Лява ръка?

  • 2 883
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Кога разбрахте, че децата ви са левичари?
И това, че са левичари, проблем ли е за вас?
Наскоро чух от една съседка, че трябвало да
връзвам на детето си лявата ръка, че да се
приучвало да използва повече дясната.
Добре, ама баба му, леля му, баща му са левичари.
Пък нищо им няма.

# 1
  • Мнения: 5 393
Аууууу ,ама това с връзването е пълна глупост наистина.Не мога да повярвам ,че има все още хора, които мислят така.
Лиске-не вярвам да си се вързала на подобна глупост.
Моето дете още не го знам какво ще е, но малкият ми брат е левичар.Абсолютно никакъв проблем не е, няма причина да е така.

# 2
  • Мнения: 1 069
Малкият ми син пише с лявата! Известно време се съпротивлявах, защото рита с десния крак и хвърля с дясната ръка, но вече се примирих. Тръгне ли на у-ще вече не може, казах му сам да избере с коя да пише и той избра лявата. Оттогава не се меся!

# 3
  • Мнения: 3 423
Не съм се вързала, разбира се.
Пък и още не мога да преценя,
дали ще е левичар или не, макар
че посяга повече с лявата ръка.
Както и да е. Помня, че и при нас
в училище не беше на почит да
се пише с лява ръка. Сега дано са
се попроменили нещата.

# 4
  • Мнения: 1 045
Ами дъщеря ми откакто е хванала молив или химикал да пише е със лявата ръка  Laughing Със дясната направо и е някак трудно . 100 % съм убедена , че ще си е левичар което изобщо не ме притеснява по-скоро ми е странно аз да пиша с нея  Crazy Баща и навремето е почнал с лявата ръка ама са го ступвали и е минал на дясна  ooooh! Педитърката пък и направи някакъв тест за развитието на двете половини на мозъка и отсече и тя 100 % левичар и категорично забрани да я карам да пише с дясната , че ще и спра развитието за което не съм си и помисляла  Laughing

# 5
  • Мнения: 5 282
Синът ми е левичар (както и баба ми, и баща ми ). Разбрахме го още в бебешкия му период  Grinning. Слагахме лъжица в дясната ръчичка, той си я преместваше в лявата. Сега пише с лява ръка, рита с ляв крак. Имаше моменти, в които рисуваше и с двете ръце, но вече не.
Изрично бях забранила на госпожата да го учи да пише с дясната ръка. Първите  цифри пишеше огледално  Mr. Green. Имаше проблем с изрязване на апликации - ножиците не са пригодени за левичари.

# 6
  • Мнения: 196
Дъщеря ми ползва и двете ръце, за да се обслужва, но от около 2 годишна държи химилка само с лявата. Опитах се, без да я насилвам да я отуча, но без резултат. В нашата рода всички пишат с дясна, така че при нея не е наследствено. Тази година тръгва на училище и ще видим как ще е, но вече съм сигурна, че е левичарка. smile3523

# 7
  • Мнения: 7 723
Лиске, много ти е малко детето още.
Моите, и двете на тая възраст боравеха еднакво и с двете ръце.
Но, дори и да стане левичарче- много важно!!!
Днес левичарите са на почит!!!  Grinning

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 23:19 от mylenka

# 8
  • Мнения: 1 840
Дъщеря ми е левичарка. Пролича й още на 3-месечна възраст. Вече е на 7 г. Не я насилваме - какво като пише и прави всичко с лявата ръка - щом така й е удобно...

# 9
  • Мнения: 212
Ползването на едната ръка като водеща не е въпрос на ръката, а на главата. Та в тоя смисъл няма как да я "вържем". Мозъка си ни е много индивидуален и може да затрудните особено детето си ако предприемате подобни мерки. Дори може да започне да запъва в речта си. Обикновено лесно се наблюдава коя е водещата ръка като дадете на детето да вземе нещо/ примерно молив от кутия, бонбон и др./ Важно е сащо и кое око води, та дори понякога по-важно от ръката/особено за четене и писане/ Може да го проверите като дадете да погледне през дупчица на лист хартия, тръбичка, бинокъл направен от ръката или подобни трикове. Така едновременно ще видите и двете/ръка-око/. Самия процес може цялостно да се оформи чак в начална училищна възраст. А при някои хора може да работи паралелно/ и ляво и дясно/.

# 10
  • София
  • Мнения: 392
Според мен се опитвате да му подавате нещата да ги прави с дясната ръка. Ако му е неудобно и ги премества в лявата - така да бъде. С това (според мен) сте направили всичко възможно да му помогнете да свикне с дясната ръка.

Всякакви други насилствени опити могат да го разстоят трайно  Naughty

# 11
  • Мнения: 655
Синът ми също засега всичко хваща с лява ръка - вилица,молив,всичко държи по-стабилно с лявата ръка. За мен няма проблем,но ако стане левичар след време, на него самия ще му е по-трудно,защото повечето уреди и вещи са пригодени за десничари. А от майка ми,която е начален учител знам, че е по-трудно да учиш на писане дете,което пише с лява ръка,защото е трудно с дясната ръка да му държиш неговата лява.Е,освен ако и учителката не е левичарка  Laughing
Нека това да са "проблемите" на децата ни  Laughing

# 12
  • Мнения: 75
Има ли значение дали ще
пише,реже,рисува,хвърля,
мие,гали,съблича...с лявата
ръка.Ще си бъде съвсем
нормално развит човек.
Макар и левичар.

Пък може и талант да има:лява ръка-десен джоб Wink

# 13
  • Мнения: 920
Когато започна да играе тенис - на 6 г. Треньорката ми обърна внимание, че лупа ту с едната, ту с другата ръка и каза да изберем. Избрахме дясната и така си върви, но може да прави много неща и с лявата. За разлика от мен, дето с лявата не мога да се почеша.

Има си специални тестове, но щом при твойто даже съседката е видяла отсега....

# 14
Племенника ми е левичар, баба му  и аз също. Много ми е било неприятно когато хващаше всичко с лявата ръка, а майка му винаги реагираше: "Опитай мама с другата, виж как прави мама." Като, че ли е уродство да си левичар.

Общи условия

Активация на акаунт