Картофено пюре и неговото съхранение

  • 1 384
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Искам да попитам, защото започвам да захранвам сина си, дали може домашно направено карт. пюре да се съхранява като купените за утре. Направих около 90 гр. и днес мисля да му дам 2-3 л. и се чудя мога ли другото да прибера в хладилника и да му го дам утре или не?

# 1
  • Мнения: 950
Аз като направя каквото и да е пюре го съхранявам поне 2 дни в хладилника, така че няма проблем.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Може разбира се,аз също и приготвям пюренца и съхранявам в хладилник.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
О мерси за бързите отговори. И още един въпрос - май го направих по-гъстичко отколкото трябва newsm78С какво да го разредя с млякото ли?

# 4
  • Мнения: 3 500
Да, разреди го с мляко. Всъщност винаги го примесвай с мляко.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 160
Няма проблем да го съхраняваш в хладилника.
Да, можеш  да го разредиш с  АМ  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 219
Може, ако не си сложила АМ или кърма в него. Аз правех картофеното пюре с кърма и го давах в деня, в който е приготвено.

# 7
  • Мнения: 174
аз когато правя картофеното пюре го пасирам с бульона в който са врели зеленчуците по гъстичко и чак когато го давам го разреждам с АМ не е хубаво млякото да престоява

# 8
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Знам че прясно приготвената всеки път храна е за предпочитане, но не съм чувала да не може да се дава храна съхранена в хладилника.Просто няма да е толкова полезна, колкото прясно приготвената.Това не значи обаче, че е вредна

Общи условия

Активация на акаунт