Как се прави отвара от синапено семе (хардал)?

  • 9 848
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Синът ми кашля много - дълбока, влажна кашлица, която особено се засилва през нощта. Втори ден давам сироп Хустагил, но ефектът е минимален.
Купих синапено семе (хардал), в упътването пише да се поставят лапи, но мен ме е страх да не му изгоря кожата, защото майка ми ме беше изгорила веднъж така, като малка. Някой ми беше казвал да правя отвара и да го обливам след баня, преди сън. Какво количество от семето в колко вода да варя? Някой правил ли е подобни обливки? Освен това пише, че е за деца над 3 годинки, а моят е на 2. Мога ли да го използвам тогава?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 489
Аз преди два месеца правих на малката и не я изгорих.
2с.л. смлян хардал,2 с.л. брашно и вода ,колкото да стане като лепило.Слага се мужду две марлички и от двете страни на гръбначния стълб.Стои така 15-20 мин,но не повече.Гръбчето трябва да стане червено.Прави се вечер преди да сложиш детето да спи,за да може да се загрее.

# 2
  • Мнения: 2 082
За кашлицата аз смилам хардала и го обърквам с мед.давам по една лъжичка преди лягане.можеш да направиш компрес с мас и сода върху памучен парцал

# 3
  • Мнения: 480
Благодаря! Аз пък сега сварих 2 суп. лъжици от семенцата в половин литър вода и го облях. Утре ще го смеля, не знаех че трябва.

# 4
  • Мнения: 341
Благодаря! Аз пък сега сварих 2 суп. лъжици от семенцата в половин литър вода и го облях. Утре ще го смеля, не знаех че трябва.


С отварата нямам опит, но мога да ти дам съвет за лапите. Преди да получи ефект от хомеопатията, на дъщеря ми често и слагах, защото много боледуваше. Особено е полезно при суха кашлица, когато не се отделя храчки. Ефектът е страхотен - още на другия ден започват да излизат..
Смляно семе и брашно 1:1 (най-удобно с.л.) се разбъркват с вода до кашица, която се намазва на парче плат. Там, където ще се пада сърцето, остава ненамазано. Гърдите се намазват с мазен крем или мас, и отгоре се поставя лапата. След това много внимателно се следи, аз поглеждам на всеки 5 мин., и се маха при зачеряване на мястото. Правила съм го до 3 пъти на ден, спестява много сиропи и илачи.

# 5
  • Мнения: 480
Благодаря отново за отговора! Нашата кашлица е влажна, с храчки и педиатъра днес ми каза, че при това състояние не е нужно да се слагат тези лапи. Той също ме посъветва да ги използвам, когато кашлицата е суха, дразнеща. Изписа Мукосолван и до 1-2 дни трябва да изпитаме облекчение.

Общи условия

Активация на акаунт