Пролет е ! Хайде да посадим дърво !

  • 3 290
  • 21
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз вече посадих 3 липи.Сега пред нас поставят нови плочки по тротоара и съм решена да помоля работниците да ми направят един или два квадрата да сложа още 2 дървета.А вие ...?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
В неделя чистихме междублоковото пространство и посадихме 5 дръвчета.

# 2
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
И ние засадихме, но плодни дръвчета на село. Нарекохме си ги по едно за малкия и за нас.

# 3
  • Мнения: 1 072
Таниела, чест и почитания. Ще помисля къде мога да засадя дръвче.

# 4
  • Мнения: 14
Извинявам се за въпроса, но вече не е ли късно да се садят дръвчета. Ние също искахме да засадим плодни, но ни казаха, че трябва да е рано напролет или есента. Моля ако има някой, който разбира от тези неща да пише.

# 5
  • Мнения: 2 591
подкрепям с две ръце инициативата!  Peace Peace
ще помисля по въпроса къде, какво и кога!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 358
И аз засадих 2 липи и една нектарина есента и вече се разлистват. Но сега мисля, че вече е късно защото преди 2 месеца засадих и една бреза която не мърда. мисля, че въобще не сее хванала и е изсъхнала.

# 7
  • Мнения: 555
Тази пролет вече се разписахме с 5-6 различни дръвчета за овощна градинка (ако се брои това разбира се ) и още толкова през есента -вече се разлистват

 Таниела, поздравявам те за идеята   bouquet
Липите като порастнат правят доста бели по основите на къщите ........
иначе е токова хубаво като цъфнат така ухае и е приятна сянка

Аз съм фенка на Албицията - много искам да посея на улицата такава, ама се пада север и сигурно няма да стане 
http://www1.lf1.cuni.cz/~kocna/flowr_my/p7231475.jpg

# 8
  • Мнения: 668
Липите като порастнат правят доста бели по основите на къщите ........
Брезите също са с много плитка коренова система и, ако са много близо до къщата, й подкопават основите. На един съсед точно това му се случи, но така и не махна брезата, щото навремето я бил нарекъл на жена си Shocked

На мен тази година ми се пада да махам дървета - диви череши и вишни, но се надявам догодина да си посадя нещо по-така, напр. магнолия smile3503

Чудя се, но май не е точно за тази тема - дали не е време вече да се стрижат лозите? Че имаме една, която всяка есен става на топка и, съответно, бера полузелени чепки някъде към края на октомври newsm78

# 9
  • Мнения: 555
Даже малко си позакъсняла с резитбата, но не с много
(Уточнявам  живея в центъра на България Mr. Green Joy)
Тук се започва след големите студове , за да се избегне повторна резитба Confused Wink , т.е. някъде около март (за тазгодишните аномалии да не споменавам) а иначе е хубаво да си сложиш някой по- ранен сорт
Така и така ще ти пиша за боровинката , да ти пратя есента от нашата лоза някоя "клечка" (много е хубаво ранно и ароматно бяло грозде, но не знам сорта),  за спомен от мен, много ми хареса градинката ти

# 10
  • Мнения: 668
Здрасти Grinning
Не можах да ти отговоря по-рано, но сме на вилата, пък там нет няма. Дойдох си за малко и веднага се лепнах на компютрото Shocked Кога ще си свърша работите - не знам...
Лозите добре че дойде един човек, та ги оряза, ма каза, че трябвало да вкопавам някакви клони newsm78 Те още не са се разлистили - стоят си на пъпки. И сега не разбрах - тези клони защо се вкопават - за да излязат нови издънки или за да се усили растението? Ти сигурно си наясно Praynig
А боровинките все пак са оживяли Peace въпреки, че бяха цъфнали в къщи в един килер - на тъмно, но все пак на въздух Embarassed И най-интересното беше, че цветовете им се оказа, че са розови, а не бели, както си мислех...
Много ще се радвам, ако ми пратиш лозичка - нашето грозде е едно стипчиво(явно не успява да узрее), но пък много ароматно - ще питам баба ми за сорта и, ако искаш - ще менкаме! Ако ти хареса още нещо от градината - само кажи - ще се радвам да ти дам. Сега съм снимала пролетните цветя, но като се върна окончателно другата седмица ще ги кача и тях.

