дайте идея как да сготвя замразено броколи

  • 3 413
  • 10
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
на мъжо му се е прияло броколи,само че аз идея си нямам как да го сготвя.сещам се само за огретен.имам 1 кг замразено броколи,трябва ли да го бланширамили то вече е бланширано.много ще съм ви благодарна ако ми дадете някоя проста рецепта.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Замразените продукти ,почти всички, са бланширани. А най-леснта рецепта   е да ги панираш. Панировки има много и различни.Аз ти предлагам тази: яйце, брашно , пр.мляко , подправки.Правиш каша и потапяш броколите в нея. После пържиш в повечко мазнина.                                                                                              Друг вариант е да ги задушиш с масло. После към тях задължително някакъв сос./може и готов от белите в магазините по избор/А моят сос е : синьо сирене или топено сирене, сметана заквасена и черен пипер/на колона до хомогензиране /. Peace

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На супа, запечени с кашкавал на фурна....

# 3
  • Мнения: 1 679
виж в тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171799.msg3400585#msg3400585

преди време и аз попитах същото  Simple Smile

# 4
# 5
  • Мнения: 498
Аз ги правя с лук и гъби,заляти със сос бешамел,поръсени с кашкавал.Запичам във фурната и готово. PeaceМного е вкусно.

# 6
  • Мнения: 6 958
Аз ги правя по съвсем обикновен начин... Задушавам го с масло на тигана и това е... Може да го гарнирам после с апетитка от: малко майонеза, малко кисело мляко, малко чесън и малко копър... Съвсем лесно и просто  Peace

# 7
  • Мнения: 431
Eто я и моята рецепта :
Крем карамел от броколи: Броколито се сварява. В купички се слага от него и отгоре се излива от следната смес : 250 гр. прясно мляко
                          250 гр. сметана
                          сол, щипка индийско орехче,
                          5 яйца
Пече се около 40 мин. на водна баня.

И още една: Задушавам ги , слагам в тавичка отгоре натрошено серене , кашкавал и запичам. Това е  Hug

# 8
  • Мнения: 431
http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/Salads/Predqstia/recipe_62.php Това е изпробвано и става много вкусно  Peace Аз добавих и малко сирене  Naughty
Броколи с праз (за микровълнова фурна)
Списък на необходимите продукти:
400 г броколи 2 стръка праз 3 с. л. зехтин 1 кубче зеленчуков бульон 1 с. л. горчица 3 печени чушки 3-4 стръка копър 1/2 ч. л. суха мащерка 100 г кашкавал.
 Начин на приготвяне:
1. Празът се нарязва на парчета и се задушава в зехтин за 2 минути в микровълнова фурна на пълна мощност. Прибавят се броколите и се задушава още 4-5 минути. 2. Бульонът се разтваря в 1 к. ч. вода, слагат се горчицата, нарязаният копър и мащерката и се разбива с тел. 3. Готовата смес се сипва при броколите и праза, добавят се нарязаните на дребни парченца чушки и задушаването продължава още 3-4 минути. Изважда се, поставя се в чиния, поръсва се с кашкавал и се запича за около минута във фурна.

# 9
  • Мнения: 721
Mimi_DJ, пробвах броколито в МВ и останах мн приятно изненадана Grinning Мноого вкусно стана, а да не говорим колко е бързо  chef Много ти благодаря  Hug

# 10
  • Мнения: 431
Mimi_DJ, пробвах броколито в МВ и останах мн приятно изненадана Grinning Мноого вкусно стана, а да не говорим колко е бързо  chef Много ти благодаря  Hug
  За нищо.   newsm10

Общи условия

Активация на акаунт