Кърмене под режим - може ли да ми спре кърмата

  • 579
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте, момичета! Искам да попитам нещо: Кърмя под режим на 3 часа, дъщеричката ми е на 2 1/2 месеца. Храним се под режим, защото има гастроезофагиален рефлукс и когато опитах да се кърмим на поискване повръща много и затова се принудих да се храним така.  От около 2 седмици малката сама отказа двете си нощни хранения (аз съм върл противник на насилственото отказване на детето от нощното хранене чрез даване на вода, сок и прочее) и така в момента ми прави пауза от 9 часа, в която не се храни. Около една седмица в началото сутрин гърдите ми бяха препълнени много и се цедях. От няколко дни обаче вече гърдите не са препълнени сугрин. Въпросът ми е: дали кърмата ми сама се е урегулирала или (недай Боже) намалява. От друга страна пък, не забелязвам кърмата ми да е намаляла, малката си яде и след хранене е спокойна (т.е. не остава гладна).
Дали да не взема да се цедя, за да стимулирам допълнително лактацията?
Надявам се, че съм го обяснила добре. Благодаря предварително за всички отговори!  bouquet

# 1
  • Мнения: 294
Най- вероятно кърмата ти се е урегулирала. Няма място за притеснение щом смяташ че й стига. (знаеш симптомите 5-6 напишкани памперси на ден и т.н.) Моето бебе от самото начало спеше цяла нощ без да се буди за ядене и не съм имала проблеми с кърмата. Не мисля, че трябва да се цедиш, освен ако не забележиш че рязко ти намалява кърмата и не й стига.
Надявам се да съм ти била от полза.

# 2
  • Мнения: 1 691
Здравей, според мен щом не си забелязала кърмата да намалява, значи по-вероятно да се е регулирала вече. Пробвай засега така, а ако случайно решиш, че намалява, започни да се цедиш - това поне винаги можеш да започнеш да го правиш.

# 3
  • Мнения: 2 829
Изглежда, че всичко е наред при вас, не виждам смисъл да се тревожиш. Ако остава гладна малката няма да спи толкова дълго нощем!

# 4
  • Мнения: 10 982
И според мен кърмата ти се е регулирала. Щом гърдите ти не са напрегнати и бебка няма нужда от дохранване с изцедена кърма, може да пропуснеш цеденето.

# 5
  • Мнения: 1 321
Беба си е направила режим и така и кърмата ти се е регулирала спрямо нейните нужди.Не се притеснявай излищно ако са препълнени може да цедиш.Или ако искаш да си имаш запаси но не прекалявай понеже ще стимулираш лактацията и така ще се препълват повече.
Успех. Hug

# 6
  • Мнения: 22 517
Здравей, според мен щом не си забелязала кърмата да намалява, значи по-вероятно да се е регулирала вече. Пробвай засега така, а ако случайно решиш, че намалява, започни да се цедиш - това поне винаги можеш да започнеш да го правиш.
Гърдите ми никога не са били твърди ,а кърма имах.огато смятах,е намалява-по-есто кърмене или цедене след кърмене.

# 7
  • Мнения: 1 440
И аз съм на мнение, че явно бебо яде достатъчно за да спи през нощта,  акърмта съответно се е урегулирала, което е добре, защото се балансира търсенето с предлагането Peace

# 8
  • Мнения: 1 771
Кърмата се е регулирала.
Значи вода не даваш, а колко добре намокрени памперси на ден имате?

# 9
  • Мнения: 276
Кърмата се е регулирала.
Значи вода не даваш, а колко добре намокрени памперси на ден имате?
4-5 броя, ама доста мокри. Горе-долу и толкова наакани дневно.

Момичета, благодаря искрено на всички за отговорите! Вие сте моето успокоение!  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 435
Мимоза2, ние сме абсолютно същия случай като вас. И сина ми се отказа от 2те нощни хранения сам и прави пауза от 7 часа (гледам, че с твоето бебе са горе долу на една и съща възраст). И моите гърди се препълваха сутрин при тези големи паузи, а сега вече не. Имам същите притеснения като теб, защото искам да кърмя по-дълго. Но в крайна сметка кантара в края на месеца ще покаже дали всичко е наред. И мисля, че щом бебетата ни сами си правят тази нощна пауза, значи че са сити.  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
А дали е възможно самата кърма да е променила състава си и да е по хранителна  newsm78
И аз си мислех за някои по-големи паузи, които беба сама си прави... Ако храната на майката е по калорична примерно... Не знам дали е възможна такава аналогия  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 427
В твоя случай-няма да спре, регулирала се е. Ако забележиш, че намалява давай по-често, ако е израстнала рефлукса.

Общи условия

Активация на акаунт