Заекване

  • 1 092
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 364
Дъщеря ми е на 4 години. От 2-3 седмици като бърза нещо да разкаже заеква на първата дума. Не го прави нарочно.
Като й кажа да говори спокойно, да не бърза не заеква.

Има ли повод за притеснение?
 

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
Здравей. Ние също минахме по този път. Разликата е, че сина ми ходи на логопед заради С-то. Та, логопедката ми казваше, като започне  да заеква да го накарам да си поеме дълбоко въздух, да издиша и тогава да повтори каквото е имал да ми казва. Сега вече не заеква, но и тя много помогна, той има занимания с нея всяка седмица.
Освен това ограничи гледането на телевизия.
Успех, надявам се да съм била полезна.

# 2
  • Мнения: 511
съпругът ми когато е притеснен заеква.но при него е от уплаха от куче като е бил малък.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Можеш да получиш компетентен съвет в темата КОНСУЛТАЦИИ С ЛОГОПЕД. Там отговарят страхотни специалисти!
Успех!

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 933
При нас спирането на информация (ТВ и филмчета) подейства на следващия ден още.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Голямата ми дъщеря имаше такув период. ДжиПи-то тогава ми каза да не я натоварвам с информация и ако е палава да ис е карам по- малко. С две думи - спокойствие. Послушах я и проблема отшумя.

# 6
# 7
  • Мнения: 809
Едни познати имаха същия проблем. Оказа се, че детето се развива много бързо и говорът не може да "сколаса" на мисълта. Мислите се редят в съзнанието на дечко, а изговорът не може да смогне. Сега всичко е наред. Дано и при вас се окаже бързо развитие.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт