Как да я науча да пие течности, не само мляко?

  • 415
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Здравейте! Вече идват топли дни и много се чудя, как да свикна дъщеря ми да пие течности. Знам, че може би сама ще поиска ако е жадна, но се опасявам, че когато ожаднее ще иска само мляко и ще отказва всичко останало. Не иска вода, не иска сок. Ще пробвам с чайове. Вече ядеме по твърда храна и е нормално да ожаднява..... не знам какво ще я правя. Млякото не ми е алтернатива за утоляване на жаждата, все пак е "манджа " newsm78.
Как се справяте с този проблем?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
При Тери все още го има/пие много малко течности/.От 7я месец започнах да и давам разреден сок с вода 1:1,но вие щом и сок не искате... всъщност може да и е много сладък и затова.Пробвай разреден с вода.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато организма и изпита нужда от течност ще започне да ги пие.Нормално е на тази възръст млякото да запълва тази нужда и да не иска да пие друго.Моето дете почти до 8-9м. не искаше да пийне вода.След това като започна нямаше спирка.Но и педиатърката ми, каза, че щом не иска течности, значи няма нужда от тях.

# 3
  • Мнения: 46 516
Когато организма и изпита нужда от течност ще започне да ги пие.Нормално е на тази възръст млякото да запълва тази нужда и да не иска да пие друго ...

Така е  Peace
Количеството мляко, което София пиеше на тази възраст беше напълно достатъчно, за да адоволи жаждата й и не искаше никакви други течности.

Щом си захранила, предлагай вода (когато е нахранена, не когато е гладна) и ако има нужда, ще пие  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
Синът ми пропи вода на 10 месеца. Сок и чай и досега не пие. Млякото и в големите жеги му задоволяваше напълно нуждата от течности.
На тази възраст по-добро от млякото няма!

# 5
Ние също до петия месец бяхме изцяло на кърма и не пиехме нито вода, нито чай.  Когато започнахме да се храним със зеленчуково пюре, ме беше страх да не се запече от твърдата храна и му купих чайче на Хип за разхлабване. Явно му хареса и сега го пие без проблем. На ден изпива около 160 мл.

# 6
  • Мнения: 576
Когато организма и изпита нужда от течност ще започне да ги пие.Нормално е на тази възръст млякото да запълва тази нужда и да не иска да пие друго ...
Иаз мисля така, ние също не пием вода все още!

# 7
  • Мнения: 95
Здравей, URSI, и за мен тази тема е актуална, защото гледам сме на близки възрасти... На моя позната дъщеричката е започнала да пие много течности когато времето е започнало да се затопла. Забелязвам, че и Калина започва да пие вода. Лека - полека пие. Цупи се на сокчета, но понякога ги пие и тях. Винаги имам водичка и сок в мен и й предлагам от време на време. Не се притеснявай всичко ще дойде на мястото си!!! Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт