Относно сметките за вода

  • 956
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Още едно запитване днес ме тормози.

Оказа се, че от Софийска вода имат да ни връщат пари.
Питам се от всяка каса ли могат да ми ги изплатят. И дали е нужно титуляра на сметката да отиде.
Преди сме имали малки корекции, не е ходил титуляра, но сега сумата е голяма.

Звънях им сутринта, но забравих да питам и затова.

Отделно, че направо ме учудиха толкова пари да имат да връщат.
Става нещо, миналия месец имахме корекция и в сметката за тока, пак да ни връщат.

Не сме свикнали на това. Те нали все искат, искат, още и още.  Laughing Та съм като в небрано лозе.   Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 700
За пръв път чувам да връщат пари. Случвало ми се е да надплащам, но след това са ги приспадали от следващи сметки, като в следващите фактури дължимите суми май бяха с минус.
На мен веднъж топлофикация трябваше да ми връща и искаха титулярът да отиде.

# 2
  • Мнения: 1 520
За Топлофикацията знам, ние там вскяа година май ни се връза да ни връщат. Което си е хубаво, не се оплаквам.

Аз също си помислих да ги приспадат от сметките след това, но то ще има повече от година да ни приспадат.

Ще звънна пак да питам.
Мерси за мнението. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 227
ОХ, да ви се оплача от Софийска вода - януарска сметка 58 лв. и някакви стотинки, за февр. и март две абсолютно еднакви сметки по 15.31лв. платих ги и писах оплакване за януарската сметка, те ми обясниха днес, че била от изравняване - добре, обаче инкасаторката ми носи Уведомително писмо, че трабва да се прави проверка на водомерите, не само студения и топлия, защото съм подала жалба... та затова още да се вадим за тази проверка...  newsm78  #Crazy , на наша сметка, естествено, пак звъня аз там на телефони в СВ и ми казват, че щото са минали 5 години от слагането на водомерите, трябва да се проверят, за целта се свалят, носят се в лаборатория, после пак се слагат и се пломбират отново. Дълга и широка, финансирането на наш гръб... егати а живеем в 6 год. кооперация...

На никой от съседите не са дали подобно писмо, а сме 15 апартамента, монтирани са ни водомери по едно и също време!
всички искат пари, ако попиташ защо ти искат още  Thinking  Cry  Tired

# 4
  • Мнения: 7
Искам да се оплача от Софийска вода може би са най некоректната фирма постоянно ни спират водата в Хаджи Димитър без да ни уведомявят. Нямахме почти два дена вода в най голямата жега, преди около две седмици даже ги показваха по би ти ви, сега отново от вчера нямаме вода представяте ли си дъжд вали а ние вода нямаме и в кои век живеем това може само тук в българия да стане. Пародия. А пък да се оплача и от веригата магазини Европа продават масово развалени меса

# 5
  • Мнения: 7 718
И развалени салати. Mr. Green
А касиерките - ужас, няма по-нелюбезни същества. Twisted Evil

# 6
  • София
  • Мнения: 802
в СВ и ми казват, че щото са минали 5 години от слагането на водомерите, трябва да се проверят, за целта се свалят, носят се в лаборатория, после пак се слагат и се пломбират отново. Дълга и широка, финансирането на наш гръб... егати а живеем в 6 год. кооперация...

На никой от съседите не са дали подобно писмо, а сме 15 апартамента, монтирани са ни водомери по едно и също време!
всички искат пари, ако попиташ защо ти искат още  Thinking  Cry  Tired

Позната ми е тази история, минахме през нея. Колкото и да вдигах скандали, и във Федерацията на потребителите ходих, но нищо не помогна - такава била наредбата, да се проверяват водомерите, и то май не на 5 г, на на всеки 3! А готината процедура струва доста пари,между друото, отделно и време - да излизаш от работа по половин ден поне. Но явно тази "наредба" е взета на по-високо ниво, пак я от Народното Събрание, я от някой умен министър, та по никакъв начин не можаха да ми помогнат, при когото и да се тръшках. Ако не сме ги проверяли, щели са да ни отчитат на "база"...
Аз не зная, хора,защо така в България продължаваме да търпим всичко това, та нас ни третират като някакви боклуци, които трябва постоянно да се отчитат и да плащат, не като КЛИЕНТИ!

Само да ти кажа,Мики Маус, почти на същата цена излиза да си сложиш нови водомери, а си спестяваш поне едно тичане допълнително.

# 7
  • Мнения: 393
в СВ и ми казват, че щото са минали 5 години от слагането на водомерите, трябва да се проверят, за целта се свалят, носят се в лаборатория, после пак се слагат и се пломбират отново. Дълга и широка, финансирането на наш гръб... егати а живеем в 6 год. кооперация...

На никой от съседите не са дали подобно писмо, а сме 15 апартамента, монтирани са ни водомери по едно и също време!
всички искат пари, ако попиташ защо ти искат още  Thinking  Cry  Tired

Позната ми е тази история, минахме през нея. Колкото и да вдигах скандали, и във Федерацията на потребителите ходих, но нищо не помогна - такава била наредбата, да се проверяват водомерите, и то май не на 5 г, на на всеки 3! А готината процедура струва доста пари,между друото, отделно и време - да излизаш от работа по половин ден поне. Но явно тази "наредба" е взета на по-високо ниво, пак я от Народното Събрание, я от някой умен министър, та по никакъв начин не можаха да ми помогнат, при когото и да се тръшках. Ако не сме ги проверяли, щели са да ни отчитат на "база"...
Аз не зная, хора,защо така в България продължаваме да търпим всичко това, та нас ни третират като някакви боклуци, които трябва постоянно да се отчитат и да плащат, не като КЛИЕНТИ!

Само да ти кажа,Мики Маус, почти на същата цена излиза да си сложиш нови водомери, а си спестяваш поне едно тичане допълнително.


Миналото лято и ние минахме през това и наистина новия водомер е на същата цена а спестява много тичане и главоболия. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт