Имам нужда от идея за парапет

  • 6 123
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Мацки,дайте някаква идея за парапет на тераса,но да е от нещо ,което да не ми ръждаясва и да няма нужда от почистване/пребоядисване всяка година.Мислех си да го направя от зид,така че да не се налага да го чистя,но пък по този начин терасата би се затворила много,а аз предпочитам да има простор.

# 1
  • Мнения: 8 999
Каквото и да сложиш, ще трябва да го чистиш. Ако не искаш ръжда - ориентирай се към иноксов.

# 2
  • Мнения: 2 427
А дали няма да ръждяса навън?Защото не е съвсем неръждаемо мисля като материал.
Не съмвсем да не го чисйта,но да е лесно за почистване,имам в предвид.Предишната ми тераса имаше бял парапет със стотици спираловидни бели метални решетки и просто като дойдеше пролетно време,не ми се мислеше как ще мина два дни в почистване на парапета.

# 3
  • Мнения: 1 655
Нашите парапети в коридора и на балкона са алуминиеви, подобни на тези http://entecs.ruse.biz/KIBELETECS/photo_gallery/photo_gallery.htm. Така ги получихме от строителя и не мога да те ориентирам към фирма за поставяне обаче. Изглеждат много добре и не ръждясват. Разгледай и останалите продукти от сайта, предлагат също первази от стъкло и някаква пластмаса.

# 4
  • Мнения: 80
И аз се включвам със същото питане. Само дето ми се ще да не е прозрачен, което изключва алуминиев, метален, стъклен и май остава само масив като вариант- зидан, но по гореизброените причини и той не ми е фаворит. Та такова чудо като парапет за мен дали има изобщо?Stuck Out Tongue

# 5
  • Мнения: 1 655
При нас балкона е зидан, но около 60 см, а отгоре завършва с алуминиевата рамка до необходимата височина. Така хем не е прозрчана терсата, хем зида не затваря много терасата.

# 6
  • Мнения: 80
Svetla1 това е и нашата идея, но имаме 1 голям проблем: кръгла колона по късата страна на балкона, която не ми хрумва как да включа в парапета, че да не изглежда все едно искаме да се отървем от нея. Хем парапер хем колона- какво да ги правя?

# 7
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте Simple Smile И ние в момента сме на етап избиране на парапет и доста фирми пообиколихме  Rolling Eyes Най-стабилни и за съжаление най-скъпи в момента се оказват иноксовите парапети със специално закалено стъкло - мисля, че се казваше "триплекс". Чуденката при мен все още е много голяма, защото зид вече не може да се направи, плочките и кантовете са довършени, а не ми се иска да има хоризонтални или вертикални пръчки, страхувам се, че детенце като се появи, може да се покатери и да падне  Thinking
Lang, винаги можеш да направиш стъклото матирано и от двете страни например и така да не е прозрачно  Simple Smile Ние така направихме с вратите на баните и е много добре.
Ето на какво горе долу сме се спряли ние, но след сватбата другия месец ще започнем да обикаляме по-сериозно  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 427
Да,не е лошо нещо такова...на мен ми се искаше парапета да е еднакъв с този на вътрешната стълба.Мислех си да правя парапет от метални тръби и широки лайсни "и3четкани"със спецiaлен метален диск с метална четка,става много красиво "сатинирано",обаче ме разубедиха да го ползвам за навън,защоTo,с каквото и да се лакира спед като дъжда ще го вали щяло да ръждяса.Аз съм много фен на естетиката,удобството все ми убягва Laughing,ама нещо не се виждам да лакирам и шкуря парапет на тераса всяка пролет Crossing Arms.Ты като къщтата определено ще бъде модерна ми се искаше да направя и такива парапети,които да се връзват с останалия интериор и екстериор.
Само че исkам нещо наистина оригинално,а не някоя баналита която е под път и над път.Само 4e специално за терасата,нищо не ми ражда главата.Мислех си и да изградя зидан парапет,който след това да облицовам с тесни 3-4 см тъмно кафеви дълги дъски,в стил 60 -Te години,само че ми се струва, че със дървото се връщаме на същият разговор-трябва да се шкури и лакира непрекъснато.Или греша?
Ето ,тук това което ми предлагат за навън и вътре е това,не е зле,но ми изглежда малко изтъркано.....

# 9
  • France
  • Мнения: 726
Учудвам се , че не сте чували за яхтен лак. И полиуретановия върши работа за дървен парапет. Имахме градинска пейка байцвана и лакирана, за 3г не мръдна. За скъпите яхтлакове има и 10г гаранция. Ако имате малки деца е добре парапета да е вертикален.

Общи условия

Активация на акаунт