Мога ли да смеся АМ и кърма в едо шише

  • 1 474
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Мили мами, кърмата ми сериозно намалява и се налага да додавам и АМ. Днеска ми е първия ден със смесено хранене. Да поясня, че се изцеждам поред причини, но бебо си е на кърма изцяло до днеска. Почти на три месеца е и си хапва около 130 мл. разбира се плюс - минус десетина мл. Споменах изцеждането, за да обясня, че знам точно колко кърма имам и защо знам, че трябва да додавам. Та може ли да се смесят кърмата и АМ в едно шише или да са в две отделни, защотот това малко ме бави и сега ги смесих, ама и вас да ви питам. Нямам много опит с АМ, а и не искам да си спирам кърмата - и без това вече се чувствам виновна, че ми намалява, въпреки всичките трикове дето приложих. Благодаря предварително за помощта.

# 1
  • Мнения: 1 483
Според мен не може  Naughty А и не виждам кое точно те бави?зареждаш двете шишета и готово.

# 2
  • Мнения: 171
не съм много сигурна кое е правилно в началото аз започнах да ги смесвам ден, два най-много но всички приятелки ми казаха че не може и аз спрях да ги смесвам

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Накрая когато изцеждах 10-20 мл ги смесвах с АМ.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За можене - може. Но ако по някаква причина бебето не изяде смесеното в шишето, ще се наложи да хвърлиш събраната с труд кърма Confused Заради това вероятно е по-добре да даваш в различни шишета.

Ако пък решиш да увеличиш кърмата - в Библиотеката на форум Кърмене има статии по въпроса, например тази.

# 6
  • Мнения: 258
Ние сме на смесено хранене от самото начало.Първо го кърмих и дохранвах с АМ,но той отказа гърдата и започнах да се изцеждам.Първо кърма и после АМ,но той отказа и кърмата от шише и започнах да ги смесвам.По-добре да си хапва кърма,дори и смесена с АМ.Лошото е,че ако не изяде всичко,кърмата ще се хвърли.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
За можене - може. Но ако по някаква причина бебето не изяде смесеното в шишето, ще се наложи да хвърлиш събраната с труд кърма Confused Заради това вероятно е по-добре да даваш в различни шишета.

 Peace Това е. Ако първо дадеш кърма, а после АМ, ще си сигурна, че бебето е изпило всичката кърма. Ако не изяде цялото количество АМ, с което ще дохраниш-изхвърляш само АМ.

# 8
  • Мнения: 2 197
Винаги съм ги слагала в отделни шишета. По причина, че ако започна с кърмата после и да не изяде всичкото АМ ще изхвърля само него, а не част от кърмата. На мен започна да ми намалява кърмата към края на 3-тия месец, а тогава бяхме вече почти по цял ден навън. И просто я хранех с по 2 шишета.

# 9
  • Мнения: 124
Моя Дани имаше непоносимост към лактозата. Ядеше специално безлактозно мляко, но аз във всяко шише слагах и по 20-30 гр.кърма - просто не исках да го лишавам съвсем от кърма. Не му вредеше /нито кърмата, нито смесването/.
И друго искам да те посъветвам, мисля че 130 мл.на хранене не е фатално малко, помисли преди да започнеш с АМ, защото ще го хареса и ще ти откаже кърмата. От моята лекарка знам че нормата за изпито количество мляко на ден е теглото на детето по 150. Като го изчислиш по-добре му давай по-често /дори и през нощта/, важното е количеството да се приеме през цялото денонощие, а не задължително за 5 кратно хранене, например.
Заради това че Дани и до днес ми яде по 100-120 гр. АМ на хранене ние сме още на 6 -кратен режим.
Успех!

# 10
  • Мнения: 2 908
Аз се цядях през цялото време и боравих с 4 шишета в къщи-в едното вода,в другото-чай за колики,в третото се цедях,в 4-тото-АМ.Не мисля че трябва да се смесват-да може?Сигурно може-ама не трябва.
Наистина ако ги смеся и остане-и ако хвърля после кърма,бих се гръмнала-аз толкова мъки имах в цеденето и-остава и да я хвърля-луда работа ooooh!Ама ти си решаваш де...

# 11
  • Мнения: 475
Сигурно може,но не виждам защо newsm78 Кърмата може да се съхранява доста по-дълго време от АМ,а него до 1 час трябва да го хвърлиш ако не е изядено.Защо да си хабиш кърмата по този начин newsm78

# 12
  • Мнения: 3 499
Аз съм смесвала.Но така рискуваш да изгубиш от кърмата, ако бебето в един момент откаже да яде.Затова по-добре първо кърмата и после да дохраниш с АМ.Но иначе няма пречка да смесиш.

# 13
  • Мнения: 230
Момичета, смесвам ги. Бебо като че ли го приема добре. За да не похабявам кърмата, му правя малко по-малко от колкото си хапва и така, ако и след това не му е достигнало, му забурквам само АМ. Благодаря ви за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт