Киста на яйчника. Помогнете с мнение.

  • 771
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Здравейте!
Аз съм на 21 години и чакам с нетърпение да имам детенце за да споделям с вас опит и да търся мнения по темата. За нещастие обаче сега търся мнението ви по един по-лош повод.
Януари тази година ми откриха голяма киста на левия яйчник 7 на 9см. Оперираха ме след седмица,като ми извадиха левия яйчник, всичко беше наред, нямах проблеми с опойката бързо се възстанових. След 4 дни вече си бях вкъщи, бях позитивно настроена и всичко се оправи. След това вече всеки месец по 2 пъти ходя на гинеколог (веднъж при операнта ми и веднъж при гинеколожката ми).До сега нямаше никакви проблеми и матката беше чиста, цикъла си вървя нормално. Но за съжаление при прегледа ми този месец при гинеколожката ми, който беше на 16-ти април - вчера, тя отки че имам нова киста 4,6см на десния яйчник. За мое съжалиение, в момента чакам да ми дойде и няма как да се започне лечение. Лекарката каза, че след цикъла ако е спаднала кистата ще ме лекува с медикаменти, ако ли не ще се оперира. Много ме е страх, не за това, че ще ме оперират пак, защото вече съм го минала и пак ще го мина, страх ме е че ще ми извадят и втория яйчник и няма да мога да имам дец, едничкото нещо, което най-силно искам. Моля ви ако сте го преживели или имате становище напишете го.
Извинявайте ако ви отегчих с дългата си тема, но просто имам нужда от съвет и помощ.
Благодаря ви!!! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 9 063
Мила, предлагам ти да пуснеш тема и в подфорума Проблемно забременяване, ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=9.0

# 2
  • Мнения: 822
Лятото и аз имах киста на левия яйчник, но за щастие се оказа фоликулярна, т.е. появява се и изчезва в рамките на цикъла. Беше 6 см, лекуваха ме с Оргаметрил и после Дуфастон, и тя се сви и се резорбира. Много е важно първо да се разбере каква е кистата и дали се поддава на медикаментозно лечение.
Правила ли си хормонални изследвания?

# 3
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Маха се само кистата.Защо целия яйчник.Лапароскопски -само с три дупки.Иди в Майчин дом

# 4
  • Мнения: 493
ne sa mi pravili oshte hormonalni izsledvaniq neznam zashto i sled parvata operaciq, i sega nito hap4eta sa mi izpisali, nito izsledvaniq sa mi pravili.
tarlio izrqzaha mi yaichnika, zashtoto bqh zakasnqla prekaleno mnogo i kistata se beshe srastnala s yai4nika.
Imam i drug vapros Kolko vreme sled operaciq ili sled vzimane na hap4eta moga da zabremeneq.

# 5
  • Мнения: 2 751
А защо са махнали левия яйчник? С лапароскопия ли те опрерираха? Каква беше кистата-функционална или ендометриозна?
Да ти махнат и другия яйчник би трябвало да е КРАЙНА мярка. Аз се притеснявам и защо са махнали единия  newsm78 Много често се изрязва част от яйчника, но до махане се стига рядко  newsm78
Защо не направиш една консултация в София, в Шейново, с Попов или Ненов?
Да, знам, че ти е далече, но все пак е въпрос за това дали ще имаш деца...Едно от най-важните неща в живота на човек...
Ако искаш, пиши ми на лични, минала съм по този път, и сега имам кисти  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 9 063
izrqzaha mi yaichnika, zashtoto bqh zakasnqla prekaleno mnogo i kistata se beshe srastnala s yai4nika.

# 7
  • Мнения: 493
Ами така ми казаха!

# 8
  • Мнения: 146
Ако имаш склонност да образуваш кисти, то трябва да се лекуваш медикаментозно, а по добре и с акупунктура. Операцията е крайна мярка - ако кистата е прекалено голяма, а твоята е със средно-големи размери.

# 9
  • Мнения: 493
Здравейте на всички:) Днес бях на лекар и тя ми каза, че кистата уж я няма и ми изписа имунобор. Каза, че кистата била получена от това, че имало климатик на работа. Според мен това са глупости. Нито искаше да е изследва, нито ми назначи нещо с което да ме лекува... Ще се консултирам с още някого....

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Каза, че кистата била получена от това, че имало климатик на работа.
#Crazy

# 11
  • Мнения: 9 063
О, Господи, какво доживях да прочета  rotfImao
Консултирай се с друг, не за друго, ами да се види дали кистата наистина я няма.
дано!

# 12
Здравей  BebEshOnDeL преди 2 години и мен ме оперираха от киста , даже се оказа че имам и на двата яйчника и то доста голени. Бях една седмица в болницата. На всеки 6 месеца вече ходя на лекар  и на второто ходене ми казаха че имам нова. Но една вечер получих болки доста силни за около 10мин. и реших да ида пак ( това беше  3 месеца след прегледа ) и се оказа, че няма киста и всичко е на ред. Но не разбирам защо са премахнали яйчника.  Като лежах в болницата имаше още 3-4 момичета като мен и тах само ги бяха  както каза лекаря-"обелели", но задалжително иди и на друг лекар -аз се реших да ме оперират едва след като чух мнението на 3-ма лекари от които 2 казаха едно и също. Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт