Мисля че губя връзка с каката

  • 1 623
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Не знам какво става ,но е много вироглава.Вече почти няма диалог по м/у ни а война за надмощие ConfusedКато родители не зачита мнението ни ,баба или дядо бил позволил #2gunfire,пищи ,тръшка се ,като и се карам /даже пред баба и /ми отговаря :КАКВО МИ СЕ ПУЛИШ Embarassed,само ме разреваваш и т.н.Мисля че я изпускам от контрол Tired.Дайте ми съвет как да постъпя .На село си вее байрака защото има закрилата на баба и и дядо и ,ние сме безгласни букви ,опитах с думи но не чува не искам с бой ,нещата ще се влошат повече ,започна и да ме лъже /не казвайте че е невинна лъжа та това трае от година вече ,до кога лъжите и ще са невинни???/.Ох объркана съм моля за съвет ,криза на възрастта ли е или я изпускам ,за нея с баща и сме лоши и е готова да тръгне с други хора даже вика при вас ще спя и няма да се прибирам.Имам чувството че ако ни няма ще и е по добре без нас ,като ненужни сме ,а бe въобще не ни отразява сякаш  ooooh! Sick

# 1
  • Мнения: 1 909
Прилича ми на изострена криза на ревност.
 Моят батко е на същата възраст и също имам проблеми с него, макар и може би не чак толкова сериозни.
Може би трябва да се занимаеш повече САМО с нея - някъде да отидете само с нея, да правите нещо само ти и тя, без бебето, да разбере, че се интересувате от нея, да опитате  да се сближите отново.
Още е прекалено малка, за да казваш, че губиш връзката, те са в период на себеутвърждаване на тази възраст (ох, май на всяка възраст). Мисля,  че с повече внимание и любов детето ще разбере и ще се върне към вас.

# 2
  • Мнения: 7 831
Сигурно има връзка и с ревността, но според мен вина имат бабата и дядото. Ако и позволяват твърде много и не се съобразяват с вас това показва на детето, че вие с баща му не сте авторитети. Ако те открито или не толкова пренебрегват твоите изисквания то те несъзнателно учат и детето да го прави. Според мен трябва да помислиш добре и да поговорите с бабата и дядото.
Успех.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сигурно има връзка и с ревността, но според мен вина имат бабата и дядото.

Опитай да прекарваш повече време с нея.
Пълноценно...говорете си, разхождайте се...правете колкото се може повече неща заедно.
Избягвай да и забраняваш, да и се караш..дори да сбърка нещо - стисни зъби и спокойно обясни какво очакваш от нея, кое не ти е приятно, кое би те зарадвало.

Прави и изненади, когато най-малко ги очаква и постоянно и показвай обичта си. Не пропускай да отбележиш всеки един нейн успех, та дори за най-малкото нещо. Питай я, споделай с нея, правете глупости заедно, като се изморите - четете книжки.

Дръж се с нея така, както ти очакваш тя да се държи с теб.

Знам ли...нямам представа за какъв тип дете става дума, но знам че винаги има начин да се направи връзка, стига родителя да положи усилия.
..и...знам, че понякога хич не е лесно.

# 4
  • София
  • Мнения: 146
Сигурно има връзка и с ревността, но според мен вина имат бабата и дядото.

Опитай да прекарваш повече време с нея.
Пълноценно...говорете си, разхождайте се...правете колкото се може повече неща заедно.
Избягвай да и забраняваш, да и се караш..дори да сбърка нещо - стисни зъби и спокойно обясни какво очакваш от нея, кое не ти е приятно, кое би те зарадвало.

Прави и изненади, когато най-малко ги очаква и постоянно и показвай обичта си. Не пропускай да отбележиш всеки един нейн успех, та дори за най-малкото нещо. Питай я, споделай с нея, правете глупости заедно, като се изморите - четете книжки.

Дръж се с нея така, както ти очакваш тя да се държи с теб.

Знам ли...нямам представа за какъв тип дете става дума, но знам че винаги има начин да се направи връзка, стига родителя да положи усилия.
..и...знам, че понякога хич не е лесно.
Напълно подкрепям написаното  newsm10

На мен ми прилича и на ревност и на глезене от баба и дядо. Виждам, че имаш бебче на 6 месеца, каката може би се чувства изолирана при баба си и дядо си и за това са всичките тези номера. Всичко, което вършат децата ни, независимо дали са 1 годинка или на 4, е с цел да ни привлекат вниманието. Приобщи я към гледането на бебето, ако трябва остави бебчо на баба и дядо и прекарай повече време само с нея. Покажи й че я обичаш и че тя е важна за теб също толкова колкото и бебето. Правете нещата които знаеш, че тя обича. Пожелавам ти успех!   bouquet

 

# 5
  • Мнения: 3 367
детето ви е умно и разбира "дупките в системата",манипулира ви като по у1ебник
и друг път съм писала 1е на ревност не вярвам,затова мисля 1е решението е да си приберете детето ,да си възстановите авторитета и да установите ясни правила( в моя дом след "какво ми се пулиш" би имало много неприятни моменти)
изобщо не намирам 1е детето е вироглаво ,проблема е наш като родители(по-лесно е да се глега едно дете от 2,спор няма,но за мен резултатите са дале1 по-тежки от това да вла1а 2 деца на парк или да отговарям едновременно на 4 въпроса)
родителите винаги са нужни,но детето е малко,по-лесно е да приеме 1е ви няма съвсем и да тръгне с друг, отколкото 1е ви няма по-голямата 1аст от времето..има доста книги,про1ети и ще се увериш 1е това си е класи1еска реакция на малко дете при описаните условия..

# 6
  • Мнения: 315
Не я пускай при бабата и дядото щом я глезят,като разберат че не се прави така тогава я води при тях.Общувайте повече с нея,обръщайте и внимание даже и за детинските проблеми ,накарайте я да се почувства голяма(да помага в къщи и т.н.)

# 7
  • Мнения: 458
Не може да не ходим на село почти от там са основните нещо за вкъщи и мъжа ми трябва да им помага .От друга страна тя знае че дядо и не дава и да ревне /бърка му в нервната система/ и това го използва като намаление винаги ,знае че там като запищи и всичко и си дава само и само да спре .Получава се омагьосан кръг,там не се отпускам да я плесна даже щото меко казано не дават, а от друга страна пък викат че не си възпитаваме детето  Close.Излизаме лоши щото в къщи я стягаме и като иде събота и неделя угодия до шия и тя вижда хубавата страна на нещата,много ясно че те ще са добри а ние лоши . Tired

# 8
  • Мнения: 1 909
и друг път съм писала 1е на ревност не вярвам,затова мисля 1е решението е да си приберете детето ,да си възстановите авторитета и да установите ясни правила( в моя дом след "какво ми се пулиш" би имало много неприятни моменти)

Аз ревност наричам когато детето се чувства пренебрегнато от родителите си спрямо друго дете и го показва по някакъв начин - дали ще е в грубост спрямо родителите, спрямо братчето/сестричката, или в някаква друга нервна криза, няма значение.
Може би заради малкото сте я оставяли повече време при баба и при дядо, може би наистина сте имали нужда малко повече да се занимаете с другото дете, и резултатът е налице.
Май ще трябва да поговориш и с дядото и бабата Tired

Малко офф: А тя знае ли какво означава точно "какво ми се пулиш"?

# 9
  • Мнения: 458
Ами май да защото винаги като почна да и се карам го употребява иначе не .Не знам но като се карам някак си повдигам вежди и сигурно за това Crazy

# 10
  • Мнения: 1 364
Не я пускай при бабата и дядото щом я глезят,като разберат че не се прави така тогава я води при тях.Общувайте повече с нея,обръщайте и внимание даже и за детинските проблеми ,накарайте я да се почувства голяма(да помага в къщи и т.н.)



Това е ревност, иска да й обръщате повече внимание.

# 11
  • Мнения: 3 367
0фф -НЕ мисля че има "детински " проблеми, отнасям се с еднакво уважение към това че на куклата косата и не е сресана и към факта че колата е за ремонт
*
докато детето е на село вие с него ли сте?или поне единия от вас?защото правилата не бива да се променят защото сме на друго място...крещене хич не ме трогва,и в магазин,и на паркинг се е случвало да се тръшкат-минава им като го игнорирам..
освен това ако вие сте главния авторитет,дори баба и да позволява волности,само един поглед/реплика от вас трябва да овладява положението ;но авторитет се гради с много постоянство,търпение,уважение към личността на детето ..няма лесно,и иска много нерви..

# 12
  • Мнения: 458
Да с него сме винаги когато е на село ,но те старилото знаят повече от нас младите и нещата стават по техен си начин TiredС тях на глава не се излиза ,едно си баба знае едно си бае .Ще ти дам пример :Мони взима копчето на печката /макар че и е обяснено че като го загуби не може да се отваря фурната / залага го на земята и му тегли един шут и го праща под пералнята .Скарвам и се при което я наказвам в ъгъла /да поясна че я видях че го взима и в това време и казвам да го остави/ ,тя се разпищява от ъгъла ,дядо и я пуска от там за да не реве ,карам я да се извини поне на баба и за постъпката тя пак запищява и баба и казва "Какво я караш да се извинява ,стига си я разревавала".А кажи сега какво е това ooooh!
Как да слуша мен и да съм добра ,като ме сравнява явно с тях и те са добрите

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 16:49 от ^buba^

# 13
  • Мнения: 1 909
А... тия баби и дядовци имат нужда от възпитание
Ако наистина не можете да понамалите ходенето при тях, аз лично бих предпочела да им вдигна на тях скандал, отколкото да се карам постоянно на детето

# 14
  • Мнения: 3 367
съвсем не претендирам че това е най-правилния подход!! но ние правим така
-моля те ,остави копчето.нали знаеш че ако се загуби после няма да можем да отворим фурната и няма да можем да ядем картофи.ти обичаш печени картофи,нали? - това обикновенно я разсейва достатъчно  и минаваме на друга тема
ако не
-ще преброя до 3,ако дотогава не си оставила копчето където му е мястото следва тайм-аут(седи сама в една стая 3 мин). Я да видим можеш ли сама да го сложиш обратно където трябва
ако го направи-много ти благодаря,така няма да го загубим и ще ядем вкусни яденета на фурна
ако не-боря мноооооого бавно,на 1 и 1./2 пак давам шанс да го остави
на 3- абсолютно без драма я взимам за ръка,водя я в стаята да седи сама,повтарям за какво е,след 3 мин я пускам и искам да се извини като каже защо е имала тайм-аут
при вас-заведи я на друг етаж,в двора-някъде където няма да тревожи баба си като вика
и поговори с бабите,кажи им че си ходила на д-р и той ти е казал нови техники за възпитание..

 бабите са в грешка дотолкова доколкото не зачитат родителските правила(за което аз бих провела разговор),ако детето знае реда няма значение къде е и с кой е-спазва го,особено като родителят е наоколо..

Общи условия

Активация на акаунт