Кошница за кола

  • 2 022
  • 61
  •   1
Отговори
Здравейте! На мъжа ми му хрумна идеята да купи кошница за кола за новородено, 0+, от 0 до 9 кг. Бебока ни е на 2 месеца и половина. Но да ви кажа, малко ми се вижда неудобно като го поставя в кошницата.  Имам чувството, че му се изкривява гръбчето и направо си сяда детето, а нали е още малко. Вие ползвате ли такова нещо? Какво да правя? Да го слагам ли в кошницата или не?

# 1
  • Мнения: 46 434
Кошниците са направени така, че да не се натоварва гръбчето. Крачетата са вирнати, затова изглежда, че бебето е под наклон.
Като беше по-малка, накланяхме кошницата в по-легнало положение.

Без кошница не бих си качила детето в кола  Stop Вие как го возихте през тези 2.5 месеца?

# 2
  • Мнения: 2 908
Аз да си призная до сега я возих с одеала отдолу за да няма чупка EmbarassedИ не можехме да я вържем с коланите,само с колана на колата-това си е доста опасно Rolling EyesИ се намериха преди 2 седмици приятели да ни обяснят "начина"за слагане и вече се возим човешки-вързани от всякъде LaughingАма и на мен не ми харесва това положение на гръбнака

# 3
  • Мнения: 2 152
сега сме с на Премаман, после ще вземем или на Чико или на макси кози

# 4
  • Мнения: 397
Ползвах на Chicco Key Fit 1. Сега сме с друго, за по-големи . Първо, става въпрос за сигурността и безопасността на децата ни, второ - удобство  за родителите. И децата ми се чувстват комфортно в столчетата!

# 5
  • Мнения: 576
Аз задължително ползвам кошница за кола, когато пътуваме навсякъде! travel Много е удобна! Няма да съжаляваш!Тя ни е част от количката на Чико която си купихме!Ползваме я от самото начало! 1stroller  ylinfant yes

# 6
  • Мнения: 385
Не се притеснявай. Ние сме с кошче от 1.5 мес. И на мен в началото ми се струваше, че му е неудобно, затова слагах отдолу по-дебело одеалце. Но определено кошчето си е задължително за возене в кола и то по посока обратна на движението, за да не се контузи бебчето при рязко спиране. Иначе кошчето го ползваме повече вкъщи като столче, много ни е удобно и на Боби много му харесва, защото разнообразява позите/омръзва му само легнал, а така вижда всичко/. Всъщност не знам какво щяхме да правим без него - само легнал и на ръце?! Thinking

# 7
  • Мнения: 4 784
Нашият юнак е на 2,5 месеца и си го возим със столчето, но слагам винаги одеалце отдолу, за да не е свитичък, въпреки че знам, че не е вредно, но ми изглежда неудобно за бебо.

# 8
  • Мнения: 4 784
И ние го използваме максимално в къщи и много обича да го люлеем в него.

# 9
  • Мнения: 2 891
В други държави не изписват бебетата без такава кошница в колата.

# 10
  • Мнения: 385
ето ти малко повече инфо по въпроса:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/920/52/

Ако решиш да си купиш и ти се виждат скъпи, вземи си употребявано. И без това ще го ползваш само няколко месеца.
Аз така направих и съм много доволна. Simple Smile

http://www.prodavalnik.com

# 11
  • Мнения: 5 362
Не само,че ще ви е по-удобно,а е и задължително.
Не се притеснявай-направени са така,че на децата да им е удобно и комфортно в тях Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз да си призная до сега я возих с одеала отдолу за да няма чупка EmbarassedИ не можехме да я вържем с коланите,само с колана на колата-това си е доста опасно Rolling EyesИ се намериха преди 2 седмици приятели да ни обяснят "начина"за слагане и вече се возим човешки-вързани от всякъде LaughingАма и на мен не ми харесва това положение на гръбнака

Много бих се радвала и на мен някой да ми обясни как става закрепването. Още не съм стигнала до там, но нали трябва да знам как става предварително... пък хич не мога да си го представя като как се закрепва така, че да е сигурно и безопасно и да не може да има шанс да се изсипе - нито самото столче, нито пък бебето от него. Та... как се прави? Мооля?

# 13
  • Мнения: 2 891

http://www.kiddicare.com/invt/cssilvcrsventblosl?No=0&N=379 Тук има представяне на една кошница. Кликваш на "видео" и ще видиш как.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Кошниците са направени така, че да не се натоварва гръбчето. Крачетата са вирнати, затова изглежда, че бебето е под наклон.
Като беше по-малка, накланяхме кошницата в по-легнало положение.

Без кошница не бих си качила детето в кола  Stop Вие как го возихте през тези 2.5 месеца?
Peace

Да не говорим и че и по закон вече е задължително, но не се притеснявай - наистина са изчислени така, че на детето да му е макс удобно, ако тоолкова ти се вижда дълбока кошницата, има спец възглавнички , за да се поизравни нивото...

Общи условия

Активация на акаунт