Детето ми е прието в болница без мен . . .

  • 2 245
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 771
Синът ми днес следобед  вдигна температура 38. Както винаги изчаках, но след събуждане усетих, че вече е много висока . . . беше 40.2 обадих се на педиатърката и ми каза да дам панадол, така и направих, не повече от половин час детето ми направи гърч и  посиня. Беше ужасно и няма да ви казвам какво изпитах през това време.

Веднага хванахме такси и в болницата.
Направиха му снимка и се оказа, двойна бронхопневмония. Той преди около една, две седмици беше болен и мислех, че всичко е вече отминало. Имаше все още храчки, но всичко друго беше наред.
Приеха го в болница, но за мен нямало място. Казах, че се кърмим, че детето не е делено от мен никога и какво ли не още, но лекарката нищо . . .няма място и толкова.
Ако изпишат някоя майка с дете тогава.

Няма да ви казвам колко съм объркана и обезпокоена с детенце далеч от мен. Това, че няма да го кърмя за мен няма да е проблем защото ще се справя, но той как ще го понесе всичко това не знам.

Ами това е.
. . . просто споделям . . .  от съвет няма да се откажа.
Искам да съм си при детето.
Мислех да го преместя в друга болница, ако може само и само да сме заедно, но колко е разумно това не знам  newsm78.

Незнам какво да правя  . . .

# 1
  • Мнения: 481
Аз бих настоявала да съм си с детето - в крайна сметка, само ще си им от полза и на сестрите. Моят съвет е , ако не е в разрез със здравето му - да си до него , ако не - в друга болница. Само си представи как би се почувствала ти сама (въпреки, че децата приемат промените по-лесно от нас). Дано се оправи бързо дечко  Hug
Пробвай с молба към лекуващия лекар, ако не помага - с подкуп (всичко е в името на детето). Но само не го оставяй.

# 2
  • Мнения: 132
О, goldenova, искрено ти съчувствам!!!
А аз съм седнала за едно кърмене да се тюхкам!!!!
Аз не мисля, че те могат да ти забранят да си далеч от детето си. Говори със завеждащия, ако трябва, ама не го оставяй детенце...Представям си само какъв ужас е в душата ти! Ние като лежахме в Александровска също нямаше легло и аз спях на един стол, а после една моя колежка ми донесе походно легло и така.
Горе главата момиче, ти си силна и скоро всичко ще бъде наред!!
Пращам ви цялата си позитивна енергия!!!!

# 3
  • Мнения: 1 559
Голденова, с голяма болка прочетох постинга ти. Cry
Много ми е мъчно, че преживявате това.
Сигурна съм, че си настоявала да сте заедно, но дали все пак не може да се измисли нещо (при добро желание на персонала, разбира се). Детенцето само ли спи в легло? Ако е така, предполагам, няма да е проблем да спите заедно. Може да има изумени и протестиращи, но ако трябва да подпишеш нещо....Или пък все един стол ще се намери в болницата... Колко дечица са в стая?
Отиди и не си тръгвай докато не получиш това, на което имаш право - да си с детенцето си. Виж се със завеждащия отделението или с когото трябва и отстоявай позицията си. Ако пак срещнеш категоричен отказ, кажи, че отивате в друга болница и...ако ситуацията го позволява, го направете.
Много лесно се дават съвети от страни. Предполагам как се чувстваш...Аз само ти казвам как бих реагирала аз. Отвратително, но факт - малко хора (извън този форум) биха разбрали как се чувствате с детенцето и е малко вероятно да срещнеш разбиране сред медицинския персонал като кажеш, че се кърмите с "толкова голямо дете". Който си няма "голямо" кърмаче, не може да разбере какво е за него да суче от мама.

Дано да намерите най-удачното решение! Стискам ви палци скоро да си се гушкате с Крис вкъщи здравички!

# 4
  • Мнения: 2 829
Представям си колко ти е мъчно!
Мисля, че и на детенцето му е мъчно, точно в този момент, когато му е зле да е отделено от мама!
Надявам се, че ще се намери решение ако не да сте заедно през цялото време, то поне да прекарваш колкото може повече време при детенце!
Стискам палци и се моля да оздравее скоро Praynig

# 5
  • Мнения: 919
Това е наистина ужасно, дано бързо да се оправя малкият. Sad
За тези от болницата направо нямам думи.. надявам се да успееш да се пребориш и да ти позволят да стоиш при детенце.

# 6
  • Мнения: 4 242
Много ми е тежко за това което ви се случва и се моля горещо всичко скоро да се оправи! Praynig

Също смятам че нямат право (дори май по закон) толкова малко дете да приемат без придружител, това ми се върти в главата, да не говорим от морална гледна точка как е. Ако ще на стол да се наложи да дремеш (имам дружка която изкара доста нощи така), пак ще си по добре и по спокойна, да не говорим детето колко по добре ще понесе всичко а и ще получава майчин имунитет, нежност и закрила във всяко отношение. Аз мисля дерзай! Имаш това право!
Прегръщам ви нежно с Крис! Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 771
Благодаря ви за подкрепата.
Много сте мили.
Болницата била пълна и затова не става.
За стол било забранено. Утре ще питам за походно легло, вече си намерих.
Лекарката беше малко груба. Познава май нашата педиатъра и от там усетих негативна реакция.
А сестра ми чула как сестрата попитала лекарката за някакво свободно легло.
Утре ще видим. Надявам се поне да мога през деня да съм с него.

# 8
  • Мнения: 1 559
В Пиргов имаше залепено съобщение, че е забранено деца над 7 години да са с придружител. От което според мен следва, че деца до тази възраст (поне!) трябва да имат някой възрастен със себе си.

Поне през деня би трябвало да няма проблем да сте заедно с Крис. Но дано все пак успееш да ги накараш да те оставят и нощем!
Пиши как е Крис. чакаме новини, че вече сте си вкъщи заедно!

# 9
  • Мнения: 4 242
Дръж ни в течение моля те, макар да знам че не ти е до това.
Бързо оздравяване на Крис!

забранено било на стол, не е ли най важно спокойствието на болното дете  #2gunfire  ааааах Българио

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
 Sad  Много мъчно ми стана...

Не мога да ги коментирам тия кретени, може би пари искат. Стискам палци бързо за решите проблема, а най-вече бързо да оздравее детето и за се прибере вкъщи!

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Представям си колко ти е тежко. Горкото дете! Как може да приемат двегодишно без майка му - дете под 5 години нали не може да се приема само... Милото, дано не му е много мъчно за теб. И дано днес успееш да си при него.
Бързо оздравяване - много народ падна жертва на пневмонии тази година Confused
Пиши как върви, моля те.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 368
Бъди силна!Скорошно оздравяване!Знам че ще направиш и невъзможното за да си при детенцето ти и ти желая успех в това!

# 13
  • Мнения: 2 309
И аз ви пращам цялата си позитивна енергия, дано се намери начин, не стига, че е болна душичката, ами и самичко  на чуждо и неприветливо място:( иде ми да ревна, дано бързо оздравее Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
Goldenova, много кураж и сила ти желая.
Ако можеш кажи, коя е болницата, ако някоя мама може да ходатайства...
Стискам палци, бързо да се оправи слънчицето  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт