37.1C при бебе спешно

  • 3 829
  • 25
  •   1
Отговори
Току що Алекс се изака и акото накрая беше зелено.Веднага и премерих температурата и 37.1.
Зная ,че по принцип е нормално за бебе на нейната възраст тази температура ,но аз също нещо се кривя.
Та моля ви споделете вашия опит и дали мога да я изкъпя тази вечер при това положение.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
как го храниш - смесено, даваш ли чайчета - какви...

по принцип е нормално - има хиляди теми по въпроса ако можеш да ги откриеш...

значи зелено става от чайчета и/или окисление - поне такива теории има

къпи я спокойно

виж тук :
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16855&highlight=%E7% … 5%ED%EE+%E0%EA%EE

# 2
  • Мнения: 7 837
Температурата е нормална. Синът ми в момента е с 37,3.
Зеленото ако и при нас го има понякога.
Спокойно къпи бебчето.

# 3
  • Мнения: 1 734
Къде мериш температурата? Ако е в дупето - махаш 5 десети, но ти сигурно го знаеш. Аз преди няколко месеца имах същия проблем, дори пуснах такава тема, но не си спомням как се казваше Embarassed
Педито също се беше оплашила и пусна куп изследвания, накрая се оказаха зъби - избиха 3 наведнъж, но много трудно

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 694
Това е нормална температура. Извади ли 0.5 ако си я мерила в дупето. Там трябва да я мериш.
Но и крайния резултат да е 37.1 е нормална. когато имат около 37 в този момент организма изгражда имунитет. Затова и слд ваксините се вдига температура. Няма страшно , спокойно.

# 5
  • Мнения: 272
това е нормално при бебоците. сигурно са ти казали 4е при тях топлинната регулация хич я няма и залко и да ги претоплиш и вдигат Т . веднъж си изкарах ангелите с моя - бях фо оставила да спи в кухнята на легло до парното. на мен ми става мн гот там но него явно см го попрегряла Sad лоша мама)
следи дали се храни нормално, дали не е по отпуснато и дали некашля. Кихането не се брои за болестно състояние
моето сега като се разкашлжоти и бум вит С и калциев глюконат и за 2 дена се оправя:) но вии сте малки та внимаваи

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Бебетата имат нормално по-висока Т. Не се притеснявай, можеш да изкъпеш бебето без проблем. Както ве4е са ти казали, ако си я мерила в дупето вадиш 0.5. Бебето се загрява лесно и затова Т му е по-висока. Оставено да попитка голи4ко до 15 мин. Т му пада, когато бебето е здраво.

# 7
  • Мнения: 306
Не се шашкай - ние почти винаги акаме зеленикаво, а беболана си е много добре, а и температурата ви е повече от нормална!

# 8
  • Мнения: 1 734
Цитат на: eleonela
Току що Алекс се изака и акото накрая беше зелено.Веднага и премерих температурата и 37.1.
Зная ,че по принцип е нормално за бебе на нейната възраст тази температура ,но аз също нещо се кривя.
Та моля ви споделете вашия опит и дали мога да я изкъпя тази вечер при това положение.


Ох, извинявай аз чак сега видях че бебето ти е на 1 месец. Не може да са зъби Embarassed , Т е нормална

# 9
  • Мнения: 3 663
Нито температурата е висока, нито акитата за ненормални
недей да се шашкаш за такива неща... Simple Smile
за нормална температура се счита до 37.8 (измерена в дупето)
а ние акахме зелено почти 3 месеца Simple Smile
къпете се спокойно Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 379
Ако мериш Т анално, до 38 градуса е съвсем нормална Т. Това ми го е казала педиатърката, разбира се не съм си го решила сама Simple Smile

# 11
Благодаря ви!
Бързах да я изкъпя да не стане късно Simple Smile
Толкова много съм изчела ,с педиатърката съм говорила и общо взето на теория всичко ми е ясно.Но като се случи на твоето слънчице като че ли изчетеното няма значение.Шашкането е голямо Embarassed


Много ви благодаря за бързите отговори Grinning

# 12
  • Мнения: 3 663
А, не си само ти Simple Smile и аз първият път като видях 37.5 беба беше на няма и един месец и аз се бях стресирала Simple Smile след време ще ти мине и ще спреш да се шашкаш за такива неща Simple Smile

# 13
Нашият батко ощи на 6-тия ден вдигна 37,2. Добре че тогава докторите бяха по-свестни и дойдоха веднага. За половин час я свали. Ама и до ден днешен ей така току има температура, току няма. На 2 годинки му правихме много изследвания. Междувременно му откриха урологичен проблем, оперираха го, ама пак си има температура.
Акото му беше зелено чак до 6тия месец. Като го захраних с кисело мляко - оправи се. Оказа се че имал непоносимост към кърмата ми, ама не разбрах защо докторките не вярваха че има разтройство като беше зелено и слузесто.
Моят съвет е да издириш педиатърката си и да и подосаждаш малко по телефона.

# 14
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anonymous
Нашият батко ощи на 6-тия ден вдигна 37,2. Добре че тогава докторите бяха по-свестни и дойдоха веднага. За половин час я свали. Ама и до ден днешен ей така току има температура, току няма. На 2 годинки му правихме много изследвания. Междувременно му откриха урологичен проблем, оперираха го, ама пак си има температура.
Акото му беше зелено чак до 6тия месец. Като го захраних с кисело мляко - оправи се. Оказа се че имал непоносимост към кърмата ми, ама не разбрах защо докторките не вярваха че има разтройство като беше зелено и слузесто.
Моят съвет е да издириш педиатърката си и да и подосаждаш малко по телефона.


Как така сваляхте температура от 37.2? Да не си се объркала нещо????

Общи условия

Активация на акаунт