София срещу нова София

  • 10 414
  • 324
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 348
Докъде свършва София и започват дивите провинции?
Дружба по-близо до Пазарзджик ли е отколкото до центъра.
Обеля и Овча купел 2 изобщо част от града ли са?

# 1
  • Мнения: 8 999
А какво значение има! Простаци живеят навсякъде по света.

# 2
# 3
  • Мнения: 7 109
ЗапИс.  Laughing Laughing Laughing

Преди време бях чела някъде как е планирано разрастването на София. Кои квартави за кого са били предназначени. Кои квартали са заселвани с чиновници, кои с работници. И как застрояването е вървяло от полите на Витоша към поляните.

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 12:02 от рони

# 4
  • София
  • Мнения: 8 348
По презумпция в центъра живее интелигенцията, а в покрайнините преобладава битовата работническа простотия.
С горния израз не целя да обиждам, а давам често използвано определение за пример.

# 5
  • Мнения: 6 992
Ам...Сещам се за един приятел от Дружба 2, който казваше, че като построят Дружба 10, ще е с изглед към морето Mr. Green
Та в тоя смисъл...то и паметника Левски всъщност е бил край София...Ама сега е център Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 14 654
Аз не знам, а според теб как е?
Следващия път като отскачам до Пазарджик, ще засека дали е по-бързо, отколкото до центъра, в Дружба живея Simple Smile

# 7
  • Мнения: 647
Ще следя темата !!!
Няма да се мине без раздори пак !
 Laughing Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 7 723
По презумпция в центъра живее интелигенцията, а в покрайнините преобладава битовата работническа простотия.
.....

Имам честта да живея сред "интелегенцията".....   ooooh!
Умишлено думата е в кавички.....  Crazy

# 9
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Ам...Сещам се за един приятел от Дружба 2, който казваше, че като построят Дружба 10, ще е с изглед към морето Mr. Green
Joy Joy Joy Joy Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 8 348
Дружба 2 вече мина зад табелката на София
Имам познат от Пазарджик, който стига до центъра на София, за почти същото време, което им отнема и на дружбенци.

Но Обеля е по-зле.

# 11
  • Мнения: 6 992
Аз не знам, а според теб как е?
Следващия път като отскачам до Пазарджик, ще засека дали е по-бързо, отколкото до центъра, в Дружба живея Simple Smile
Аз съм засичала - Студ. град - Княжево през центъра, щото нямам кола за околовръстното - точно толкова време, колкото Централна Автогара София - Пловдив

# 12
  • София
  • Мнения: 8 348
Централна автогара - края на София = половината път от София до Троян.

# 13
  • Мнения: 656
Знаех си аз, че деградирам и пропадам в тъмните работнически среди....

# 14
  • Мнения: 656
Аз не знам, а според теб как е?
Следващия път като отскачам до Пазарджик, ще засека дали е по-бързо, отколкото до центъра, в Дружба живея Simple Smile
Аз съм засичала - Студ. град - Княжево през центъра, щото нямам кола за околовръстното - точно толкова време, колкото Централна Автогара София - Пловдив
От Военна академия до Орлов мост не вярвам да са повече от 2 км, минавт се за около 30 минути с автобус или друго МПС.

Общи условия

Активация на акаунт