# 11
  • Мнения: 1 120
Аз съм фенка на Албицията - много искам да посея на улицата такава, ама се пада север и сигурно няма да стане 
http://www1.lf1.cuni.cz/~kocna/flowr_my/p7231475.jpg

теди,това растение е много хубаво.взе ми акъла.ще го потърся из градинските центрове,само да не е много скъпо  Thinking имаш ли на идея какво му е цената?

аз засадих върба.3 клонки вплетени на плитка.дано тръгнат

# 12
  • Мнения: 555
Много се извинявам  Embarassed
Ама първо стягах Рождения Ден на Лече, а на следващият ден почнах и работа ......та малко множко ми дойде и докато се ориентирам къде съм......
Сега чак чета...

honey13,
При лозите и въобще лозовите насаждения, когато са малки (млади) повърхностните им корени се премахват - по този начин растенията търсят вода и хранителни вещества в по- дълбоките почвени слоеве, а и при копане или оран , няма да се повредят..............така знам ,че едно време дядо е обработил лозето и до ден днешен майка "мрънка", че било мнооооооого ама мнооого трудоемко (всички са се измъчили)
Тук е мястото агрономите да ме коригират...... Wink
Иначе есента ще ти пратя от нашата, за Боровинките- има много сортове и плододават от август до към октомври, растящи на много кисели или на по-малко кисели почви (т.е с повече или по-малко иглолистна (торфена) почва)

lamita,
Растението е албиция (Albizzia julibrissin) - нямам представа каква му е цената, но със сигурност мога да ти кажа , че въпреки твърдението , че това е растение за по- топъл климат(по Морето и Южна България), в Троян имаще едно доста голямо дърво и около него сумати издънки, но непрекъснато ги раздаваха собствениците...... от това което открих в нета може и със семена - обаче след няколко години ще ти цъфне...... попитай в разсадниците или в горсите стопанства
Покрай това растение сега залесиха и една улица с Албиции, не знам откъде са ги взели обаче
със сигурност обаче вече не са толкова скъпи....

dididi,
Wisteria sinensis (Sims.) Sweet., Китайска глициния (Лилавата акация) - оказа се, че лесно се вкоренява с хоризонтален и вертикален отвод, а може би да стане и с резник.

Вече обещавам, че ще съм по редовна поне с отговорите  Peace

Скоро ще метна снимки и на нашето дворче - азалеите ни цъфнаха (този момент ми е най- любим и ми се иска да го споделя с вас ).

# 13
  • Мнения: 668
Тedy, да ти е живо и здраво Лечето, много щастие му пожелавам  bouquet

honey13,
При лозите и въобще лозовите насаждения, когато са малки (млади) повърхностните им корени се премахват - по този начин растенията търсят вода и хранителни вещества в по- дълбоките почвени слоеве, а и при копане или оран , няма да се повредят..............така знам ,че едно време дядо е обработил лозето и до ден днешен майка "мрънка", че било мнооооооого ама мнооого трудоемко (всички са се измъчили)

Вече обещавам, че ще съм по редовна поне с отговорите  Peace

Скоро ще метна снимки и на нашето дворче - азалеите ни цъфнаха (този момент ми е най- любим и ми се иска да го споделя с вас ).

Може би аз не съм задала въпроса си като хората - значи този човек ряза, ряза клони, щото нали бях ти казала, че всичко става на топка в един момент и накрая отдели един клон (ли се казва за асмата?) и каза да го вкопая в земята на 1 педя дълбочина в пясък. Поне метър от него да вкопая. Та за това се чудя - защо? Thinking

Аз пък в скоро време съвсем ще спра да пиша, понеже ще се изнеса за през лятото на вилата Cry От сега ми е чоглаво, щото свикнах с вас и ми е много приятно тук...

А нашите азалии, предполагам, че докъм две седмици също ще цъфнат (при нас е доста по-студено)
Ето снимки от миналата година:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=1
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=2
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=3
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=4

# 14
  • Мнения: 555
Благодаря!

За лозата - ами по същата причина предполагам - заради водата и повече корени образува.
А за АЗАЛЕИТЕ - тук е слабото ми място
(само да си нацеля вкоренител и ще си ги менкаме  Wink )

Това са те :
Моля за извинение - Качеството е ужасно

http://tedym.multiply.com/photos/album/8

Общи условия

Активация на акаунт