На 8.5м - отказва да суче през деня.

  • 480
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 584
Здравейте,

В началото на април (на 8м) по време на почивка дребната просто отказа да суче през деня. Сутрин в сънено състояние и вечер нямаше никакви проблем, но през деня се дърпаше и ревеше. Мислех, че проблема ще е временен само на почивката, но продължава и сега. Продължавам да предлагам - започва да суче, но почти веднага се отказва.

Захранена е късно, кисело мляко не съм давала. От шише също не пие. Менюто й беше следното:
5.30-6 кърма
10 - каша с плодово пюре или плод с бисквити
13 - зеленчуково пюре
след 14 - кърмене на поискване (на работа съм 8-13 часа и след прибирането беше само на кърма) + малко плод или плодово пюре следобяд

Притеснявам се, че сега има само 2 млечни хранения на ден. Моля дайте ми идеи докато проблема продължава какво да е менюто през деня.

# 1
  • Мнения: 2 829
А не става ли като заспива и се събужда от следобедния сън? Или не спи следобед?

# 2
  • Мнения: 1 584
Спи следобяд - пробвам я преди следобедния сън да суче ама само захапва и не суче..или се дърпа веднага, или ме ползва 1-2 мин само за биберон и пуска Sad

# 3
  • Мнения: 393
Доста дълго време и Митко правеше така.Спасението беше да го кърмя веднага след като заспи или полузаспал.Както и нощем просто си наваксваше. Също пробвах различни пози.На тази възраст им харесва да са като акробати  Mr. Green.Предполагам, че е стачка.Ще мине.Просто се въоражи с търпение и след известно време ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото.Не е възможно на 8 мес. да се отбива, така че ти предлагай, ще се нормализират нещата.Успех и не се предавай!  bouquet

# 4
И аз преживях на същата възраст стачка-бях се отчаяла,но от форума разбрах,че е кърмаческа стачка и по съвет на една майка пробвах да го кърмя на тъмно ,тихо уединено място.Докато траеше всичко давах АМ но смесено в кашите и пюретата.Просто не се отказах и нещата се нормализираха сега е на годинка и иска да суче на всяко хранене освен твърдата храна си иска млякото.Използвах моментите когато заспиваше или през нощта-тогава си сучеше без проблем.Пожелавам ти успешно излизане от стачката!Не се отказвай-ще мине!

# 5
  • Мнения: 1 584
Момичета, мерси за съветите Hug Пробвам всичко, ама ефект няма кой знае какъв Sad 1-2 пъти се излъга да хапне следобяд, ама повечето пъти или не захапва изобщо, или се отказва почти веднага Sad

Сутрин и вечер няма проблем слава богу  Praynig

# 6
  • Мнения: 487
Здравей!
В момента аз преживявам същото. През деня единственият ми шанс да го накърмя е преди това да го люшкам половин час, за да се унесе и то не винаги успявам. Sad Много е изнервящо наистина, а и Ян е почти само на кърма. Само на обяд хапва по няколко лъжички пюре след кърмене.
Наистина опитай да кърмиш в сънено състояние, поне при мен това е единствения вариант.
Успех!   bouquet

# 7
  • софия
  • Мнения: 25 203
Охххххх и при нас има нещо Confused Преди си сучеше по 15-20 мин. и даже трябваше аз да я махам, а сега, особено през деня, посуква 5 до 10 мин. и започва да ми бута цицата (а междувременно се и разсейва). Притеснила съм се да не се отбие. Единственото време, в което си суче, както преди е сутрешното хранене в 5-6 часа.
Успех на всички   bouquet

# 8
  • Мнения: 267
Същото се случи и с Никола,когато тъкмо навърши 8 месеца.какво им става на тези бебета...Това си е чисто стачкуване, аз се притесних ,че явно е от твърдата храна,която започнах да въвеждам, не че давах кой знае какво количество ...
 Един ден просто отказа да суче през деня...Ужас!И първата ми мисъл бе ,че се отбива, а никак не ми се искаше, то и сега де!Какво ли не пробвах ,рев, дърпане -не и не!И от съветите,които намерих тук,започнах да го дебна,когато е вече почти заспал, или полусъбуден да суче,при нас не помага това,че кърмя на тъмно.Заради това промених режима, само и само да си суче нормално. Ох, тез бебчета, ама нали сме си упорити, не им се даваме....Продължаваме в този дух, явно си е период, и отделно зъбчетата ,които така болят може допълнително да затрудняват нещата.Хайде горе главата ще му намериш цаката и  ти...

# 9
  • Мнения: 1 584
Zvanche, Ясмин сучеше по 5мин от 6 месечна някъде. Те все пак са доста силни и са се специализирали, така че 5-10 мин както е при вас е повече от добре Peace

# 10
  • Мнения: 166
При нас също имаше подобен проблем, захраних на 7 навършени месеца и бебка по едно време (към 9-тия месец) през деня взе да ми отказва, просто има тооолкова интересни неща за гледане, че за цица няма време, но пък през нощта си искаме, ама кърмицата намаля и реших да предприема мерки... И в един момент се усетих, че май попрекалявам с твърдата храна, та взех, та я намалих и преди всяко хранене продължих да си я кърмя, ако ми отказваше, отивах в другата стая на тихичко и пак давах цица, просто отлагах твърдата храна за по-късно през деня и нещата скоро си дойдоха на мястото...
Като казваш, че до 13 си на работа, защо не пробваш да махнеш зеленчука в 13, а да дадеш цица, пък зеленчука по-късничко след обяд и по по-малко като количество да го даваш, че нещо ми се вижда множко 3 пъти твърда храна да даваш, след като искаш основно кърма да папате, а имате такъв проблем  newsm78
Аз сега (на 10 месеца и 16 дни) давам на обяд и след следобедния сън твърда храна и менюто ни е следното : каша, плодово или зеленчуково-месно пюре (домашни разбира се), кисело мляко с бисквити и ябълка, кисело мляко с кисел или някакво кремче, кисело мляко с пасиран банан, само кисело мляко (много го обича, кво да я правя  Laughing ) и май тва е... И сокче от червени портокали пийваме от време на време... Но главното е, че я кърмя преди всичко това и че твърдата храна е в нормални количества, не за насищане за 5 часа напред  Joy

# 11
  • Мнения: 1 043
ех щастливки - аз поцял ден навън гола ходя  hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт