Сухи бульони

  • 6 623
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Интересува ме, някой знае ли какво се съдържа в бульоните от типа- Маги, Кнор и пр....(особено ако този някой е професионалист в областта на ХВП.)
Мерси.

# 1
  • Мнения: 3 927
Ако има някой завършил ВИХВП - да си признае и обясни Wink .
Назад има вече подобни теми, дори няколко, обсъдили сме ги вече готовите бульони и вегети, дори анкета имаше....виж с търсачката

# 2
  • Мнения: 6 243
тук до мен има една професионалистка, завършила точно ВИХВП. Много е стеснителна, затова пиша вместо нея. Имало консерванти, аромати, химии и др. буклуци. Тя никога не си купувала такива работи. Ако някой има бульон, да му напише съдържанието, за да можеда нещо по-конкретно да каже Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: sladka hapka
Ако някой има бульон, да му напише съдържанието, за да можеда нещо по-конкретно да каже Grinning


Ето пиша:  Simple Smile
Зеленчуков бульон Маги
Състав: сол, малтодекстрин, растителна мазнина, овкусител: мононатриев глутамат, цревично нишесте, сушени зелунчуци(моркови, лук, магданоз, целина), хидролизиран растителен протеин, екстракт от мая, захар, подпровки, аромати (лук, целина, черен пипер), екстракт от чесън. Може да съдържа следи от глутен, яйца, мляко и соя!

# 4
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Lady Charm
Зеленчуков бульон Маги
Състав: сол, малтодекстрин, растителна мазнина, овкусител: мононатриев глутамат, цревично нишесте, сушени зелунчуци(моркови, лук, магданоз, целина), хидролизиран растителен протеин, екстракт от мая, захар, подпровки, аромати (лук, целина, черен пипер), екстракт от чесън. Може да съдържа следи от глутен, яйца, мляко и соя!

от мононатриевия глутамат се дебелеело
декстрина не пречел, даже в малки дози може да е полезен
мая и захар - напомпват
това е. Таня каза общо взето да ги избягвате. Grinning

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Имам чувството, че слагат нещо пристрастяващо в тези бульони, за да искаш да ядеш повече и повече от тях. Аз ако не сложа поне едно бульонче в яденето не ми е никак вкусно.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: Valeria
Имам чувството, че слагат нещо пристрастяващо в тези бульони, за да искаш да ядеш повече и повече от тях. Аз ако не сложа поне едно бульонче в яденето не ми е никак вкусно.


Абе и аз имам това чувство отдавна, гледай ти....дори в маринатите слагам бульон  Rolling Eyes  Thinking

# 7
  • Мнения: 6 243
аз направо съм попадала на такива четива. Заради вегетарианството често цъкам по разни сайтове за суровоядство и т.н. и там има цели теории за световната конспирация на производителите на готови храни. Как консервантите и добавките в тях създавали зависимост, за да ги търсиш и купуваш, а те да печелят от тебе... и бебешките консервирани храни и т. н. и т. н. Абе лудости. Ама щом казвате, че сте се пристрастили Grinning Аз не ги използвам, защото имат прекалено много сол и заради консервантите, а се старая да готвя по-здравословно на народа вкъщи. Но не отричам, че са вкусни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт