изкуствена трева

  • 12 296
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
След няколкогодишен неуспешен опит за отглеждане на естествена трева на съвсем мъничко местенце зад къщата ни и най-вече след неуспялата ни борба с кварталните котки, превърнали местенцето ни в тоалетна #2gunfire - решихме, да застелем местото с изкуствена трева. И без туй местото става още по-малко с пясъчника, който планираме за децата, и с цветната ми градинка.

Та - дайте идеи, кои изкуствени треви са най-добри и от къде, да купим!   newsm78
Дайте съвети от личен опит за неща, които ни убягват! Thinking

Нямаме никакъв опит, а ни се иска, да е нещо трайно, което наесен, да прибираме, а напролет, да разстиламе. Представяме си го, че ще е лесно за поддръжка, т.е. ще се мие, децата ще сядат по него и пр. - нещо "мокетено", полиетиленово.

Много благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 309
Точно вчера гледах в Бриколаж, и ние искаме да слагаме но на балкона, не съм търсила да момента, нито съм се консултирала, казвам ти първото което видях, добре изглеждаше, 11лв. кв.м., единствено ме притеснява поддръжката, да кажем пръскам го с маркуча, но нямаме добро оттичане и няма ли да се завъдят хъм как да кажа...животинки разни от влагата, един познат си беше сложил такава настилка в банята под мивката и имаше трамвайчета отдолу Shocked

# 2
  • Мнения: 2 631
Животинки имаш предвид отдолу или отгоре на "тревата"?  Thinking
Т.к. от горе с някаква четка може, да се мие, а и може да се вдига "тревата" веднъж месечно напр., за да се почиства основно и отдолу. Но това е при твоя вариант - на балкона. При мен - във всички случаи ще е по-хигиенично, отколкото децата, да се търкалят в оакана от котки трева. Close

П.П. В първия момент си помислих, че дъщерите ни са родени на една дата! Wink

# 3
  • Мнения: 133
И аз се записвам да следя темата.И на мен ми стана интересно с тая изкуствена трева.Живея в къща и и трудно се поддържа двора с тия кучета и деца.Малко ми е дворчето отпред и ще стане красиво да постеля и аз изк.тревичка.

# 4
  • Мнения: 98
           Преди години имахме една, която не можеше изобщо да се чисти.Но не знам от какъв материал е.Самите т.нар. тревици бяха като кукички и всичко се закачаше по тях и не можеше да се изчисти нито с прахосмукачка нито с нищо.Обирала съм сс нокти на колене.Беше голяма мъка и я изхвърлихме.
    та внимавайте да не е такава.

# 5
  • Мнения: 2 631
mama qna, много благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 960
Такова нещо -не благодаря .Освен ако друг него чисти ooooh! Работех в едно заведение имаше такава е накрая на работния ден ми се е... мамата докато го изчистя ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 309
Животинки имаш предвид отдолу или отгоре на "тревата"?  Thinking
Т.к. от горе с някаква четка може, да се мие, а и може да се вдига "тревата" веднъж месечно напр., за да се почиства основно и отдолу. Но това е при твоя вариант - на балкона. При мен - във всички случаи ще е по-хигиенично, отколкото децата, да се търкалят в оакана от котки трева. Close

П.П. В първия момент си помислих, че дъщерите ни са родени на една дата! Wink

под тревата, в смисъл от влагата.

Енвиа, 24.03 и 23.04 наистина си приличат Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Застлахме с изк. трева малка площ, на която държим маса със столове и чадър.
МИналата година ми писна да ги местим през ден - ту за поливане, ту за косене на тревата.
На всичко отгоре тя изсъхна на местата, където се стъпва най-много.
Сега е много удобно - децата се въргалят по нея и няма пръст и буболечки.
С метлата се чисти лесно.
Изк. трева е от Брилколаж, най-скъпата , която предлагат и най-дебела (с високи нишки като килим)  - за външни условия.
Обясниха ми, че мокетените са за закрито, защото няма оттичане и съхнат бавно.

# 9
  • Мнения: 2 631
Карен, сърдечно ти благодаря!!!  bouquet

И това е проблем - на места съхне тревата.
А и нашето място е горе-долу толкова - за маса, 4 стола и чадър, като се махнат цветните лехи, пясъчника и люлката на децата - просто не си заслужава усилието и нервите за естествена трева. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 916
И аз ще следя темата с интерес  Peace

# 11
  • Мнения: 399
Да се намеся и аз - тази "трева" като е от изкуствен материал, не може ли да се мие с водоструйка - тези, дето водата излиза под налягане. Аз с такава си пера персийските килими, плочника (измива даже зеленясалите места) и т.н. С такива перат килими по автомивките.
Моля, дайте малко информация за цените на тази трева.

Общи условия

Активация на акаунт