кърмене, запушени канали, бременност, коластра

  • 791
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
не знам как да формулирам по-добре темата, та простете, че заглавието е неясно.

историята:
бременна съм на финала. спрях да кърмя първото дете, когато открих, че съм бременна с второто поради ред причини, които нямат отношение към сегашния ми проблем. тогава запушени канали или каквито и да е други проблеми не съм регистрирала. но всъщност и бях заета с началото на проблемна бременност, работа, дете и прочие, така че не съм обръщала много внимание на потенциални проблеми. приемам, че щом не съм усетила дискомфорт или болки, то не съм имала проблеми.

проблемът сега: имам страхотни болки в дясната гърда. ама страхотни струва ми се, че напипвам и бучка, но толкова ме боли, че не мога д опипвам добре. коластра имам много отдавна. всъщност не знам дали изобщо кърмата ми е спирала след като отбих петра. така че не знам това дето го имам коластра ли е или кърма.

въпрос: възможно ли е тази болка да е от запушен канал, който си стои още отпреди 9 месеца - от времето, когато спрях кърменето.
ако да - какво се прави в такива случаи? да цедя на ръка или с помпа не ми се струва добра идея, щото ще тръгна да раждам без време.
приемам идеи всякакви, че болката е завидна.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много кофти ситуация и сигурно много те боли Confused
Едва ли проблемът е от преди, по-скоро си е нещо за момента - а това, което го имаш, си е коластра. Дори да беше продължила да кърмиш, на този етап пак щеше да е коластра, то е хормонално обусловено.
Нещата, за които се сещам в момента, са влажен топъл компрес и лек масаж над и на мястото на запушването - така не манипулираш зърната и няма риск от контракции. И лецитин за да се разкара бучката.
Ако не мине така, ще трябва да идеш на доктор да се види какъв е проблема.
Някакъв проблем с бременността да имаш? Болки, кървене?

# 2
  • Мнения: 1 896
Темата е много интересна за мен. Аз съм бременна и кърмя, но вече наистина имам само по някоя и друга капка коластра и синът ми суче съвсем по малко и то не много ефективно. Понякога просто си се приспива с цица в устата без даже да прави сукателни движения. Питам го "Има ли мляко?", а той ми отговаря "Искам да има."  Simple Smile
Наскоро и аз имах подобен на твоя проблем, макар че предполагам не в толкова тежка форма. При мен се появи от един доста тесничък сутиен, който нещо ме беше притиснал. Станаха ми малки бучици в едната гърда, ама доста неприятни. И аз се чудих какво да правя, защото не мога и не искам да карам детето да суче повече отколкото си суче, а и вървим явно към отбиване. Все пак му давах проблемната гърда преференциално и пих лецитин, от което се оправих като че ли.
Така че и според мен това което те е посъветвала Хедра трябва да помогне. Плюс - внимавай с какво бельо ходиш и дали нещо друго не ти притиска някъде гърдите. Те просто са си чувствителни - винаги като ме заболи съм в чуденка от запушване ли е или от бременността. Не винаги е лесно да се определи. Ще следя темата и ти желая бързичко да се оправиш.

# 3
  • Мнения: 3 089
болки и кървене нямам. до 8-я месец имах проблеми, но откак влязох в 9-я съм пушка. дори не мога да повярвам, че другата седмица ще раждам - толкова добре се чувствам напоследък. а сутиенът си ми обичайният. май ще метна едно зелево листо като за начало. а утре ще преслушам и лецитина. в сряда така или иначе съм на ЖК преди секциото, така че ако до тогава не се оправя, ще питам док. или пък утре на мамолог.

Общи условия

Активация на акаунт