Диета при кърмене -бебе с екзема?

  • 584
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте,мами!
Моят бебок е с екзема от няколко седмици и доктора ми каза да не консумирам мляко и яйца.Някой от вас правил ли е същата диета,?Няма ли да пострада състава на кърмата?И с какво да набавям калция?Всичко,което съдържа мляко ли е забранено?мерси предварително на отговорилите Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Аз съм на много по-строга диета от твоята- пия калций на таблетки. За състава на кърмата не се притеснявай-организмът ти няма да "ощети" кърмата от нещо, най-много себе си. При мен всичко съсържащо мляко е забранено и се уверих, че така трябва. По Великден хапнах едно парче козунак и синът ми веднага се изприщи.

# 2
Аз съм вече 9 месеца на диета - без мляко, яйца и соеви продукти. 8 месеца бях много стриктна и едва сега почнах да си позволявам малко сирене или кисело мляко, като наблюдвам бебка за реакции. Млякото ми ни най малко не е пострадало или намаляло, детенцето си наддава добре а яде много малко друга храна, аз обаче съм с 3 кила по-слабичка от преди да забременея Simple Smile

Препоръчително е да не се консумира нищо, което може да има и минимални количества млечен или яйчен продукт. Трябва много внимателно да четеш етикетите на продуктите които пазаруваш/ядеш, както и да внимаваш както ядеш навън. Трудничко е в началото но се свиква.

Също искам да добавя, че отнема около 3 седмици след като спреш да консумираш яйца/мляко на организма ти както и организма на бебо да се пречистят от съставките на млякото/яйцата, така че може да отнеме малко време докато екземата се подобри и затихне  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 423
и аз съм на диета от октомври миналата година-нищо млечно,яйчно+най силните алергени
а и потвърждавам това с отслабването-върнах си формата от преди 50кг съм на 169см bowuu

# 4
  • Мнения: 5 401
Аз също съм в кюпа.  Sad  Бях на много строга диета, но в момента се лишавам само от млечните продукти. Не ми е намаляла кърмата, а за приема на калций, когато се сетя пия Калмацин. Пък и взех, че заслабнах и вече си влизам в старите дрехи.   bouquet

# 5
  • Мнения: 88
Благодаря на отговорилите!Това за отслабването ми харесва,дано се полу4и и при мен.Всъщност екземата из4езна след като запо4нах да мажа с крема,който ми изписаха.Да си мисля ли,4е вси4ко е отминало и няма да се повтори? ThinkingПоздрави Hug

# 6
  • Мнения: 241
Екземата е един от признаците за алергия. Може да е към храни, към материи, към прах за пране, козметика и доста други...Това, че кремчето ти  е помогнало не означава, че екземата няма да се появи отново, ако не си установила и премахнала източника!Моят бебо имаше екземи и аз лично докато кърмех  минах на диета, която изключваше храните-алергени /мляко и всички млечни произведения,телешко, бобови, ядки, цитрусови и мъхести плодове, яйца ....и още....с две думи почти нищо за ядене не ми остана, като се има предвид зимния сезон/.Има витамини за кърмачки Centrum Materna, ако се притесняваш за калция. Ако беб4о е ок, може да не минаваш на строга диета, просто бъди много наблюдателна ако пак се появят екземите!!! Успех

# 7
  • Мнения: 88
Буклеса,благодаря за инфото,въпроса ми беше всъщност към самата мен.Наясно съм какво е екзема и колко е трудно да се установи изто4ника за реакцията на кожата.А ти като си правила толкова строга диета,разбра ли наи-накрая от какво е алергията?Поздрави Hug

# 8
  • Мнения: 241
Ние правихме кръвен тест за алергии, от който разбрах кой е източника - тогава беше ябълката. Към мляко, яйца, риба и т.н. не показа алергия, но аз въпреки това се подложих на диета.Не съм сигурна дали тя  е повлияла изобщо или  по-скоро всички други мерки, които взех - смених козметиката със специална медицинска за атопична кожа, изплаквам прането поне 2 пъти, не давам плюшени играчки, почиствам праха постоянно, вече захранвам много бавно/10 дена за 1 храна/.И така, сега съм доста по-внимателна  и следя реакциите на беб4о към всичко!

Общи условия

Активация на акаунт