стигне дълго време след това да храня? Или зависи дали сме само на кърма или смесено хранене? Ще си купя комплекта на Авент, което прави около 4200 гр.кърма.Струва ми се , че това количество ще стигне за около седмица, две хранене...или се лъжа  newsm78 На температура -18 може ли повече от 6 месеца да се съхранява или само 3? Защото ако живот и здраве след 3 месеца имам същото количество кърма като сега, това означава ли, че трябва замразената да я хвърля и пак да цедя за ново замразяване? Много ми станаха въпросите, но като съм в небрано лозе все още.....може би след време ще стана изпечена кърмачка, дай Боже

# 9
  • Мнения: 133
по добре малки контейнери, защото веднъж размразиш ли я, след 24 часа е негодна...и да, ако е по стара от 3 месеца, хвърляй...можеш да смесваш от отделни цедения, ама първо охлаждай напълно в хладилника...

# 10
  • Мнения: 4 489
Много полезен линк по-горе! Peace И аз се възползвах от информацията. Със сина ми не съм замразявала и сега съжалявам (ама тогава не влизах във форума и не знаех Mr. Green). Значи, мога да добавя прясно изцедена кърма към вече замразената, ако преди това охладя прясната и тя на надвишава по количество замразената. Още веднъж мерси за линка! Peace

# 11
  • Мнения: 4 489
А, забравих да ви питам - в нашите аптеки намират ли се тези пликове за кърма, за които се споменава в статията?

Общи условия

Активация на акаунт