Магията на малките ритничета

  • 3 753
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 424
Предполагам, че много бременни жени се чувстват по този необикновен начин, по който аз от известно време,но не подозирах, че ще настъпи такъв обрат в усещането от първите 3 месеца, когато живеех , за да повръщам , да се нервирам и да плача...Позволете ми да споделя малко магия с вас Simple Smile и да пожелая на всяка жена, която не се е докоснала до това усещане, да й се случи Simple Smile
След много тежки житейски препятствия ( раздялата с  биологичния баща на детето ми),цялата болка около това събитие , лежане за задържане с опасност за детето и за мене ( вследствие на целия преживян ужас), и след изписването ми - разбирайки от колеги на работата ми, че този човек подържа и е подържал връзка с друга жена, още преди официално да се разделим, аз успях да издържа. Успях да издържа от обич. Напук на всичко случило се и на всички, които ме изоставиха в най-тежкия момент, напук на жестокото предателство ( защото всяка жена,която е обичала, знае 4е от изневярата няма по-голяма болка) .Някаква непозната, непосилна чиста любов завладя цялото ми същество с напредването на бременността. Всяко ритниче на малкото ми момче сякаш ми праща мощна сила, която ме прави непобедима мама Simple Smile Сутрин ставам по-бодра отвсякога, въпреки 4е е към 6 и 30,стисвам зъби и започвам динамичния си ден- работа , ходене по работи , здраво учене за 12те ми предтоящи изпити , разходки с приятели ...Имам чувството , че мога да издържа цял ден и успявам да свърша всичко каквото трябва. В огледалото виждам някакво необикновено силно момиче.Всички около мене ми казват , че съм станала по-красива, с по-меки черти. Незнам, но се чувствам страхотно- когато вървя по улицата , коремчето ми привлича усмивките на всички. А доста налятия ми бюст, който ве4е в жегите няма къде да го скрия среща възхищението в очите на мъжете Simple SmileИ така болката се превръща във вътрешна сила да продължа напред заради най-голямата любов , която изживявам.И когато сълзите ми започнат да напират неудържимо ,малките ритничета, които се провират къде ли не из коремчето ми, ми забраняват да страдам , сякаш ми казва : "Мамо, нали ми обеща да си силна заради мене". Това е най-голямото предизвикателство за мене- да се справя с вси4ко това.И успявам Simple Smile Успявам когато мислено кажа на бебо, че го обичам, да доловя мърдането му из мене , когато хапвам нещо , да го усещам как одобрително ме изритва или продължително и болезнено се върти ( а с него и коремчето ми ) , когато се тревожа за нещо.Невероятна магия има в тези ритничета , нали момичета , специална, магия само за двама , най-силната, най-човешката и най-изцеляващата всичко .

# 1
  • Варна
  • Мнения: 464
Възхищавам ти се искрено, че си успяла да намериш сили да продължиш след целия този кошмар, който си преживяла. Пожелавам ти да си имаш най-сладкото и послушно бебче и съм сигурна, че един ден то ще се гордее с майка си!  Hug

# 2
  • Мнения: 520
Абсолютно си права,това е магия!На скоро имах болезнени контракции и докато д-ра ме успокояваше ,че дори и по-рано да родя беба си е завършен човек вече ,през цялото време си мислих как ще се разделя с това вълшебство да усещам движенията на бебка.Иначе съжалявам за това ,което ти се е наложило да изживееш през тези месеци ,но по всичко личи ,че ще се справиш и ти желая успех! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 359
Мила, всичко това е чудесно!
Сега следва да преживееш още много прекрасни мигове с макия си син, а и както винаги съм казвала, съдбата обича смелите и любовта тепърва предстои да пресече пътя ти, щом си имала смелостта да се разделиш с неподходящия, пък бил той и биологичен баща на сина ти.
Успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 391
Написаното е страхотно!Браво за смелостта и силата да продължиш в името на детето!  bouquet

А тези ритничета...почти не минава ден, в който да не си помисля, че ми липсват Blush

# 5
  • Мнения: 701
Стопля ми се сърцето като усетя не само ритничетата ами и шутовете.Колкото и да са болезнени от време на време!Там вътре е моето малко дъъълго чакано злато!
Поздравления за силата и упоритостта ти!Не си сама!И този малък човек непрекъснато ти го напомня!Все пак той е и ще си остане твоят малък верен мъж! Hug

# 6
  • Мнения: 546
Да, права си! Да усещаш как нещо в теб расте е магия. А да го прегърнеш след 9-те месеца “виртуално” общуване, е чудо. Ти си една силна, млада жена и заслужаваш цялото щастие на земята. От сърце ти желая ти едно здраво, красиво и умно момченце, което да доизлекува раните ти и да изпълни със смисъл целият ти живот  Hug

# 7
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Браво!   bouquet

Бъди все така смела, горда и непреклонна.
Ритниците са чудесно изживяване, но ако знаеш само какво предстои нататък - би се разплакала от щастие още от сега.

