Има ли глутен в овесените ядки?

  • 16 480
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Здравейте! Можете ли да ми кажете в кои храни няма глутен.
Питам конкретно за овесените ядки, понеже, когато малкия беше на 2 седмици имаше запек и педито каза да даваме овесена вода.

Знам, че глутен не се дава до 6 месеца поне при здрави бебета, а при алергични до 1 годинка.

Ако овесените ядки съдържат глутен, това отнася ли се и за овесената вода? И какво може да причини това на толкова малко бебе?

Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 171
да има глутен но това e някаква нова мода преди седем години когато гледах голямата си дъщеря никой дори не го споменаваше случайно прочетох тогава в една книга и се замислих какво давам, а защо кашите на Слънчо предназначени за 4 месечни бебета повечето имат глутен

# 2
  • Мнения: 4 451
Има! Овесената вода също. Съвета ми е да не рискуваш. Много ти е малко бебчето. Потърси в библиотеката на форума, има доста теми за запека.

# 3
  • Мнения: 950
В овес (овесени ядки), пщеница, ечемик има глутен.

# 4
  • Мнения: 3 499
Разбира се, че има.

# 5
  • Мнения: 385
Има! Овесената вода също. Съвета ми е да не рискуваш. Много ти е малко бебчето. Потърси в библиотеката на форума, има доста теми за запека.

Не, ние в момента нямаме запек. Тогава когато имахме бяхме на 2 седмици, но всъщност се оказа, че няма запек, а просто е започнал да ака по-рядко /явно заради АБКМ/. Просто се притеснявах дали няма да има някакви последствия от овесената вода и ако има алергична реакция - тя веднага ли се проявява или може и по-късно.

# 6
  • Мнения: 27 524
Има, да, преди мин. 6 месеца не бива да се дават глутеносъдържащи храни.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Има глутен, да. Глутен няма в ориза, царевицата, елдата. Моята шушулка беше с много трудно акане и аз й давах Дуфалак, та с него се оправяхме, а овесена вода не съм давала, глутена още не съм въвела.

# 8
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз съм на същия хал в момента. Давам водата от варените овесени ядки от седмица, но уви чак сега разбирам, че съдържат глутен. Побеснях най-вече на педиатърката си. Можеше да ме предупреди най-малкото, за да съм подготвена за някакви реакции, ако направи алергия. Аз искам да питам щом досега не е направил алергична реакция трябва ли в бъдеще да се притеснявам от този глутен и мога ли да очаквам алергия?!

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Глутен няма в ориза, царевицата, елдата.
И просото Simple Smile става вкусна каша от него.

# 10
  • Мнения: 385
Аз съм на същия хал в момента. Давам водата от варените овесени ядки от седмица, но уви чак сега разбирам, че съдържат глутен. Побеснях най-вече на педиатърката си. Можеше да ме предупреди най-малкото, за да съм подготвена за някакви реакции, ако направи алергия. Аз искам да питам щом досега не е направил алергична реакция трябва ли в бъдеще да се притеснявам от този глутен и мога ли да очаквам алергия?!

Явно това е често срещана практика при педиатрите - при запек да препоръчват овесена вода, и то на съвсем малки бебчета, дори новородени. Не знам те ли не са информирани за последствията от ранното въвеждане на глутен или просто това не е чак толкова страшно.? newsm78

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Просто целиакията е много рядко срещана. Но е за цял живот.

# 12
  • Мнения: 27 524
Но не се провокира от ранното даване на глутен, с което не насърчавам същото  Peace Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 951
Глутен има в " ПЕРО"  Laughing :

П - пшеница
Е - ечемик
Р - ръж
О - овес

# 14
  • Мнения: 385
Глутен има в " ПЕРО"  Laughing :

П - пшеница
Е - ечемик
Р - ръж
О - овес

 Simple Smile Това ще го запомня!

Общи условия

Активация на акаунт