Колоноскопия с пълна упойка...

  • 2 573
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Предстои ми колоноскопия с пълна упойка ,някоя мама преживявала ли е подобно унижение...на мен вече ми правиха без упойка,но сега искат с упойка за да могат да си свършат по-добре работата-какво е чувството след това,усещата ли болка ли подуване,как  ви слагат като ви упоят,знам че изследването се провежда на лява страна...как ще стоя така като заспя и дали ще имам тръба в устата....Малко ми е гадна темичката,за което извинявайте...но и болестта май ми е такава,съмняват се за ХУК или Крон...

# 1
  • Мнения: 110
Предполагам,че ще ти направят венозна анстезия от която се заспива още докато ти я поставят.Манипулацията е краткотрайна, примерно 10-15 мин. и ти нищо не чувстваш, а си спиш, после болка няма, само може да има дискомфорт в областа на ануса,но не задължително, зависи също от това, дали имаш хемороиди .Може би искат да вземат и матерал за биопсия, а така в упойка нищо не се усеща.Не се притеснявай от неизвестното, лекарите знаят какво правят,довери им се,отпусни се доколкото можеш.Страхът от дадена манипулация може повече да усложни нещата,затова спокойно.
Успех!     

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На свекърва ми и правиха такава колоноскопия с пълна упойка във ВМа. Процедурата продължи половин час, а аз влязох веднага след изследването при нея.Още не беше дошла дори в съзание. Нямаше тръба в устата и беше сложена по гръб, упоката беше бита венозно. Лекарят обясни че са стигнали до 1,70 дълбочина и при добро изчистване на червото / с очистителни/ всичко се вижда идеално. Свекърва ми се събуди за пет минути, и чувстваше подуване в корема и имаше изпускане на газове но никакви болки и други оплаквания от самото изследване.

Общи условия

Активация на акаунт