Желая ти много, много радостни мигове. Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 074
Стискам ти палци от все сърце!

# 9
  • Мнения: 421
Мила моя samodiwa   ...

Поста ти извика у мен чувства,които рядко споделям с някой друг! Аз изживявам същата тази любов...Но твоята е съпътствана и от голяма болка...болка,която някой ден ще бъде най-голямата ти сила!
Аз съм щастливка,за това,че имам мъж до себе си,който обича безкрайно мен и нашето бебе...Но моята мила майчица ме е отгледала сама...така както ти ще бъдеш единствена за твоето най-голямо съкровище.И някой ден живота ти ще се отплати,така както се отплати на моята майка! Някой ден ще се радваш на най-безмерната обич от страна на твоето слънце,и това,че ще бъде САМО и единствено твое,някой ден ще те накра да се усмихнеш и да се гордееш със себе си...някой ден ще четеш в очите му,думите,с които аз самата засипвам моята най-любима и незаменима майчица...


      Ето едно..от стотиците стихове,които съм посветила на моята скъпа майка,която като теб бе безумно силна!


Най-ценното в живота си ми ти!
Не можеш да се купиш със пари!
На това му викам дар от Бога,
затова недей към себе си да бъдеш строга.

Не се вини за гешките си дребни,
нито пък за вещи непотребни.
Та нима,майчице грижовна,
можеш за нещо да ъдеш виновна?

Ти дето щом ме прегърнеш
можеш всички усмивки да върнеш!
Ти дето сълзите ми триеш,
а своите собствени криеш?

Господ надарил ме е без мяра
с ум,с красота и вяра,
но богатството ми най-голямо
е твоето лице засмяно!

Защото ти когато си щастлива
всичко мъчно в мен умира!
И,ако трябва ще обърна земята
за да изтрия от тебе тъгата!

...толкова пъти хващах молива
вперила поглед в страница сива,
ала любовта ми безмерна,Боже,
май да се опише с думи не може!

Незаменима моя мамо,
ще се облегна пак на твойто рамо
и тихо ще ти промълвя,
че най-важна си за мен в света!


           И едно...което съм писала за себе си...но смятам да те позравя с него!


    Вечно бах с маска,вечно забързана...
   вечно замислена,вечно за нещо завързана...
   Пряма и силна...горда,озлобена...
   жената-клоун,жена...но наранена!

   Все още...тихо стаена надежда
   Все още...с красива одежда
   емоциите умело прикривам
   и тайни в сърцето наливам...

   И може би някога,някой ще види
   как окова ме живота с вериги!
   И може би някога,някой ще иска
   да завърже душевната нишка....

               Дали ще дочакам момента белнуван
   и в нощите дълги сънуван...
   моментът в който ще бъде разбрана
   душата брутално обрана?

   Сега,маската слагам,обаче!
   А тя е с бодли...и жената в мен плаче...
   сълзи примирени,сълзи променени
   от навика на болка да са посветени!
   
                                         

                                                                Пешева

# 10
  • Мнения: 541
Браво на теб, пожелавам ти да бъдеш све така силна и непреклонна.

# 11
  • Мнения: 424
много ти благодаря , ProstoAz...
стихотворението, което си написала много силно ме трогна Simple Smile , защото...
''Дали ще дочакам момента белнуван
   и в нощите дълги сънуван...
   моментът в който ще бъде разбрана
   душата брутално обрана?

   Сега,маската слагам,обаче!
   А тя е с бодли...и жената в мен плаче...
   сълзи примирени,сълзи променени
   от навика на болка да са посветени!''

 Cry Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 424
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3525 smile3525 smile3525
друго няма какжо да кажа Peace

# 13
  • Мнения: 1 555
Нямам думи, с които д изразя възхищанието си от написаното! Права си само магия, може да ни даде сили да се борим, да продължим напред, магията да си майка, да усещаш и да чувстваш заедно с детето си ...  Желая ти безпроблемна бременност, най-прекрасното  и здраво  момченце и... ти желая прекрасен живот от тук нататък !!!

# 14
  • Мнения: 873
и на мен ми действат добре малките ритничета,макар че понякога ме понаболява от тях-когато ми е пълно стомахчето или пикочния мехур Mr. Green-но така чувствам бебето с мен и се уверявам,че е добре,понеже и аз преживях доста емоционални сътресения през бременността-загуба на близък приятел,загуба на скъп роднина,изнервящата ме черногледа майка........но явно животът е по-силен от всичко Hug

Общи условия

Активация на акаунт