работа, почивки, отработване...

  • 5 179
  • 16
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моля, да ме светнете...
Кога се почива и кога какво се отработва?  Rolling Eyes
Мерси  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 134
РЕШЕНИЕ № 94 ОТ 15 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА РАЗМЕСТВАНЕ НА ПОЧИВНИ ДНИ ПРЕЗ 2007 Г.

Обн. ДВ. бр.17 от 23 Февруари 2007г.
На основание чл. 154, ал. 2 от Кодекса на труда и чл. 55, ал. 2 от Закона за държавния служител

МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ РЕШИ:

1. Обявява 30 април (понеделник) за почивен ден, а 21 април (събота) за работен ден.

2. Обявява 25 май (петък) за почивен ден, а 19 май (събота) за работен ден.

3. Обявява 7 септември (петък) за почивен ден, а 15 септември (събота) за работен ден.

4. Обявява 31 декември (понеделник) за почивен ден, а 15 декември (събота) за работен ден.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
РЕШЕНИЕ № 94 ОТ 15 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА РАЗМЕСТВАНЕ НА ПОЧИВНИ ДНИ ПРЕЗ 2007 Г.

Обн. ДВ. бр.17 от 23 Февруари 2007г.
На основание чл. 154, ал. 2 от Кодекса на труда и чл. 55, ал. 2 от Закона за държавния служител

МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ РЕШИ:

1. Обявява 30 април (понеделник) за почивен ден, а 21 април (събота) за работен ден.

2. Обявява 25 май (петък) за почивен ден, а 19 май (събота) за работен ден.

3. Обявява 7 септември (петък) за почивен ден, а 15 септември (събота) за работен ден.

4. Обявява 31 декември (понеделник) за почивен ден, а 15 декември (събота) за работен ден.


Да използвам темата и много тенкю за този отговор.
Много ми е от полза   love001

# 4
  • Мнения: 4 965
А как стоят нещата с 4-ти май?
В моят календар е с червено и се чудя  newsm78.
Но е страхотно, че ще имаме 2 пъти по 4 почивни дни - какви планове имам само  Crazy.

# 5
  • Мнения: 2 700
А как стоят нещата с 4-ти май?

Сигурно е грешка. Имам календар с празничните и неработните дни за цяла Европа, та 4-ти май и БГ и извън БГ не е празничен.

За да не пускам друга тема да ви питам. В други страни има ли понятието "отработване" newsm78 ? Доколкото знам във Франция правят "мостове" (сливат празнични и не празнични дни), но не съм чувала да отработват... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 965
Solaris, благодаря ти.

И аз не съм чувала за "отработване". Баща ми работи няколко години в Гърция, а едната ми леля и чичо ми живеят там от доста години - там дават по 3-4 дни за големите празници (дори за Великден, Коледа и "Голяма Богородица" - 15-ти август) на много места почиват по 1-2 седмици. Не отработват  newsm78.

# 7
  • Мнения: 3 880
В други страни има ли понятието "отработване" newsm78 ? Доколкото знам във Франция правят "мостове" (сливат празнични и не празнични дни), но не съм чувала да отработват... Rolling Eyes

Мога да кажа как е в Германия- няма отработвания, няма и официални обявявания на работните дни за неработни. Повечето работодатели обаче (тези, които могат да си позволят да затворят фирмата) обявяват и мостовия ден (Brückentag- денят между празника и почивните дни) за почивен, НО го приспадат от годишната отпуска на служителя си. По този начин всяка фирма решава за нея си както й е удобни, но няма налагане "отгоре"- в сряда няма да работите, но следващата събота да сте на линия Wink. Плюс това е доказано, че тези дни с отработването не са и на половина толкова ефективни, колкото нормалните работни дни, защото всички вече са забравили, че са почивали преди 2 седмици и работната събота им идва нанагорнище и ги мързи и т.н. За училищата пък да не говорим ooooh! Незнам как е сега, но по мое време като отучвахме в събота, часовете бяха между 20-30 мин. и ги обръщахме на игра, та незнам какъв смисъл имаше от тях, освен че се отмяташе в календара един учебен ден.... Peace

# 8
  • Мнения: 545
Да-а-а, и  аз смятам това отработване за глупост, която се прилага основно за държавни/общински учреждения. Абсолютно съм съгласна със Соларис, че при работа в още един допълнителен, при това съботен ден, ефективността е никаква. Една от многого безумици на управляващите... Добре че не налагат едноседмична Великденска (и още колко такива по разните му празници) и едномесечна лятна ваканции на целия народ, само защото Народното събрание почивало... че много се е изморило от законотворчество...

# 9
  • Мнения: 4 965
... Добре че не налагат едноседмична Великденска (и още колко такива по разните му празници) и едномесечна лятна ваканции на целия народ, само защото Народното събрание почивало... че много се е изморило от законотворчество...

Ооо, аз нямам нищо против такива задължителни ваканции - стига да не ни карат да ги отработваме  Laughing.

# 10
  • Мнения: 545
... Добре че не налагат едноседмична Великденска (и още колко такива по разните му празници) и едномесечна лятна ваканции на целия народ, само защото Народното събрание почивало... че много се е изморило от законотворчество...

Ооо, аз нямам нищо против такива задължителни ваканции - стига да не ни карат да ги отработваме  Laughing.

Тях не ги карат, но нас едва ли би ни огряло Simple Smile)

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ново 20-се  Tired
http://dnes.dir.bg/2007/04/26/news1617766.html

Предупредени сте... На 2-ри юни на бач... На кого му дреме, че това е голям ден за Бг... Сега на мода са евродепуТатите  Close

# 12
  • Мнения: 2 197
ново 20-се  Tired
http://dnes.dir.bg/2007/04/26/news1617766.html

Предупредени сте... На 2-ри юни на бач... На кого му дреме, че това е голям ден за Бг... Сега на мода са евродепуТатите  Close
Да, 25-ти последно се отработва на 02.06.

# 13
  • Мнения: 14 133
ново 20-се  Tired
http://dnes.dir.bg/2007/04/26/news1617766.html

Предупредени сте... На 2-ри юни на бач... На кого му дреме, че това е голям ден за Бг... Сега на мода са евродепуТатите  Close
Да, 25-ти последно се отработва на 02.06.
Peace

# 14
  • Мнения: 4 965
ново 20-се  Tired
http://dnes.dir.bg/2007/04/26/news1617766.html

Предупредени сте... На 2-ри юни на бач... На кого му дреме, че това е голям ден за Бг... Сега на мода са евродепуТатите  Close
Да, 25-ти последно се отработва на 02.06.


Как 2-ри юни  Shocked. Това си е подигравка в стил "баташкото клане". Тези не знаят ли какво се отбелязва тогава.
Но Деня на Европа е почивен ден  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт